Skocz do zawartości

E88 Kupić - nie kupić, kto poradzi?


TAndreas

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni użytkownicy BMW cabrio - wypowiedzcie się proszę!

Dlaczego warto jeździć tym modelem samochodu. Mam pomysł (i realną możliwość) nabyć BMW 118 cabrio (nowy). Nie znam go i nigdy dotychczas nie jeździłem cabrioletem. Jednak żona naciska - chyba jej ulegnę, ale chciałbym jeszcze dostać jakiś dodatkowy bodziec od zadowolonych użytkowników takiego autka (piszę "autka" bo jeżdżę X5ką).

Ucieszyłoby mnie także kilka opinii o potrzebie dodatkowego wyposażenia, (z podwyższonym poczuciem rozsądku) bo dotychczas to myślałem o praktycznie gołej standardowej wersji (jedynie w automacie)...

:think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 jest bardzo miłym autkiem, dobrze jeździ, fajnie skręca, ładne zrobione,ja moją 1 lubię i to bardzo bardzo :mrgreen: ale co do cabrio, to jest softtop... nigdy nie miałam, ale na polskie warunki to chyba nie jest auto całoroczne... tzn. jeżdżą zapaleńcy ale w zimie, śniegu, to chyba nienajlepsze rozwiązanie... nie wiem, może ktoś ma albo miał i coś więcej i mądrzej powie :8)

 

wyposażenie dodatkowe? m pakiet jest bardzo ładny na pewno, ale opcji jest milion i można drugie auto (cenowo) z tego złożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że autko jest bardzo sympatyczne - szczególnie podoba się mojej żonie - i to właśnie cabrio.

Oczywiście zimą nie zamierzamy nim jeździć.

M pakiet wydaje mi się, że głównie wiąże się z "podrasowaniem" auta - zwiększeniem mocy i innych osiągów silnika. Nam zależy na niezbędnym wyposażeniu zwiększającym jego funkcjonalność (a także pozwalającym po jakimś czasie sprzedać go bez większych problemów). Są niekiedy elementy wyposażenia, których wg doświadczenia użytkowników nie należy pomijać, a wiadomo, że u dealera auto jest praktycznie gołe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że autko jest bardzo sympatyczne - szczególnie podoba się mojej żonie - i to właśnie cabrio.

Oczywiście zimą nie zamierzamy nim jeździć.

M pakiet wydaje mi się, że głównie wiąże się z "podrasowaniem" auta - zwiększeniem mocy i innych osiągów silnika. Nam zależy na niezbędnym wyposażeniu zwiększającym jego funkcjonalność (a także pozwalającym po jakimś czasie sprzedać go bez większych problemów). Są niekiedy elementy wyposażenia, których wg doświadczenia użytkowników nie należy pomijać, a wiadomo, że u dealera auto jest praktycznie gołe.

 

m pakiet daje wygląd :D a jeżeli nie, to zależnie od chęci wydania pieniędzy: xenony, skórzana kierownica i gałka skrzyni biegów (te 2 musowo!), może multifunkcja w kierownicy, jak chcesz to skóra (chyba by się przydała w cabrio, jakby kilka kropelek spadło to nie ma problemu), klimatyzacja automatyczna, dla mnie to bardzo potrzebne opcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porady - dzięki.

Zastanawia mnie kwestia klimy w cabrio - w klasycznych samochodach jest używana aby wytworzyć odpowiedni klimat (głównie temperaturę) w kabinie samochodu i jest wykorzystywana najczęściej latem. Osobiście korzystam z niej także w potrzebie błyskawicznego osuszenia szyb. Ale w cabrio - latem, przy upałach - jeździ się przy otwartym dachu. Jaką funkcję spełnia w tym przypadku klima? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porady - dzięki.

Zastanawia mnie kwestia klimy w cabrio - w klasycznych samochodach jest używana aby wytworzyć odpowiedni klimat (głównie temperaturę) w kabinie samochodu i jest wykorzystywana najczęściej latem. Osobiście korzystam z niej także w potrzebie błyskawicznego osuszenia szyb. Ale w cabrio - latem, przy upałach - jeździ się przy otwartym dachu. Jaką funkcję spełnia w tym przypadku klima? :?:

1. korek w środku lata

2. długa jazda na trasie - nie wiem na ile "wieje" w e88, ale w większości kabrioletów długa szybka jazda jest dość męcząca. Kilkuset kilometrowy wypad na wczasy w środku lata może się okazać mało przyjemny bez klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

1. korek w środku lata

2. długa jazda na trasie - nie wiem na ile "wieje" w e88, ale w większości kabrioletów długa szybka jazda jest dość męcząca. Kilkuset kilometrowy wypad na wczasy w środku lata może się okazać mało przyjemny bez klimatyzacji.

Ok, do klimy jestem przekonany (chociaż wciąż zastanawiam się na ile będzie efektywna przy otwartym dachu - chyba, że miałaby dmuchać bezpośrednio na pasażerów :?:)

Także skórzane fotele.

Może ktoś wyjaśni kwestę zawirowania powietrza - jest jakaś forma "wiatrołapu", który eliminuje ten efekt. Czy koniecznie jednak trzeba to zamawiać u dealera za konkretną (wysoką) cenę, czy też można dokupić zamiennik - nie jestem pewien, ale nie jest to chyba coś tak szczególnego, że musi być oryginalne z BMW. Widziałem coś takiego w salonie - wyglądało jak ramka z siatką, którą przy zamkniętym dachu wozi się w bagażniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Stało się :D moją żona jest posiadaczką nowiutkiej jedynki cabrio. Jest ładniutka, żona bardzo cieszy się, ale ja wciąż myślę jak będzie dalej użytkować się - oczywiście auto.

Pytałem wcześniej o owiewkę/deflektor/windshot/windschutz/itp - jednak nikt dotychczas nie odpowiedział. Może jednak ktoś ma doświadczenie, czy warto to dokupić. Nowa u dealera była bardzo droga, ale widzę na allegro lekko używane, za rozsądne ceny.

Proszę o opinię - kupić, nie kupić... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się :D moją żona jest posiadaczką nowiutkiej jedynki cabrio. Jest ładniutka, żona bardzo cieszy się, ale ja wciąż myślę jak będzie dalej użytkować się - oczywiście auto.

Pytałem wcześniej o owiewkę/deflektor/windshot/windschutz/itp - jednak nikt dotychczas nie odpowiedział. Może jednak ktoś ma doświadczenie, czy warto to dokupić. Nowa u dealera była bardzo droga, ale widzę na allegro lekko używane, za rozsądne ceny.

Proszę o opinię - kupić, nie kupić... :mad2:

 

Jak żonka śmiga tylko po mieście 30km to nie widzę sensu a jak lansuje się na prostej z dachem otwartym przy 130km to jak najbardziej warto kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.