Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam nadzieję, że dostanę tutaj jakieś podpowiedzi w aukcji którą znalazłem. Generalnie szukaliśmy z żoną Alfy w podobnych kwotach ale nigdy nie przypuszczałem, że tak niesamowicie ciężko będzie znaleźć sensowny samochód w (nie małych jak dla nas) pieniążkach.

 

Chodzi o samochód BMW E46 320 dT - http://moto.allegro.pl/bmw-e46-320dt-czarny-w-jasnych-skorach-oplacony-i2199489546.html

 

Czy po tych fotografiach można wysunąć jakieś wnioski? Bo przyznam szczerze, nie miałem do czynienia nigdy z marką BMW a nie chciałbym nadziać się na "bezwypadkowego kloca". Tym bardziej, że do auta mam 220KM i dopiero w piątek wyruszył bym w podróż.

Edytowane przez featmilka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Drogi kolego jeśli to autko byłoby w takim stanie jak pisze handlarzyna, z takim przebiegiem, w takim wyposażeniu kosztowałoby 10 tyś. więcej! Za taką kwotę szukaj golasa z lat 98-99. Ale może to ten jeden na milion...

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mankamenty widoczne na fotkach:

 

- kierownica na pewno wyślizgana (to tak trochę w ciemno ;) );

- uszkodzona pokrywa tylnego "podłokietnika";

- najprawdopodobniej rdza nad zbiorniczkiem płynu do spryskiwacza tylnej szyby;

- opony aktualnie założone na autku tak na jeden sezon.

 

To co widać na fotkach to jedno, najważniejsze jak auto będzie się prezentować na żywo i jaki będzie faktyczny stan poszczególnych podzespołów.............

 

Featmilka jeśli nie Masz pojęcia o BMW to na oględziny tylko i wyłącznie z Kimś obcykanym, ewentualnie jak bumka faktycznie spodoba się i nie będzie zastrzeżeń to do ASO, aby niepotrzebnie "nie utopić" $.

 

Jak wyżej rewelacji nie przewiduję :wink: , kolor tapicerki ni jak pasuje do autka (według mnie) -> przydałby się rozkodowany vin dla weryfikacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że takie mankamenty nie wydają się przekreślać samochodu. Oglądałem Alfy co na zdjęciach wyglądały całkiem ok a w rzeczywistości prawdopodobnie były spawane z dwóch - więc to dopiero tragedia. Dlatego chciałem zapytać tutaj bo właśnie nie bardzo ogarniam temat BMW - ale jak nic nie stanie na przeszkodzie to podjadę zobaczyć auto z kuzynem, który jest trochę bardziej rozgarnięty w temacie.

 

Mógłbyś podpowiedzieć kilka rzeczy co zazwyczaj widać na pierwszy rzut oka w trakcie oględzin? Ewentualnie na co zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady które zauważyłem faktycznie nie przekreślają auta (ewentualnie zmieniona tapicerka po n. powodzi ale to trzeba vin rozkodować i na miejscu na spokojnie szukać objawów wody w aucie) ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej rewelacji nie przewiduję :wink: , kolor tapicerki ni jak pasuje do autka (według mnie) -> przydałby się rozkodowany vin dla weryfikacji.

 

Też zwrociłem uwage na kolor tapicerki - jeszcze w połączeniu z drewnem w srodku stanowi na prawde bardzo rzadko spotykane połączenie. Do tego bardzo niska cena jak na auto z końca 2002 roku, czyli w zasadzie prawie z 2003 roku. A do tego... nie wiem czy dobrze widze, ale uszczelka drzwi pasażera jest dużo bardziej zuzyta niż uszczelka drzwi kierowcy... czyżby pasażer tym autem jezdził duzo częściej niż kierowca? Nigdzie nie ma słowa skad auto przyjechało, tablice zasłonięte? czemu taka ostrożność? tablice celne to chyba nie żadna tajemnica....

 

Jak dla mnie rozkodowanie VINU tego auta to podstawa, zanim ktokolwiek wybierze sie je oglądac. Bo coś ciekawego moze wyjśc....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z Niemiec z tego co rozmawiałem z gościem co je sprowadził.

