Skocz do zawartości

A tak żeby uświadomić co niektórych...


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat był wałkowany milion razy ale tak przeglądając te nasze krajowe ogłoszenia, czytam na bieżąco forum z racji tego że sprzedaję swoje 8 kółek i jak zresztą nie tylko ja zauważyłem, przeciętny (bez urazy) Polak szuka aut ze sklepu CCC (Cena Czyni Cuda) i nadal nie rozumie w co brnie. Poza tym wkurzam się, że wałkuje się tu mnóstwo złomów a przecież wielu forumowiczów lub fanów marki sprzedaje swoje ukochane i dopieszczone auta, a nikt nie potrafi tego docenić, tylko szukają śmierdzących tureckich [MOD: nie bądź sprytniejszy od autokorekty... o tym też mówi regulamin forum]

 

Otóż szanowny poszukiwaczu okazji, spójrz jak się to ma w rzeczywistości, biorąc pod uwagę też to że większość aut dopiero przyjechała do kraju wprost od starszego Pana, jeżdżącego tylko w niedzielę do kościoła lub cioci, która kupiła sobie auto po to aby stało w salonie.

 

BMW 330D M-Pakiet z roku 2003 w cenie 13900 eur

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=156796304&lang=pl&pageNumber=1&__lp=11&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&minConstructionYear=2003&maxConstructionYear=2004&tabNumber=2

 

BMW 330D z roku 2004 z przebiegiem 271 tys km za 8000 Eur

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=157687887&__lp=11&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&minConstructionYear=2003&maxConstructionYear=2004&lang=pl&pageNumber=1

 

BMW 330D z roku 2003 z przebiegiem 204 tys za 8000 eur

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=158790697&__lp=11&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&minConstructionYear=2003&maxConstructionYear=2004&lang=pl&pageNumber=1

 

i auta z większymi przebiegami:

313 tys za 4500 eur

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=159727874&__lp=11&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&minConstructionYear=2003&maxConstructionYear=2004&lang=pl&pageNumber=1

 

330D z przebiegiem 355 tys km za 5000 eur

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=159379569&__lp=11&scopeId=C&sortOption.sortBy=specifics.mileage&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&minConstructionYear=2003&maxConstructionYear=2004&lang=pl&pageNumber=1

 

Teraz do każdej ceny należy doliczyć 1000 zł za transport, akcyzę (nawet te magiczne 2500 zł), opłaty rejestracyjne i mamy gotowy wynik. To pozwoli określić z czym mamy do czynienia w kwotach dużo niższych.

PJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mi tam nie przeszkadza 250tys przebiegu, oby auto zadbane i serwisowane :)

Napisze przewrotnie, ze wole auto ori 270tys przebiegu od tego ori 170tys - a dlaczego ? dlatego ze przy ok 200 siadają turbiny, sprzęgła, amory, zawiecha, wtryski itp itd (zwlaszcza pisząc o dieslu)....

Przy wiekszym przebiegu te tematy są raczej powymieniane w serwisie :)

Edytowane przez oli222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki apel nic nie da o czym przekonasz się być może już jutro, kiedy następni będą wjeżdzali na forum z tymi samymi rodzynkami. Niektórzy są tak niereformowalni, że średnio zdolny szympans szybciej by skumał o co biega. Ja równiez mam tego dosyć i myślę, że jedyną nauczką dla łowców okazji, jest nauka na własnych błędach, albo jak ktoś woli- głupocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że coraz pilniej muszę sprzedać swoje auta a tu diupa. Nawet nikt nie zadzwoni powiedzieć że mam się w głowę puknąć z tą ceną... Cóż, wytrwali będą nagrodzeni... poobgryzanymi paznokciami.

 

A mama mówiła, dużo plaku i korekta licznika

PJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślijmy przebieg i naprawy potwierdzone nie słowem sprzedającego a w serwisie lub też fakturami, a wnętrze oryginalne a nie kupione na szrocie bo tylko ono nadawało się do użycia.

A wracając do głównego wątku, może warto by uświadamiać jeszcze bardziej tych którzy szukają więcej informacji o autach w wersji C-C-C pokazując wyliczenia i zdjęcia, ewentualnie opisy chociaż lepiej przemawia do potencjalnych kupujących wygląd auta przed ściągnięciem np. z USA, które wygląda jak naleśnik.Obawiam się tylko, że Nasz kolega specjalista od śledzenia złomu ze Stanów musiałby się chyba sklonować lub wcale nie spać, żeby sprostać takiemu wyzwaniu przy polskiej rzeczywistości kupowania aut używanych.

Jeżeli uda się choć jedną osobę przestrzec przed wtopienie kilku,kilkunastu tysięcy złotych w kupno wynalazka, który nie powinien jeździć to już wielki sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

linki ciągle się przewijają :mrgreen:

fakt że mimo jakichś detali warto kupić.

ale większość szuka za 15-20 tysi ignorując cenę w krajach z których ten model jest importowany :D

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega parę dni temu kupił e39 z 3 litrowym dieslem i mimo, że zaoferowałem swoją pomoc, wybrał się ze "znawcą" i kupił w Berlinie Włocha od Turasa <--- kebab ze starego mięsa - bo kosztowała 11000 zł. Zaczyna się od turbo, jutro okaże się dalej ale zamiast kupić z dobrego domu jeżdżącą kupił świnkę skarbonkę. Już dzisiaj mu chłopaki powiedzieli że szyberdach powinien mieć w poprzek jak skarbonka...
PJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma zmiłuj, chcesz sprzedać musisz trochę zbić cenę, czasem 1500 robi różnicę... A na Twoje auta ewidentnie potrzebujesz amatora, pierwszy to kombi powinien sie sprzedac szybciej, drugi czerwony(brr) sedan na 19" felgach, nie wiem jak to wygląda ale na 17" z ori zawiasem ja mogłbym rozwarzyć, te fele nie dają tu zadnej przewagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest napisane że ceny są sztywne, po prostu nie ma sensu zaniżać bo i tak będą negocjować. Takie koła można opchnąć i założyć 17' - parę zł w kieszeni na chleb zostanie. Co kto woli
PJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, "normalnie" to takie auta stoją 18-20tyś i to też dla niektórych za drogo. Po jaką cholerę ludzie pchają się w tak zacną markę kiedy tak faktycznie ich nie stać. Ale tyle już było w tym temacie powiedziane, że nie ma sensu rozdzierać szat.

