Skocz do zawartości

e60 radio business nie czyta mi mp3


grisza1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakiego typu dvd Ci czyta/?

 

 

Edit

Ok to sprawdziłem na sobie czyta tylko z płyt DVD +RW nagrane w programie NERO jako płyta dvd z muzyką ( taka opcja Jukebox ) I moje radyjko przedliftowe Busines radzi sobie z 4,7 Gb muzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Cześć. Ja nabyłem ostatnio e60 z 2008r z radiem Professional z dwoma napędami-na dole DVD z mapami, na górze cd. Włożyłem do napędu cd płytę z mp3 nagraną w 2003 roku.. i działa. Więc odrazu wypaliłem 2 nowe płyty na cd-r i te nie działają.. O co może chodzić? Drugie pytanie czy jak wyjmę płytę navi z mapami to nawigacją będzie chodzić? I czy ew mogę próbować wkładać płyty z mp3 do dolnego napędu od navi.? Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam! Panowie ja rowniez mam problem z radiem. E60 z 2004r radio business cd z navi. Nie wiem czy nawi dzialala bo nie mialem plyty z mapa. Natomiast czytalo mi cd i mp3. Po roku uzytkowania, przestalo czytac plyty. Kupilem plyte czyszczaca i gralo ok miesiaca. Teraz niestety nie odczytuje nic. Mam pytanie czy jakbym kupil takie samo radio z e60 ktora rowniez miala nawi i przelozyl caly mechanizm gdzie jest laser i plyta, bedzie to dzialac? Jesli chcemy przelozyc cale radio podobno trzeba cos kodowac? Dlatego mam okazje kupic takie radio jak moje za 100zl i przelozyl bym caly mechanizm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak laser w tym za 100zl jest ok to bedzie dzialac tylko w przypadku gdy wymienisz mechanizm z laserem. Jezeli wymienisz jeszcze plyte to juz bedzie trzeba kodowac. Tobie poprostu padl laser. Jezeli sie okaze ze nie tylko to radio masz za 100zl plus kodowanie nowego 150 i gra.

A dla wszystkich ktorzy nie wiedza czemu ich radio nie odtwarza mp3.

Zwykly mask przed liftem nie bedzie nigdy odtwarzal mp3 nawet po aktualizacji softu.

Mask z nawi przed liftem bedzie odtwarzal mp3 po aktualizacji softu.

"Mask" po lifcie kazdy nawet bez nawi odtwarza mp3.

Profesjonal (2 czytniki) Przed liftem bedzie odtwarzam mp3 po aktualizacji softu.

Profesjonal po lifcie odtwarza mp3.

Rada dla posiadaczy radia przed liftem bez nawi Mask business) Kupic interface alpine ipod (koszt 200zl) i podpiac zamiast zmieniarki jezeli ktos ma a jezeli nie ma zakodowac i tez podpiac wykonujac instalacje swiatlowodowa( brzmi tajemniczo ale to bardzo proste). Uzyskujemy w ten sposob jeszcze lepsze rozwiazanie niz mp3 na plyty bo ipod robi i za hdd i nic nie trzeba wypalac. Mozna sobie dodawac i usuwac z ipoda kiedy sie chce i co sie chce.


Program do wypalania mp3 najlepiej sie sprawdza Ashampo burning. Jest w nim zakladka "nagraj wma lub mp3. Nagrywamy i chodzi.

Do nawigacji program imgBurn i zakladka nagraj obraz dysku.

Plyty Maxell lub tdk. Te sprawdzone inne drozsze niz najtansze zapewne tez pojda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew. Czyli jak wymienie caly mechanizm laczne z laserem to radio bedzie grac? Chodzi mi o te część ktora po otwarciu pokrywy jest przykrecona na bodajże 4 śrubki. Ja na swoim radiu mam napis bmw m-ask i ono czytalo mp3. Koles od ktorego chcialem radio rowniez ma m-ask i tez mu czytal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Twoje i jego sa takie same czyli mask z navi oraz oba sa przedliftowe czyli takie same z wygladu (przedni panel) to przekladasz mechanizm z laserem i hula. Jezeli oczywiscie jego radio jest sprawne. Jezeli padlo Ci cos wiecej niz laser (ale nie sadze) to trzeba bedzie przelozyc cale radio i kodowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa 2 wersje. Mask bez navi - nie czyta. Twoje czytalo bo masz Mask z navi. Musisz kupic z navi przed lifta. Jak kupisz bez navi przed lift to o mp3 zapomnij. Laser ma osobna plytke. Inna jest do mask navi a inna do mask bez navi. Procesor na plycie rowniez inaczej obrabia sygnal. Jak kupisz radio mask z navi przed lift od kogos komu nie czytalo bo nie mial odblokowane ale przelozysz sam mechanizm to bedzie Ci czytac poniewaz Ty masz odblokowane mp3 na plycie glownej. Poprostu kup radio przed lift mask z navi. Mozna je rozpoznac po tym ze z tylu ma niebieskie gniazdo na antene GPS. Pisze o tym bo czesto w opisie aukcji jest ze navigacja a w rzeczywistosci jest to zwykle mask bez navi . Niektorzy handlarze nie wiedza co sprzedaja. Nie znaja sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla posiadaczy radia przed liftem bez nawi Mask business) Kupic interface alpine ipod (koszt 200zl) i podpiac zamiast zmieniarki jezeli ktos ma a jezeli nie ma zakodowac i tez podpiac wykonujac instalacje swiatlowodowa( brzmi tajemniczo ale to bardzo proste). Uzyskujemy w ten sposob jeszcze lepsze rozwiazanie niz mp3 na plyty bo ipod robi i za hdd i nic nie trzeba wypalac. Mozna sobie dodawac i usuwac z ipoda kiedy sie chce i co się chce

 

Hej byku, a co powiesz na to,ze ja mam interface alpine zamiast zmieniarki z wyjsciem szerokim na iPoda. Podlaczylem takiego starszego iPoda i nie działał więc wyczytałem, ze trzeba podpiąć cos o nazwie iPod Nano 4 generacji i dzisiaj podpialem i mi nie czyta nic z niego na iDrive. Wchodzę w płytę cd i jest monit, ze czyta i po chwili przełącza się na radio FM i już później nie da rady w cd wejść.


