Skocz do zawartości

Re: BMW E87 - 118d by Duffy str 13 nowy zakup


Duffy

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze pytanie jak wyglada ten proces wypalania trzeba jechać ze stała prędkością 60km/H czy 80 i na 3 biegu przez ok 20 min tak ? I jak poznać czy to zie w ogole wypala ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba aktywować procedurę wypalania np w dis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak, przez kompa. Różne interfejsy mogą mieć ciut inaczej napisaną procedurę aktywacji. Z tego co wiem to komputer wyświetla komunikaty w stylu: jedź ponad 80km, teraz przyspiesz do 110km, itp. Jak nagle zwolnisz to pewnie nic się nie stanie ;) Bo wiadomo, że na drodze publicznej nigdy nie zagwarantujesz czystego przejazdu. ISTA pokazuje nawet szacowany odcinek do przejechania z włączoną procedurą.

W jedynce nigdy nie miałem problemów z DPFem. A w trójcie już jestem po regeneracji turbiny z powodu DPFa :duh: Zero ostrzeżeń, że coś jest nie tak. A tu nagle pewnego pięknego słonecznego i ciepłego dnia turbina zaczęła mi wyć :mad2:

Może i mógłbym sobie tak jeszcze jeździć nie wiadomo ile, ale od razu odstawiłem auto do mechanika i nie ryzykowałem dalszych jazd. Jak się okazało faktycznie coś tam w turbinie było do regeneracji, wirnik od spalin był już poszczerbiony. A powód - zapchany DPF :duh: Zero ostrzeżeń, że coś jest nie tak :/ Że próbuje się wypalać, że nie może się wypalić, że filtr zapchany :/

Po regeneracji turbiny ISTA pokazała, że trzeba będzie przejechać 400km w celu pełnego wypalenia DPFa - śmiać się, czy płakać? ;)

W praktyce trzeba było zrobić z 200km, żeby wypalić.

 

Także jedź z tym najlepiej do kogoś z porządnym interfejsem do BMW - ISTA/DIS i niech sprawdzi co mu tam dolega i jak bardzo. No i ciesz się, że cię auto poinformowało o tym, że ma kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh no to ciekawie nie powiem :mad2: u mnie w zasadzie ostatnie 3 miesiące to jazda miasto/wieś jedna trasa ok 200km, ale w ciągu ostatniego miesiąca zrobiłem ok 3 tyś km, w ostatnie 3 dni 600 i to wszystko miasto/wieś więc mogło przytkać w sumie już samochód ma 181k km i do tej pory się nie odzywał, też teraz nie jezdze wczoraj jedynie przejechałem się, żeby sprawdzić czy samochód łapie te 90, niezle jaja z tym dpf :mad2: . Dziś podjadę do swojego mechanika.

Tak w ogóle z ciekawości dlaczego odradzacie wycinanie tego filtra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo spaliny smierdzą ale to naprawde SMIERDZĄ jak cie to nie przeszkadza to moja rada... nic nie wycinaj tylko załóż downpipe a swojego DPFA z Katem sprzedaj... luz zostaw... wyjdziesz na tym jakies 500 na plusie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli to o to się rozchodzi :wink: no ok dziś zobaczymy czy bardzo zapchany czy będzie dało się aktywować tą procedurę wypalania i czy ona dużo pomoże, jeśli po jakimś czasie znów pojawi się ten problem lub nie da rady go rozwiązać to wtedy rozważę tę opcję :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtorzy sie powtorzy ;) jesli termostaty są ok i wtryski nie leja to moment i bedzie to samo.... spróbuj po wypalaniu chociaz to wyjac i przedmuchac bombą wtedy czesc popiołu wypchnie i moze jakos to pochodzi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostają 3 opcje downpipe, powrót do oryginalnej mapy lub wyczyszczenie go mechanicznie jak pisałeś wcześniej. Z tego co patrzyłem to downpipe chyba ok 650 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyscic mechanicznie wczesniej lub pozniej bedzie trzeba im wczesniej tym lepiej dla turbo.... niezaleznie czy mapa seryjna czy też nie. a mozna tez zalozyc downpipe a na spokojnie wyczyscic sobie dpfa ostatnio widzialem w sieci dp za 400 z rm motors uzywany .... to fajna opcja ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, dzięki pomocy kolegi cypisek21, postanowiłem, że założę downpipe w samochodzie.

