Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Ar9300 nie byłyby lepszy?

 

generalnie specjalistą od archoil jest Rivasi, 9300 bedę lał teraz z mobil1 do silnika po remoncie

9100 to bardzo bezpieczne rozwiązanie i relatywnie tanie cena/jakośc/własciwości

Edytowane przez kri35
sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Oj, to aż takie badziewie mi nalali (MTF-LT-3 83227533818)... :cry2:

 

cytuje opinie " Co do skrzyni manualnej to olej fabryczny jest bardzo niskiej lepkości ok 6cSt w 100*C a do tego niestety prawie pozbawiony dodatków (mniej niż w olejach klasy ATF) i wg naszych testów ten olej lifetime wytrzymuje długo sam w sobie ale niestety bardzo przeciętnie chroni skrzynię "

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie potraktuję go jako "płukankę" i przy najbliższej okazji zmienię.

Co do dodatków to kiedyś się bardzo naciąłem dodając do oleju jakiegoś wynalazku z teflonem, który odłożył mi się pod pierścieniami, ale to chyba technologia starsza od węgla i archoil wyprzedza ją o lata świetlne i takich psikusów nie robi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W takim razie potraktuję go jako "płukankę" i przy najbliższej okazji zmienię.

Co do dodatków to kiedyś się bardzo naciąłem dodając do oleju jakiegoś wynalazku z teflonem, który odłożył mi się pod pierścieniami, ale to chyba technologia starsza od węgla i archoil wyprzedza ją o lata świetlne i takich psikusów nie robi....

 

teflon, molibden dobre są dla handlarzy bo wszędzie się wciskają i silnik pracuje cichuteńko :mrgreen:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Chcialem zalac do swojej e92 325i Mobil One New Life 0w40 i teraz pytanko bo zauwazylem ze sa 2 etykiety na tych olejach.

 

 

Na jednej jest napisane: "Full Synthetic":

 

http://www.halfords.com/motoring/engine-oils-fluids/engine-oil/mobil-1-new-life-0w-40-oil-5l

 

 

Na innej: "SHC Synthese Technology"

 

Na tym forum jest dyskusja na ten temat:

 

http://www.bobistheoilguy.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=2383817

 

 

 

 

Teraz moje pytanie poniewaz kupilem ten z napisem "SHC Synthese Technology" - czy to jest ten sam olej co "Full Synthetic" czy moze jest jakas roznica?

 

 

Na stronie Mobil1 widze tylko jesten New Life 0w40 wlasnie z etykieta "Full Synthetic".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie wiem SHC to taki syntetyk nie do konca syntetyk, mozna go zakwilifikowac jako pol syntetyk, gdzie udalo ci sie dostac ten olej z taka etykieta ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Oooooooooooooooooooooo......

Cały czas wydawło mi się, że 75w80 i zapytałem tylko dla spokoju sumienia :idea:

Gdzie to mogę znaleźć ?

 

nie wiem, ja dostałem info kiedyś z ASO, że taka lepkośc rekomendowana, potem pytałem jeszcze dla pewności na zmieńolej.pl

link do tematu: http://www.zmienolej.pl/kunena/oleje-przekladniowe/1023-olej-do-skrzyni-i-dyfra-bmw-e90-320si

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

różnica nie wielka, zalej cokolwiek co spełnia normę BMW MTF LT-3, chyba że masz cos innego nasmarowane na skrzyni?

a jak jeszcze nie bedziesz pewien to napisz do producenta skrzyni http://www.getrag.com/en/products/manualshift/manual_transmissions_mt/manual_transmissions_mt.html

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie wiem SHC to taki syntetyk nie do konca syntetyk, mozna go zakwilifikowac jako pol syntetyk, gdzie udalo ci sie dostac ten olej z taka etykieta ?

 

 

Witaj Rivasi,

 

Z tego co sie dowiedzialem to w niemczech produkuja ten olej (Mobil1 New Life 10w40) z etykieta SHC Synthese Technology, a na reszte Europy wypuszczaja z etykietka Full Synthetic.

 

Jest to ten sam olej (ta sama specyfikacja w Datasheet.)

 

Po wejsciu na strone www.mobil1.de faktycznie olej jest z etykieta SHC Synthese Technology, po wejsciu na www.mobil1.uk lub.pl etykieta jest "Full Synthetic".

 

 

Podsumowujac wyglada na to ze to ten sam olej a sklep na Amazonie zaopatruje sie u zrodla czyli w NIemczech stad ta nazwa na oleju w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem juz kiedys o tym i to nie do konca chyba tak, to roznica miedzy olej syntzetyczny a olej w technologi syntetyczenej, to chodzilo o jakies zagadnienia prawne i nie pamietam czy to byl dokladnie ten sam olej ale z tego co pamietam to nie. W niemczech kupowalem juz Mobil 1 0W40 i dostalem z etykieta Full, poszperam i dam znac.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.