Skocz do zawartości

Czy ktos jedzil X3 z nowym 28ix 245KM silnikiem


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak wy robicie, że macie spalanie na poziomie 12 - 13 l/100 km w mieście?

 

Ja mam auto od listopada 2015 r. (F25 28i), jeżdżę po Wwa, i mam spalanie na poziomie 14,5 - 15 l / 100 km (i to w trybie Eco Pro).

 

Wmawiam sobie, że zima, korki, krótkie trasy (faktycznie tylko dom - praca - dom, jakieś 13 km dziennie) ale nie sądzę, żebym zobaczył kiedyś 12 l / 100 km na komputerze.

 

W trasie udało mi się zejść do 10,5 l / 100 km, ale to była spokojna jazda, bo silnik się docierał :D

 

W Twoim mieście wydaje mi sie normalnym spalanie 14-15. Podejrzewam korki robią swoje.

Ja mam średnią po 70tys km 11.4 a auto robi 60% miasto. Auto nie jest w ruchu w codziennych korkach bo to napewno winduje spalanie.

Trójmiasto wieczorem przejade i ze średnią 8-9l/100 a w poniedziałek o 8:00 pewnie wyjdzie 13 i tak te warunki miejskie wyglądają.

Nie patrz na chwilowe czy dzienne tylko skasuj całościowe i tym sie sugeruj

 

Właśnie zrobiłem trase 3-Miasto - Austra 4osoby full zapakowany i duży box ze średnią 98km/h i spalanie wyskoczyło 11.2L

Jazda bez wariackich przyspieszeń ale gdzie sie dało rozpędzałem się do 160-170km/h.

Ja osobiście jestem pozytywnie zaskoczony jak to auto sobie na trasie radzi.

Auto zawsze chce jechać tylko ten dźwięk silnika mnie do tego chyba nie zachęca więc X3 użytkuja jako "auto do jeżdżenia"

Jedyna bolączka to przy tak załadowanym aucie ma sie wrażenie że hamulców Brak!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
zastanawiam się nad kupnem x3, tylko i wyłącznie benzyna wchodzi w grę. Zastanawiam się tylko jaki silnik będzie najbardziej niezawodny. Spalanie mnie nie interesuje. Mamy 3 rodzaje do wyboru i już dostaje szału czytając o wadach i zaletach :D Czy 2.8i 2.0 czy 2.8i 3.0 czy 3.5i. Ten ostatni jest najcieżej dorwać. Co byście polecili. Najbardziej obawiam się tego 2.8i 2.0, że przez to wyżyłowanie silnik nie będzie specjalnie żywotny. Dodam, ze jazda głównie po mieście, krótkie dystanse, raz na miesiąc dłuższy. Zastanawiam się jak turbina czy twin scroll to zniosą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koszt utrzymania 28i może być długoterminowo znacząco tańszy (ubezpieczenie, serwis)... choć życie pokazuje, że 28i bywa awaryjny (zatarcia) w większym stopniu niż 35i

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.