Samochód na razie stoi u mechanika, zrobi mu procedurę wypalania dziś w nocy lub jutro na czwartek mimo wszystko powinien być gotowy a potem zakładamy downpipe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Downpipe założony, ogólnie wrażenia na plus, auto ciągnie lepiej od dołu i dłużej, nie dostaje zadyszki, jest trochę głośniej.

Duże podziekowania dla kolegi cypisek21, bo to on mi na pw pomagał cały czas i wszystko wytłumaczył oraz przekonał do takiej zmiany, polecam każdemu taka zmianę kto ma problem z dpfem. Chłopaki z rm motors wykonali na prawdę świetną robotę z downpipe, tuner który mi to zakładał nie mógł się nadziwić, że aż tak jest dobrze wykonana :cool2:

Jakoś pod koniec następnego tygodnia jeszcze umówiłem się z nim na hamownie dla ciekawości sprawdzić czy jest jakiś wzrost mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć czystej niuni ustrzelonej na szybko, chwile przed deszczem :D

http://i.imgur.com/bSu8ZeA.jpg

http://i.imgur.com/DqNKzPz.jpg

http://i.imgur.com/pHGCSw7.jpg

http://i.imgur.com/Ujft7m4.jpg

http://i.imgur.com/FiMhdCI.jpg

http://i.imgur.com/ha2w64m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Wiecie co... Jak tak oglądam te zdjęcia to tęsknię za swoją jedyneczką :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale Ci się nie dziwię sam miałem ja sprzedawać, ale jak patrze na to ile włożyłem w nią kasy i ile zmian wizualnych przeszła a co najlepsze, że nic nigdy poważnego z nią się nie działo (odpukać) tylko filty oleje zalać paliwo i jechac a raz się mata wygłuszająca odkleiła oraz zapchany DPF, to odechciało mi się jej sprzedawać i postanowiłem, że mody wizualne, które jeszcze wprowadzę to :

- końcówka wydechu

- może ciemniejsze szyby przód ( tak jak tył, czyli 30 %)

- gałka zmiany biegów m-pakiet

- czarna podsufitka

- może czarne nerki

- zestaw audio (chyba alpine)

 

a reszta to będę coś myśleć jeszcze nad zwiększeniem jej mocy na ponad 200 km, wszystko przyjdzie z czasem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nowy kolor kol na lato :wink:

 

http://i58.tinypic.com/34dr984.jpg

 

bedzie lepsza poogoda to porobie wiecej zdjec, na razie tylko jedno podgladaowe

 

Co to za kolor?

Chce do swojej wrzucić czarny połysk albo grafit i szczerze nie wiem na jaki kolor pomalować...

 

Grafit to to nie jest, kolor podchodzi pod kolor samochodu.

 

Zalezy od tego jakiego koloru jest Twoja 1 :wink:

 

Grafit to wyglada tak

http://i.imgur.com/Ptusxbx.jpg

 

A u mnie jest tak, oczywiscie jak felga czysta wygladaja sporo lepiej, ale jest to stare zdjecie bo potrzebowalem sobie zapisac rozmiar opony a nowego Ci nie zrobie niestety bo jestem poza Polska

http://i.imgur.com/4xTkf6b.jpg

 

viewtopic.php?f=112&t=182027&start=105

 

przejdz do tej strony i tam jest wiecej zdjec jak samochod jest czysty, wiec pobierz sobie ktores na kompa i przybliz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc Panowie,

Dawno mnie nie bylo tu, ale wynika to z braku czasu i z tego, ze z samochodem nic sie nie dzieje, w grudniu byl tylko na akcji serwisowej BMW wymiana rozrzadu ;)

A wiec tak, prawie jest to pewne, ze sprzedaje samochod, ale jeszcze nie orientuje sie w ogole ile moglbym wziac za niego na dniach bede przegladac oferty, zeby w ogole zorientowac sie w rynku +/- co do cen. Takze moja prosba od was, ze zanim ja sie rozejrze to wedlug was ile moglbym wziac za jedyneczke ?

