Skocz do zawartości

Czy ktos jedzil X3 z nowym 28ix 245KM silnikiem


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Niejeden z kolegów jeździ wersją 28i i nikt do tej pory się nie żalił opiłkami w oleju... poczekaj aż zrobia diagnozę...i tak nic poradzisz.

 

Rozumiem Twoją frustrację, ale nerwowość nic tu nie pomoże....

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa, daj znać jak już będzie coś wiadomo.

 

Mnie kiedyś kusiło by dać mu Hartge box'a ale z obaw o podobne historie się nie wychylam.

Na dziś dzień do BMW jako auta rodzinnego brałbym tylko 30d...chyba złoty środek dla satysfakcji i kultury pracy oraz niezawodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie śmiałbym się niezgodzić, gyby nie tak *##!~ akcyza... poza tym 3.0d to marzenie - nie bez kozery dostawał nagrodę Engine of Year przez parę lat.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiałbym się niezgodzić, gyby nie tak *##!~ akcyza... poza tym 3.0d to marzenie - nie bez kozery dostawał nagrodę Engine of Year przez parę lat.

A nie lepiej 3.0L benzyna - N55 jest znowu Engine of the Year 2014. :)

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak będzie u nas PB95 po 2,5 - jak u Ciebie i akcyzę zniosą na silniki powyżej 2.0l to pobiegnę w try miga kupić jakąś nową Bunię :mrgreen:

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W przeliczneniu na PLN za litr...mając 1galon = 3,68L za ok. 4USD w przybliżeniu jest to 1L za 1,2 wieć pownnio być 3,5PLN za 1L

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie, bo rozmawiamy o jablkach i pomaranczach.

 

W stanach uzywaja AKI a w Europie RON.

 

Trivial Octane Rating Information

Every wonder why we have 85, 87, 91 octane in the US and Europe has 91, 92, and 95 octane?

My friend in Sweden pointed out that 91 octane is the lowest octane they have. My first thought was “wait, why does US carry lower octane for the same cars around the world”

After researching on octane fuel to use on my Kawasaki Ninja 250R, I realize that the Service Manual says it requires 91 octane. First reaction was “that’s some expensive gas for a beginner bike.” Then read more into it…

First off, An octane rating is the percentage, by volume, of the mixture of iso-octane and heptane compounds. An example would be a petrol with 90% iso-octane and 10% heptane has a 90 octane rating.

There are three rating systems that widely used when rating octane. The three are Research Octane Number (RON), Motor Octane Number (MON), and Anti-Knock Index (AKI or [R+M/2])

RON is determined by running fuel in a test engine with a variable compression ratio under controlled conditions to compare the results of the mixtures.

MON is determined similarily to RON but it measures fuel under load (regular operating conditions). MON uses preheated the fuel mixture, higher engine speed, and variable ignition timing to further the stress on the fuel’s knock resistance. MON’s rating is generally 6 to 10 points less than RON’s.

AKI is determined by having the average of RON and MON. AND GUESS WHAT? US and CANADA uses AKI’s rating scale while most of Europe uses RON.

So what does this mean? Comparing both AKI and RON’s rating scale. 87 (R + M)/2 is equivalent to 91 RON, and 91 (R + M)/2 is equivalent to 95 RON. So therefore, Europe is generally not using higher octane than US. My bike’s service manual was stating the RON rating. So it makes perfect sense that I use our 87 octane.

Oh and since we’re on the same topic, I want to throw the misconception of the general public on Octane.

Most people think of Octane as Regular, Medium, and Premium brands of gas. I heard people say, “Oh I sometimes put Premium into my car because it’s cleaner so it cleans out my car.” THATS HELLA WRONG. Premium(91) is no cleaner than Regular(87). Octane rating is the minimal requirement the engine requires before the engine starts “knocking”. Knocking means that the engine misfires because the fuel mixture is not aligned to its compression ratio. Your engine is specially tuned for the specific octane rating, you should always use that specific octane. High performance cars use 91 octane because their compression ratio is higher than normal cars.

Higher octane rating means the delay of gas exploding in your pistons.

So what happens when you use 91 octane for a car tuned for 87? Your car will detonate the fuel before the fuel is ready to detonate. It will result in not burning all of the gas. The unused gas will be spit out of your exhaust. Your car will lose mpg because of the unused gas. It may also be damaging to your engine in the long run.

What happens when you use 87 octane for a car tune for 91? Your car will experience early detonation resulting in knocking of the engine. Your engine will behave like its struggling for gas. But wait, advances in car technology actually catches knocking via its Electronic Controlling Unit (ECU). Your car will adjust the compression ratios. The result is that you will get worse MPG and slower performance. You are also endangering the longevity of the engine.

