Skocz do zawartości

330d jaki akumulator?


aska-206

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi akumulator w samochodzie i nie wiem jaki kupić. Możecie mi coś doradzić? BMW E46 330d, 2004r , 204kw., diesel, automat, 3.0

na akumul,... pisze 720 A, 90Ah. Jaka firma będzie najlepsza bo nie chcę aby w sklepie coś mi od razu narzucili i oczywiście nie chcę przepłacić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy polecam coś z markowych akumulatorów!! bosh, Varta, Centra- Osobiście kupuję Centra futura!! do 330d pojemność od 90 do 100ah oraz z dużym prądem rozruchu najlepiej 800-900A polecam http://allegro.pl/centra-futura-12v-100ah-promocja-i2185281869.html moim zdaniem nie warto oszczędzać na baterii a kupić coś solidnego!

Alternator na pewno da radę doładować a mocny akumulator w dieslu to podstawa pozdrawiam pawelaspl

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne opinie jest centra standard moim zdaniem wersja (economy) , oraz centra futura zdecydowanie polecam futurę!!!

tak samą jest z akumulatorami Varta czy bosh od lat używam w rożnych pojazdach Futury jeszcze nigdy mnie nie zawiodły!! choć jest wiele innych bardzo dobrych akumulatorów!! np

varta wersja blue http://allegro.pl/akumulator-12v-95ah-varta-blue-dynamic-i2171298213.html

varta wersja Silver według producenta wersja premium http://allegro.pl/akumulator-varta-silver-dynamic-12v-100ah-830a-i2236253216.html

to samo dotyczy innych producentów!! Kup coś z wyższej półki a będzie służył Ci długi czas pozdrawiam pawelaspl

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn sporo może być ! mogą to być tarcze, opony, źle wyważone koła, luzy w zawieszeniu ciężko tak jednoznacznie zdiagnozować na odległość myślę, że dobry mechanik po przejażdżce Twoim autem wychwycie co to jest!!

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie chcę przepłacić

Bezproblemowa eksploatacja jest dla mnie nie do przecenienia. Co z tego, że zaoszczędzę niecałe 2 złote miesięcznie (100 zł przez 5 lat) jak zimą trzeba się modlić żeby samochód odpalił. Zwłaszcza przy takim smoku jak trzylitrowy diesel...

 

 

 

varta wersja Silver według producenta wersja premium http://allegro.pl/akumulator-varta-silver-dynamic-12v-100ah-830a-i2236253216.html

Mam dokładnie taki akumulator Varty - gorąco polecam, praktycznie najmniejszych zastrzeżeń nie mam. Przy mrozach po ponad 20 stopni, rozrusznik nigdy nie kręcił dłużej niż jedną, dwie sekundy. Jeżeli chodzi o pojemność, wszystko wskazuje na to, że to 100Ah to w sam raz.

 

 

 

mam jeszcze jeden problem, podczas hamowania trzęsie mi samochodem. Szczególnie jak zahamuje gwałtownie. Jak zwalniam stopniowo to tak wyraźnego problemu nie ma. Co to może być? Tarcze hamulcowe?

W takim samym samochodzie (też automat) miałem takie same objawy. Okazało się, że przednie tarcze były do wymiany.

 

 

Pozdrawiam,

ecml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy akumulator bezobsługowy dostępny na rynku(obojętnie: Varta, Centra Futura, Kager, Exide), jeśli ma minimum 90-95 Ah spełni swoje zadanie. Ja osobiście kupowałem i będę kupował Centrę Futura.

 

EDIT: wszystko zależy od promocji itp. Swego czasu Centra dawała i chyba daje pakiet assistance. Przy porównywalnych cenach to było to "coś" co mnie przekonało.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.