Skocz do zawartości

e36 318is szarpie na jedynce ale w inny sposób


RICKENnr1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam problem. BMW szarpie lub nawet przygasa na 1 przy powolnym puszczaniu a nawet bardzo powolnym puszczaniu sprzęgła.

Oczywiscie gdy dodam trochę gazu i powoli puszczam sprzęgło to jest ok. Na innych biegach wszystko jest ok. w każdym innym samochodzie tak się nie dzieje jakimi ostatnio jeżdziłem. proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyniakiem nie trzeba gazować, żeby ruszyć. Jak powoli i płynnie puszczasz pedał sprzęgła to auto normalnie zacznie się toczyć. Problem z takim ruszeniem miałem tylko we Fiaciku 126 p ;) . Ale wydaje i się, że jeżeli dalej jest wszystko ok to nie powinieneś zawracać sobie głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdym innym samochodem jeżeli robie to powoli to pojedzie normalnie i nie ma różnicy czy benzyniakiem czy dieslem.... nawet osoby które jechały tym samochodem też zwróciły na to uwagę. Po prostu w innym samochodzie jest mniejsze odczuwanie tego.... w innym bmw e36 316 którym jechałem ostatnio było wszystko w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ten jest nie jasny i mało zrozumiały.Ja tu problemu nie widzę.Jedynie co to nieumiejętne ruszanie-alternatywa-automat. Nie masz się czym przejmować poprostu dodajesz gazu puszczasz sprzęgło i jedziesz.Pozdrawiam

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomogłeś mi z odpowiedzią.... jeżeli różni się dużo od bmw 316. to jest błąd.... tylko ty porostu nie znasz odpowiedzi, więc jak możesz to nie wymądrzaj się kto nie umie jeździć... bo to twoja odpowiedz jest trochę śmieszna.Jeżeli nie rozumiecie to powtórzę: Samochód przy ruszaniu z jedynki po płynnym i spokojnym puszczaniu sprzęgła, bez dodawania gazu albo małej iloci tak jakby zamierza zgasnąć.... czy coś jest jeszcze nie zrozumiałe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomogłeś mi z odpowiedzią.... jeżeli różni się dużo od bmw 316. to jest błąd.... tylko ty porostu nie znasz odpowiedzi, więc jak możesz to nie wymądrzaj się kto nie umie jeździć... bo to twoja odpowiedz jest trochę śmieszna.Jeżeli nie rozumiecie to powtórzę: Samochód przy ruszaniu z jedynki po płynnym i spokojnym puszczaniu sprzęgła, bez dodawania gazu albo małej iloci tak jakby zamierza zgasnąć.... czy coś jest jeszcze nie zrozumiałe?

Powiedz czego Ty oczekujesz ? że ktoś napisze wymień silniczek krokowy ?

Ja proponuje dodaj więcej gazu.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomogłeś mi z odpowiedzią.... jeżeli różni się dużo od bmw 316. to jest błąd.... tylko ty porostu nie znasz odpowiedzi, więc jak możesz to nie wymądrzaj się kto nie umie jeździć.

Nie wymądrzam się bo na forum każdy może być kozak a w rzeczywistości to kot z podkuloną kitą.

A jakiej odpowiedzi oczekujesz po to jest pedał gazu aby go używać a nie jeździć na sprzęgle

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na diagnostykę komputerową, sprawdź świece, filtr paliwa, może łożysko oporowe siada, dyfer, może hamulce zapieczone po zimie i nie odbijają, przyczyn może być bardzo dużo. Skoro jeździ normalnie to nie szukaj dziury w całym lub po prostu sprawdzaj wszystko po kolei z układu elektrycznego i przeniesienia napędu.
tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj dziury w całym

A ja bym właśnie w tym miejscu zaczął - sprawdź dokładnie gumową rurę łączącą przepływomierz z kolektorem ssącym, tam przeważnie tkwi przyczyna takiego zachowania - łapie lewe powietrze i wariuje. Sprawdz dla pewności cały układ dolotowy

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.