Skocz do zawartości

Statystyki i próby kradzieży E61, E60?


johan666666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem świeżym użytkownikiem BMW-moje pytanie brzmi: czy i jak często zdarzają się kradzieże BMW? Czy jest to tzw. auto "chodliwe" wśród złodziei? W skali porównania np. do Audi czy Passatów jak użytkownicy okreslilibyście "zainteresowanie" amatorów cudzej własności tymi autami, akurat tym modelem?

Poprzednio jeździłem WV i po dwóch próbach kradzieży stwierdziłem,że nie kupię już tak chodliwego towaru i uslyszałem lub wyczytałem opinię na temat BMW, iż wśród złodziei marka ta nie jest na pierwszym miejscu. Ciekawy jestem Waszych opinni gdyż stwierdzić mogę , iż autko przyciąga wzrok...

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ostatnio czytałem w gazecie motoryzacyjnej tylko nie pamietam dokładnie której Auto Świat albo MOTOR, że owszem VW i Audi są chętnie kradzione przez złodziejaszków, ale o BMW nie było w zasadzie mowy - owszem zdarzają się ale bardzo sporadycznie. U mnie w okolicy Wielbarka biorą głównie VW, Skody czasem Audi, choć rok temu szarpneli 2 x E46 i 1 x E39 wszystkie Turasy. Wg mnie biorą to na co jest zapotrzebowanie w danej chwili i tyle...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to kiedyś przeczytałem w internecie było pytanie dlaczego najwięcej ginie passatów i golfów a BMW nie chcą , ktoś odpisał na to " bo BMW to podjeżdżają po takie passaty i golfy "

 

A tak na serio . Ryzyko kradzieży napewno zawsze jest , duzy wpływ ma na to z jakiego pochodzenia jest samochód często zdarza się ze poprzedni właściciel ma dodatkowy dorobiony kluczyk i po tygodniu , miesiącu od sprzedaży wraca po swój samochód .

Kolejna możliwość to "kradzież" samochodu na którego właściciel nie ma już na spłatę rat czy leasingu ...

Ogólnie bardziej narażone na kradzieże BMW są modele z kluczykami typu smart key w e60 po 2007 roku w górę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów-dziekuję za odpowiedzi.

Oczywiście instaluję w aucie "niedźwiedzia", kartę i dodatkowy alarm,a wyłączenia znam tylko ja.

W WV pomogła mi własnie blokada pierwszym razem, a drugim razem sam "powiadamiacz" i gnojki uciekli-drażniła mnie właśnie ta"chodliwośc" bo dwa podejścia do jednego auta o czymś świadczy.

Mam nadzieję, że na BMW nie ma takiego parcia, między innymi dlatego też przesiadłem sie na tą markę, nie wspominając o innych zaletach oczywiście.

Dziękuję jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Też to przerabiałem, dlatego do każdego auta Autocasco na 100%, własne zabezpieczenia i alarmy. Do VW wstawiałem do środka auta nawet super głośną syrene dodatkową z własnym zasilaniem (nie pamietam ile dB, ale nie idzie w środku wysiedzieć jak wyje-daje gorzej od wkurzonego niemowlaka). Gorzej jak trafi sie jakiś cieć, co się wkurzy i poniszczy auto.

Mam nadzieję, że już mnie to nie spotka przy tej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że najlepszym zabezpieczeniem jest AC z opcją ustalonej sumy do wypłaty przy kradzieży albo kasacji ale ostatnio dochodzę do wniosku że odpukać auto dobrze się sprawuje i szkoda byłoby go stracić .... i chyba zamontuje odżałuje 1300 zeta na zedera :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zeder to nic dobrego

Dla mnie zabezpieczenie przed złodziejem to rzecz która nie uszkodzi samochodu , a uwieź mi że złodziej jak już odpali samochód to zrobi wszystko żeby nim odjechać , a nawet jeżeli mu się to nie uda niechciałbym być właścicielem tego auta bo zazwyczaj zawsze robią coś na złość

To ci odpalą gaśnice w samochodzie , wbiją śrubokręt w wyświetlacz nawigacji , potną tapicerkę

W takim przypadku wolał bym zeby to auto odjechało :)

Jeżeli zamontujesz własne zabezpiecznie ( odcięcie pompy ) czy też rozrusznika tutaj według mnie ryzyko jest mniejsze i szkody również