Przebiegu ma 185k, mysle, ze moge wolac ok 30k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie rób tego... będziesz żałował ;) Na co chcesz zmieniać?

Co do ceny... moim zdaniem spokojnie 30k za tak dobrze wyposażone i dopieszczone auto powinieneś wziąć. Wszystko zależy w jakim ostatecznie setupie sprzedasz. Czasami warto zdjąć np. te 18" felgi ;) I sprzedać je oddzielnie. Ja np. sprzedałem skórzane fotele mpakiet osobno i myślę, że dobrze na tym wyszedłem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego... będziesz żałował ;) Na co chcesz zmieniać?

Co do ceny... moim zdaniem spokojnie 30k za tak dobrze wyposażone i dopieszczone auto powinieneś wziąć. Wszystko zależy w jakim ostatecznie setupie sprzedasz. Czasami warto zdjąć np. te 18" felgi ;) I sprzedać je oddzielnie. Ja np. sprzedałem skórzane fotele mpakiet osobno i myślę, że dobrze na tym wyszedłem :cool2:

 

Wlasnie tak zrobie co do felg, sprzedam na zimowkach... A jest okazja, zeby sprzedac ten samochod, bo sasiad rozwalil swoj i chce kupic samochod no i ode mnie juz chcial go kupic z rok temu, no ale ostatecznie zrezygnowalem a teraz szuka samochod z tego wzgledu ze swoj rozwalil.

Wiem, ze bede zalowac szkoda mi jej bardzo sprzedawac tym bardziej, ze tyle kasy czasu i w ogole serca w nia wlozylem :(.. na co chce zmienic, a to jest w sumie jeszcze dla mnie zagadka, ale rozgladam sie za 123d 120d, 135i e82, 120d/125d/m135i f20, cos z tego lub moze 3 e92 lub moze cos jeszcze z 2 no i zastanawialem sie kiedys nad mercedesem lub audi, ale raczej pozostane przy BMW, najchetniej e82, chociaz 1 f20 w 3drzwiach i mpakiecie coraz bardziej mi sie podoba takze bedzie widac co zycie przyniesie, na pewno cos mocniejszego niz 118 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Aaaa no to chyba, że tak :) Jak myślisz o e82 135i to spoko :) Nie będziesz żałował. Mi bardzo szkoda jedynki za trakcję i wszystkie wrażenia z jazdy... Ale jakbym miał wrócić do niej to też w jakimś mocniejszym silniku - chyba najlepiej w benzynie no i raczej polift ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo mi sie podoba e82 w m-pakiecie i najbardziej wlasnie 135i albo 123d + chip no i oczywiscie teraz marzy mi sie automat, czasem fajnie jest pobawic sie biegami ale czasem mysle, ze automat to taka wygoda, ze.. Wiec na co bede zwracac uwage to silnik 23d lub 35i no chyba ze jakas seria 3 to wtedy 3.0 pozniej ma byc automat skora w srodku z zewnatrz to fajnie jakby miala m-pakiet juz, ale jesli w srodku bedzie mega wypas a z zewnatrz nie to wtedy i tak zdecyduje sie na zakup a z zewnatrz dorobi sie a reszta to zobaczymy co tam sie znajdzie. No i co do jazdy 1 to na serio jezdzi sie wysmienicie jest mega zwinna nawet moja 118 a co mowic taka 123+ chip :norty: Zreszta na taka 123d to juz mam wizje jak ja przymodzic... :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja mam teraz automat w 320d (właśnie po jedynce w manualu) i mnie mega wkurza. Jak dla mnie jedyny plus z tego taki, że żona zaczęła jeździć autem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.