 

 

Chyba was lekko poniosło, to są 204 konne 3,0d - takich cen nie ma, ale owszem 27-29tysi to norma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest napisane że ceny są sztywne, po prostu nie ma sensu zaniżać bo i tak będą negocjować. Takie koła można opchnąć i założyć 17' - parę zł w kieszeni na chleb zostanie. Co kto woli

 

 

ta felga 19" to ori m3 ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego PJ . Nie jesteś sam. Ja też chcę sprzedać swoje dobrze utrzymane auto za rozsądną cenę . Ale ciężko to idzie. Cena już obniżona o 2 tyś. No ale u mnie jest jeszcze trudniej ze względu na silnik i wszystko co się z tym łączy. Cena obniżona , a nową pompę wody dwa dni temu auto dostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540... mniam wiem co czujesz, swojego czasu nie schodziłem poniżej 4,6 litra :), zresztą czy jest coś piękniejszego od V8? Chciałem nawet to kiedyś na karku sobie wydziarać :P
PJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PJ musisz czekać na rozsądnego a nie na kogoś kto się chce przed sąsiade pochwalić, a go nie stać bo tacy szukają CCC. Rok temu sprzedawałem 5 letnią A4, 2.0TDI, 75tyś przebiegu, krajowa, bezwypadkowa. Trzy miesiące sprzedawałem, nawet nikt nie dzwonił. (pewnie szukający CCC już stwierdzili że to niezły trup bo 3 miesiące w ogłoszeniach i nikt go nie chce). W koncu zadzwonił facet z miasta obok, obejrzał, przejechał się, wzial do ASO na sprawdzenie i kupił za cenę jakieś 10.000 wieksza niz przecietna w tym roczniku dla allegrootomotowego szrotu. A na koncu powiedział ze takeigo auta szukał od jakichs dwoch lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciekE60 - historia podobna jak u mnie. w zeszłym roku również sprzedawałem A3 2.0 TDI w DSG. wystawiłem samochód za jedną z najwyższych cen na otomoto (trochę w niego wsadziłem). przyjechała para, obejrzeli, przejechali się i auto ich urzekło. nie targowali się nawet o 100 zł (!)
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PJ co ja bym zrobił...

1. Nowe fotki, ale takie jak u handlarzy z Plocka.

2. Z tym plakiem mama miala rację. Silnik na błysk, opony naczernione

3. Nigdzie nie ujawniać przebiegu! Najpierw klient ma się oczami napalić, żadnych tekstów że BMW jest przy 200 lepsze niż Mondeo i takie tam. Przez przypadek możesz wywoływać negatywne emocje. Po co...

 

Powodzenia

 

A przy okazji... nie wiem jak to robią moi sąsiedzi . U nich rotacja jak w warzywniaku w sobotę. Co tydzień widzę nowe auta, ceny wysokie, przebiegi realne...handlują od 15 lat i ludzie wracają do nich po kolejne auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PJ musisz czekać na rozsądnego a nie na kogoś kto się chce przed sąsiade pochwalić, a go nie stać bo tacy szukają CCC. Rok temu sprzedawałem 5 letnią A4, 2.0TDI, 75tyś przebiegu, krajowa, bezwypadkowa. Trzy miesiące sprzedawałem, nawet nikt nie dzwonił. (pewnie szukający CCC już stwierdzili że to niezły trup bo 3 miesiące w ogłoszeniach i nikt go nie chce). W koncu zadzwonił facet z miasta obok, obejrzał, przejechał się, wzial do ASO na sprawdzenie i kupił za cenę jakieś 10.000 wieksza niz przecietna w tym roczniku dla allegrootomotowego szrotu. A na koncu powiedział ze takeigo auta szukał od jakichs dwoch lat.

 

PJ sprzedaje te auta chyba już od około pół roku...ile może czekać ? To są mocne diesle fajnego modelu...powinny się sprzedać w ciągu paru tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Jakub - musisz koniecznie podrasować ogłoszenia. Zdjęcia są słabej jakości, lakier wygląda słabo - szczególnie czerwonej. Gdyby stała w Płocku to lakier wyglądałby krwiście i świeżo jak z fabryki.

Auta masz naprawdę nietuzinkowe ale czekasz i narzekasz, zmień fotki, plener, opis, musisz pokombinować. Koleś ma się ślinić jak widzi tą czerwień na zdjęciach :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOD: przeczytaj regulamin, zwłaszcza część o cytowaniu poprzedzających wiadomości.

 

Z tą czerwoną będzie kiepsko - wygląda jak tuningowana bryka przez malolata i ostro katowana, ludzie sie takich boją niestety :( polecam zalozyc ladne 17" podniesc ten przód, wywalić przyciemnienia szyb... i wtedy czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg już zniknął a do świecących aut, myślałem że trafie na kogos rozsądnego i nie muszę ich nabłyszczać. Idzie weekend, pobawię się a jak nie to czerwona wywiozę do Niemiec.

 

Dzięki, zobaczymy jakie będą efekty i czy plak zdziała cuda

PJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.