Czy to trzeba kodowac jakoś? U poprzedniego właściciela podobno działało. Czy utwory trzeba jakoś sortować?


Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 od roku 2003 do 2006 najlepiej wspolpracuje z CLASIIC 4 I 5. Nano chodzi rowniez jak masz po lifcie. Jezeli miales zmieniarke i wpiales interface w jej miejsce to trzeba jeszcze dodac do FA +IPOD. Zeby dodac do FA ten wpis trzeba usunac z FA $694 lub/i $672. Jezeli nie miales zmieniarki trzeba dodac do FA +IPOD oraz zmienic w pliku FSW_PSW.MAN wpis CDCMP3 na activ oraz MP3 na activ. Tak zmienionym plikiem przekodowac auto i bedzie dzialac. W idrive po wejsciu w okienko w CD pojawi sie IPod i pozniej foldery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 od roku 2003 do 2006 najlepiej wspolpracuje z CLASIIC 4 I 5. Nano chodzi rowniez jak masz po lifcie. Jezeli miales zmieniarke i wpiales interface w jej miejsce to trzeba jeszcze dodac do FA +IPOD. Zeby dodac do FA ten wpis trzeba usunac z FA $694 lub/i $672. Jezeli nie miales zmieniarki trzeba dodac do FA +IPOD oraz zmienic w pliku FSW_PSW.MAN wpis CDCMP3 na activ oraz MP3 na activ. Tak zmienionym plikiem przekodowac auto i bedzie dzialac. W idrive po wejsciu w okienko w CD pojawi sie IPod i pozniej foldery.

 

Hej, moje auto to e60 z 2005r czyli przed lift wersja USA 545i. Miałem tam oryginalną zmieniarkę na 6 CD a teraz jest wsadzony MOST interface pod iPoda. Czyli muszę to jakoś przekodować? Nigdy nie kodowałem, tylko INPA podpinam do diagnostyki błędów. To NCS Expertem? Masz może jakieś informacje na ten temat, skąd jesteś byku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miales zmieniarke to trzeba dodac tylko do Fa +IPOD. Reszta wpisow juz jest. Program NCS EXPERT. Wpisz w forumowe pole "szukaj" ZMIANA FA (VO) wyskoczy instrukcja tak prosto opisana ze prosciej sie nie da. Jezeli sobie sam nie poradzisz to znaczy ze lepiej zebys sobie nie radzil. Masz dookola Warszawy kilka osob w tym nawet z forum ktorzy zrobia to w 2,5 sekundy.

Oczywiscie warunkiem sprawnego dzialania tej instalacji jest nieuszkodzona petla swiatlowodowa przewod ipod oraz sprawny interfejs. To trzecie zadko sie psuje ale swiatlowod lub przewod ipod lubi byc uszkodzony. Jezeli masz usterke mechaniczna cale to pisanie o kodowaniu nic nie da ale od tego trzeba zaczac. Sprawdz czy ipod po podlaczeniu wyswietla znaczek BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak miales zmieniarke to trzeba dodac tylko do Fa +IPOD. Reszta wpisow juz jest. Program NCS EXPERT. Wpisz w forumowe pole "szukaj" ZMIANA FA (VO) wyskoczy instrukcja tak prosto opisana ze prosciej sie nie da. Jezeli sobie sam nie poradzisz to znaczy ze lepiej zebys sobie nie radzil. Masz dookola Warszawy kilka osob w tym nawet z forum ktorzy zrobia to w 2,5 sekundy.

Oczywiscie warunkiem sprawnego dzialania tej instalacji jest nieuszkodzona petla swiatlowodowa przewod ipod oraz sprawny interfejs. To trzecie zadko sie psuje ale swiatlowod lub przewod ipod lubi byc uszkodzony. Jezeli masz usterke mechaniczna cale to pisanie o kodowaniu nic nie da ale od tego trzeba zaczac. Sprawdz czy ipod po podlaczeniu wyswietla znaczek BMW.

 

Hej, szukam tych informacji i na YT jest sporo filmów ale nie za bardzo wiadomo o co chodzi. Czy ktoś z Warszawy byłby w stanie mi to ogarnąć? Oczywiście za flaszkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szczerze nie obraz sie ale jest to uznane jako kodowanie. Ja wiem ze to tylko chwila dla kogos ogarnietego ale flaszka to nie jest cena za ta usluge. Chyba ze mowisz o grubej flaszce :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szczerze nie obraz sie ale jest to uznane jako kodowanie. Ja wiem ze to tylko chwila dla kogos ogarnietego ale flaszka to nie jest cena za ta usluge. Chyba ze mowisz o grubej flaszce :D

 

Hej, kiedyś to ludzie sobie pomagali. Teraz na forum nawet nikt nie odpisze (oprócz Ciebie), nawet z linkiem to jakiegoś ciekawego tutorialu jak to zrobić. Sam to kiedyś ogarnę i tyle. A co do tych magików od siedmiu boleści to ciekawe ile za taką usługę trzeba zapłacić? 100, 200 czy 500 złotych? Szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.