Praktycznie wszystkie sprowadzane do nas samochody przyjeżdżają z Niemiec. Problem w tym że Niemcy stały sie krajem tranzytowym, tzn. sprowadzane tam są samochody z praktycznie całej Europy południowo - zachodniej i krajów skandynawskich, kumulowane na placach eksportowych, które sa praktycznie w każdym większym niemieckim mieście (Berlin, Hamburg, Monachium, Norymberga) i dalej odsprzedawane do krajów europy środkowo - wschodniej afryki. Opłacone E46 za 18.900 z 2002 w dieslu z dość bogatym wyposażeniem nie wróży nic dobrego niestety... Musiało kosztować nie więcej niż 3000E także tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacone E46 za 18.900 z 2002 w dieslu z dość bogatym wyposażeniem nie wróży nic dobrego niestety... Musiało kosztować nie więcej niż 3000E także tego...

 

To cena za gołe 316i z tego roku, jesli auto ma być w miarę porządne. 320d, z sensownymi przebiegami, nie bite są poważniej drozsze niż podstawowe benzyniaki.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec importuję auta więc co nieco wiem o tym.

 

Byliśmy po 320d dla mnie, 2003r. też touring, trochę bogatsze wyposażenie, automat z softem na 170KM

 

no i sorry panowie ale zapłaciłem 5200 euro co przy jego stanie wydawało się okazją..

+ opłaty, koszty sprowadzenia i robi się 24000. a gdzie tu marża...

pojeździłem 2 miesiące i autko jak dla mnie - studenta trochę za dużo pali ( średnio 7 litrów przy normalnej jeździe)

gdzie codziennie dojeżdżam po 50km w jedną stronę na uczelnię ;/

 

Czuję, że będzie problem przy sprzedaży, bo przecież nie oddam za 20k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję, że będzie problem przy sprzedaży, bo przecież nie oddam za 20k...

 

jesli bedziesz sprzedawał bez marży dla siebie i auto jest rzeczywiscie w bdb stanie, to te 24-25 tys zł powinenes wziąść bez problemu.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłosiłem za 25k ale jak tu konkurować z takim za 19?

 

 

Konkurujesz jakoscią, a nie ceną. 7 osob na 10 wybierze tego za 19 tys zł, ale 2 rozsądnych wybierze tego za 25 tys zł.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2004 rok, 320D i < 20.000 zł? Nawet jeśli wyposażenie gorsze, to i tak zaproszenie do klubu "kupiłem BMW - pomóżcie, same problemy!".

 

To autko z Belgii, więc postaraj się o papiery jakieś to może da radę zweryfikować ten typowo polski ropniakowy przebieg. Czy mi się wydaje, czy kielich od kierowcy jakiś pognieciony i zardzewiały jest?

 

Odnoszę wrażenie, featmilka, że uwielbiasz ryzyko i dreszczyk emocji ;) Naprawdę wybierasz chyba te najtańsze z danej kategorii / rocznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego właśnie piszę na forum, żeby skorygować moją niewiedzę. Wybieram auta ze średniej półki cenowej z tych lat. Sugeruje się bardziej fotografiami niż innymi rzeczami.

BTW. Wracając do tej z Radomia - tam chyba ASO nie ma. A znacie kogoś kogo z czystym sumieniem moglibyście polecić do sprawdzenia auta w tych okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy próbują ci wytłumaczyć ,że za tą kasę nie kupisz dobrego e46 z roczników ,które podałeś.Rozumiem ,że liczysz się z pakietem startowym w wysokości dobrych kilku tys.zł ? Tu masz przykład egzemplarza z podstawowym wyposażeniem z rocznika 2004 http://otomoto.pl/bmw-320-C19428019.html z jak dla mnie normalną ceną (jeżeli jest w bdb stanie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie upieram. Tylko po prostu pytam drodzy Panowie.

Choć raczej pojadę zobaczyć tą z Radomia i tą z Wolbromia i pewnie będę miał jakieś własne spostrzeżenia na ten temat. A jechać zobaczyć nie równa się jechać i kupić. Choć tego bym sobie życzył.

 

Edit - no to trochę sprowadziłeś mnie na ziemię :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pojedź, zobacz i sam ocenisz. Dla porównania, jak nigdy nie jeździłeś BMW, proponuję wybrać jakiś droższy egzemplarz z okolicy ok 27 tyś. To nic nie kosztuje a zobaczysz różnicę, nawet jak się nie znasz. Obejrzyj inne oferty od handlarzy w tym roczniku, w takim wyposażeniu z tym silnikiem, dochodzą do 30 tyś :mad2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mma Twoja propozycja z Mysłowice faktycznie nie jest zła, mimo skromnego wyposażenia ;) .

 

Featmilka tak jak Koledzy piszą zobacz w ten sam dzień 1/2 górne półki cenowe (nie koniecznie z wypasionym wyposażeniem) i Swoje propozycję -> powinno się rozwikłać skąd różnica w cenie :mrgreen: .

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.