 

Po drugie już widzę jak za każdym razem zamykasz blokadę zedera :) może przez pierwszy miesiąc pózniej będziesz mówił " a ide tylko po gazetę " wracasz a auta nie ma

Zabezpieczenie powinno być tak zamontowane aby nie pokazywało że " w tym samochodzie coś jest " jak i automatycznie po wyłączeniu zapłonu po kilku sekunadach się uzbrajało

Ale to moje zdanie

 

AC jest OKey pod warunkiem że wiesz dobrze jakie są * w ubezpieczalni :)

Najczęściej odmawiana wypłata odszkodowania w przypadku kradzieży auta :

Brak kompletu kluczy do samochodu - jeżeli do samochodu masz 1 kluczyk a nie jest zaznaczone to na polisie nie dostaniesz całej kwoty tylko % o który i tak musisz się prosić

Takich gwiazdek jest kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nasze auta zazwyczaj robione sa na zamówienie , na częsci a w miescie to i laweta potrafia podjechac i zabrac w biały dzień.

Kiedyś na parkingu lesnym przy plaży zostawiłem auto i do gościa mówie z usmiechem żeby z oka niespuszczał a on do mnie serio "panie jak zjodziej chce to wezmie w 3 minuty takie auto a ja nawet nie dygne bo dostane baty" :shock:

Całe szczęscie nic nie było ale dało do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dla Was hit sezonu od poczatku roku gina Bmw e60 na potege, kradziez tego modelu to dokładnie 3-4 minuty alarm fabryczny poddaje sie po wyrwaniu zamka i wlozeniu srubokreta, reszta to juz formalnosc. Mam aktualne dane gdyz w styczniu ukradli mi moją, i na kamerze czas odjazdu typa moim samochodem to dokladnie 4 min. Powodzenia Panowie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dla Was hit sezonu od poczatku roku gina Bmw e60 na potege, kradziez tego modelu to dokładnie 3-4 minuty alarm fabryczny poddaje sie po wyrwaniu zamka i wlozeniu srubokreta, reszta to juz formalnosc. Mam aktualne dane gdyz w styczniu ukradli mi moją, i na kamerze czas odjazdu typa moim samochodem to dokladnie 4 min. Powodzenia Panowie :)

 

Skąd dane że giną na potęgę?? Bo twoją Ci ukradli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno alarm sie poddaje po wyrwaniu zamka? U mnie jak otworze drzwi kluczykiem to alarm wyłączy sie dopiero po przekreceniu kluczyka w stacyjce. Jak znalazłes ten swój samochód?

 

 

ty masz pewnie model po lifcie zgadza sie ? e60 bez dodatkowych zabezpieczen idze jak kiedys polonez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dla Was hit sezonu od poczatku roku gina Bmw e60 na potege, kradziez tego modelu to dokładnie 3-4 minuty alarm fabryczny poddaje sie po wyrwaniu zamka i wlozeniu srubokreta, reszta to juz formalnosc. Mam aktualne dane gdyz w styczniu ukradli mi moją, i na kamerze czas odjazdu typa moim samochodem to dokladnie 4 min. Powodzenia Panowie :)

 

Ciekawa ta historia, 4 min?? A można prosić o film?? Jakoś w te 4 min nie wierze :norty:

 

 

Wierzyc sobie możesz lub niewierzyć, ukradną ci to będziesz robił dochodzenie i wtedy sie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model przed liftem ze zwykłym kluczem. Wydaje mi sie, że nie powinno być możliwości wyłączenia alarmu w samych drzwiach. Przez jakiś czas musiałem radzić sobie bez pilota i za każdym razem gdy wchodziłem do auta wył alarm do czasu włączenia zapłonu, na co w sumie i tak nikt nie reagował;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model przed liftem ze zwykłym kluczem. Wydaje mi sie, że nie powinno być możliwości wyłączenia alarmu w samych drzwiach. Przez jakiś czas musiałem radzić sobie bez pilota i za każdym razem gdy wchodziłem do auta wył alarm do czasu włączenia zapłonu, na co w sumie i tak nikt nie reagował;)

 

a u mnie wkladasz srubokret i jedziesz, to nie wiem czemu tak jest . Sprawdz sobie dokladnie . a ktory masz rok auta moze cos w rocznikach pozmieniali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm-ciekawe, to co piszesz o kradzieżach i kluczyku-w sumie mam dwa piloty i serwisowy plastikowy kluczyk, więc nawet nie wiem jakby tu plastikowym odpalic auto:) a już wogóle otworzyć...ja mam również model przed liftem. Zastanawiam się teraz czy nie rozłączyć zamków aby z klucza nie dało rady wejść-zawsze to utrudnienie. Blokadę już mam, alarm i kartę również-chyba jednak rozłączę zamki aby gnojom utrudnic życie.

