Skocz do zawartości

318i jak wymienić tablice rej. na oryginalnych uchwytach?


piotrek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro wreszcie będę miał tablice rejestracyjne, problem w tym że w samochodzie mam tablice nie wkręcane w plastik, ale wkładane w plastikowe ramki, kolega powiedział mi że to oryginalne uchwyty do tablic... Pisze bo nie chce połamać zaczepów, na internecie mało jest o wymianie tablic rejestracyjnych, a duzo o wymianie żarowki przy tablicy...

 

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi, oraz innym mającym ten sam problem bezskutecznie przeglądającym google, jak wyjąć tablice rejestracyjne?

 

z tyłu mam taką ruchomą plastikową listwę na dole uchwytu, rusza się ona do góry i na dol. Z przodu uchwyt jest bardzo podobny do tego

 

http://imageshack.us/f/694/zdjcie0006jb.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba standard jest. Tą listwę na dole się po prostu wyrywa ciągnąc poziomo zaczynając od jej środka. Ona jest na takie zatrzaski, Ludzie mają straszne problemy z tym. Pod wydziałem komunikacji jak zdejmowałem stare i potem zakładałem nowe to 2 albo 3 osoby mnie prosiły żeby im to pomóc ogarnąć. Niestety tylko w moich udało się to zrobić tak żeby żadne zatrzaski nie ucierpiały. BMW w końcu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tam są na dole szczeliny, mam tam włożyć śrubokręt i podważyć? zacząć od środka i ciągnąc na boki? Z tyłu jest mniejszy problem bo te listwe sie wypycha na dol, tak mi kolega powiedział ... może jakis miły czlowiek zrobi tutoriala w formie fotek/filmika :) tak dla potomności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Nie no, nie rób sobie jaj... oryginalne uchwyty BMW? :lol: zwykłe podkładki pod tablice i jak koledzy radzili. I albo się połamią, albo nie.

 

Poprawiłem Ci temat wątku, następnym razem będzie ostrzeżenie.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejście drugie.... patrzyłem po innych samochodach i żaden niema takiej ramki jak ja.... listwa na dole jest w kształcie litery U, nie idzie jej ruszyć.

 

http://dl.dropbox.com/u/40255604/tablice.jpg

 

Próbowałem na siłę i na wyczucie, jedyne co usłyszałem to dziwne trzaśnięcie przy próbie zahaczenia kluczem o te dziury na dole i przestałem. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, nie idzie ani na doł, ani do przodu, bo tak jak pisałem, listwa na dole jest w kształcie litery U (patrzyłem od dołu)... wszystko jest zrobione bardzo solidnie i ciasno. Ma ktoś jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.