In the end, the real difference between 87 and 91 octane is the price. Unfortantely 91 is a little bit more expensive to make. 91 is not cleaner or better in anyway than 87. It’s just a different requirement by different engine.

 

Za ta strona

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu benzyny po 2,5 ,a najlepsze paliwko ma 93 oktany... :wink:

 

93? U Nas tego byśmy nawet do kosiarki do trawy nie lali bo by nie jechała :norty:

PS.Bez urazy - ot tak żarcik z PL dla kolegów z US :P

 

Oj tam do jakiegos pickupa v8 wlejesz sok z aronii i tez pojedzie ;)

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkurzę temat, bo jakieś pół roku temu mocno studiowałem posty na forum odnośnie spalania 28i i 35i, byłem tuż przed zakupem nowego X3. Może komuś się przyda poniższe...

 

Początkowo byłem zdecydowany na 28i ale po weryfikacji informacji od użytkowników tutaj i na http://www.zeperfs.com/ zdecydowałem się szarpnąć jednorazowo na większy wydatek i zakup 35i, wychodząc z założenia że nie będzie palił znacząco więcej niż 28i.

 

Teraz mam przejechane 8 tys km na 35i i spalanie średnie na poziomie 12.3 l/100 mi pokazuje komputer, 50/50 miasto/trasa, przy czym np. wyjazd do Chorwacji z rodziną (160-180 km/h na autorstradzie) dał 11.9 l/100, jazda po Krakowie w okolicach 12.5 l/100. Nie odmawiam sobie frajdy z depnięcia tam gdzie można i jest fan. Wtedy to spalanie zbliża się do 13 l/100

 

Dźwięk silnika to poezja, czasem wyłączam radio/muzykę zupełnie, aby go posłuchać - liczyłem na to i to jest to. Kilka razy jak byłem w US, zawsze mi się podobał dźwięk silnika w ich samochodach, którymi jako pasażer miałem okazje podróżować.

 

Natomiast start ze świateł, lub wyprzedzanie gdzieś na podmiejskiej drodze, sprawa że czasem czuje się jak dziecko które dostało najnowszy zestaw klocków LEGO :)

 

Polecam bezapelacyjnie 35i jeśli tylko jest kasa na zakup, koszty utrzymania nie będą większe niż 28i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Polecam bezapelacyjnie 35i [..]

Po 70tys. km, na drugim zestawie kol, dalej mam tak: :D :) :o :shock: :8) :lol: :mrgreen: :cool2: :norty: :P :wink: :!: Codziennie.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tylko 35i :D

Ja bym wolal 50i, ale takich nie robia. :norty: Albo Alpine XD3 :cool2:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega odebral f30 335i. W tej budzie super to wszystko chodzi. Jesli jest chocby blisko tego w X3 to musi byc przyjemnie :cool: A zwolennikom 50i polecam film na YT z seria 1 i swapem z m5 v10

Silnik S85 w X3-ce to marzenie, mi wystarczyłby N62 z 550i albo N63 z 750i. By się działo!

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że BMW nie decyduje się na prawdziwe M w tej klasie ,28i za słabe ,35i fajne ,ale zawsze można lepiej. Jezdziłem Macanem i jest lepszy już w podstawowej wersji (a jest jeszcze Turbo) ,Audi ma chociaż SQ5. Nie wiem ,czy chodzi o strach przed spadkiem sprzedaży X5M ?

Przecież segmenty są już tak upchane ,że i tak konfigurując auto łatwo przeskoczyć

nawet dwa poziomy wyżej :wink: W Stanach przy cenie ok. 65-70 tys. X3 M byłoby hitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci chaos informacyjny n/t X4 M ,data premiery 2016/2017 ,silniki od obecnego M3 do niewiadomego (M2) ? Jakos brak pomyslu BMW na sport przez duze S w tej klasie. W Stanach Dinan zagoscil w wielu salonach ,wiec moze nie chca tunera denerwowac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak wy robicie, że macie spalanie na poziomie 12 - 13 l/100 km w mieście?

 

Ja mam auto od listopada 2015 r. (F25 28i), jeżdżę po Wwa, i mam spalanie na poziomie 14,5 - 15 l / 100 km (i to w trybie Eco Pro).

 

Wmawiam sobie, że zima, korki, krótkie trasy (faktycznie tylko dom - praca - dom, jakieś 13 km dziennie) ale nie sądzę, żebym zobaczył kiedyś 12 l / 100 km na komputerze.

 

W trasie udało mi się zejść do 10,5 l / 100 km, ale to była spokojna jazda, bo silnik się docierał :D

 

Już jest dotarty, będzie można odpalić tryb sport, wtedy zobaczę faktyczne spalanie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.