Cholera swoją drogą rozmawiałem niegdyś (2-3lata temu...) ze znajomym policjantem i mówił, że BMW nie są takie chodliwe-coś się pozmieniało? Miałem nadzieję, że przesiadając sie na tą markę uniknę tych przykrości tym razem. Jeśli teraz znowu będe miał przypadek próby, lub kradzież, to następne moje auto będzie p@#%^&na KIA lub Hyundai...-w d...ie mam to-auto ma jeździć i ułatwiać życie, a nie utrudniać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to mam dla Was hit sezonu od poczatku roku gina Bmw e60 na potege, kradziez tego modelu to dokładnie 3-4 minuty alarm fabryczny poddaje sie po wyrwaniu zamka i wlozeniu srubokreta, reszta to juz formalnosc. Mam aktualne dane gdyz w styczniu ukradli mi moją, i na kamerze czas odjazdu typa moim samochodem to dokladnie 4 min. Powodzenia Panowie :)

 

Ciekawa ta historia, 4 min?? A można prosić o film?? Jakoś w te 4 min nie wierze :norty:

 

 

Wierzyc sobie możesz lub niewierzyć, ukradną ci to będziesz robił dochodzenie i wtedy sie dowiesz.

nie wiem czy wiesz bo dawno Cię nie było ze Capaz to nasz dawny przyjaciel od M5 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest z początku produkcji, odpalana z kluczyka nie z przycisku i wydaje mi sie że to te palone na przycisk są takie łatwe w kradzieży bo nawet na youtube widziałem jak ktoś odpalil taka w moment.

 

@BZQ Ty masz w ogóle w swojej alarm? Bo nie każda ma alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam alarm i otwieralem kluczykiem i sie dezaktywowal sprawdz jeszcze razu u ciebie moze masz cos juz zmienione przez poprzedniego wlasciciela u mnie wszystko fabryka. Wyrwany zamek , srubokręt wchodzisz jak do swojego, wpinasz immo baypass w ODB łamiesz stacyjke i jedziesz już jak swoim. Wlasnie w modelach na karte ciezej jest wejsc do srodka a potem to samo wszytsko. Pozmieniało, sie nagle nie wiadomo czemu zwiekszylo sie zapotrzebowanie na E60 u zlodziei podobno od poczatku roku. Zreszta widac po forum, jest zbyt np na uzywaki drzwi w kolorze itd :) Allegro to najlepszy diler czesci do BMW a popyt jest spory :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam alarm i otwieralem kluczykiem i sie dezaktywowal sprawdz jeszcze razu u ciebie moze masz cos juz zmienione przez poprzedniego wlasciciela u mnie wszystko fabryka. Wyrwany zamek , srubokręt wchodzisz jak do swojego, wpinasz immo baypass w ODB łamiesz stacyjke i jedziesz już jak swoim. Wlasnie w modelach na karte ciezej jest wejsc do srodka a potem to samo wszytsko. Pozmieniało, sie nagle nie wiadomo czemu zwiekszylo sie zapotrzebowanie na E60 u zlodziei podobno od poczatku roku. Zreszta widac po forum, jest zbyt np na uzywaki drzwi w kolorze itd :) Allegro to najlepszy diler czesci do BMW a popyt jest spory :)

 

 

Sprawdze jeszcze ale na bank po otwarciu auta tym plastikowym kluczem i otwarciu drzwi alarm wył.

Mam jeszcze antynapad więc może coś tam pozmieniali przy okazji.

W sumie sie nie ma co dziwić, że coraz więcej kradną bo przecież coraz więcej tych samochodów i sprowadza sie też sporo rozbitych więc zapotrzebowanie na części spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.