Skocz do zawartości

BMW E36-drżenie kierownicy


Neo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie chciałem się was poradzić w jednej sprawie. Od jakiegoś czasu miałem problem w swojej E36 316 że gdy hamowałem z jakiejkolwiek prędkości trzęsło mi kierownicą oraz karoseria wpadała w wibracje i było słuchać wyraźne bicie. Pojechałem do mechanika wymienił mi tarcze klocki maglownice gdyż okazało się że ma ogromne luzy oraz łączniki wahaczy. Po odebraniu zacząłem samochód sprawdzać i poprawa jest bo gdy hamuje z prędkości mniejszych niż 60km/h nic nie słychać jest ok a gdy się rozpędzę i mam prędkość powyżej 60 to przy hamowaniu kierownica znowu mi drży i słychać bicie. Mechanik podejrzewa ze może być to również wina opon i muszę przełożyć jakieś inne i sprawdzić. A czy wy macie jakiś pomysł jaka może być przyczyna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne objawy ale przy pękniętej zwrotnicy.Na samym początku też niewinnie się zaczynało ale potem nawet przy rozpędzaniu kierownica drżała.W sumie nawet mechanik nie potrafił stwierdzić czego to usterka(taki mechanik). Postanowiłem zrobić eksperyment - podniosłem samochód ,dobrze go podparłem i dosyć mocno kopnąłem w koło,ku mojemu zdziwieniu efekt był od razu bo złamana zwrotnica pękła i sprawa była jasna.Dobrze ,że w domu to się stało a nie na trasie.Odnośnie tego,że to od opon słyszałem również taką wersję - ale po sprawdzeniu ich u wulkanizatora i po wyważeniu sytuacja nie zmieniła się.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym zaczął od sprawdzenia felg. Na forum można było czytać już o takich co kupili felgi z większą średnicą na piastę i potem drżała im kierownica (zakup pierścieni centrujących załatwiał sprawę)
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.