Skocz do zawartości

F10/11 Oświetlenie ambientowe


misiek100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Posiadam w wyposażeniu oświetlenie ambient, jednak jedna sprawa mnie zastanawia, co z podświetleniem pod listwami w drzwiach, w iDrive w opcjach oświetlenia mam do wyboru Classic oraz Modern, jednak oświetlenie pod listwami nie działa, zaglądałem pod te listwy i widać tam przeźroczysty pasek wiec chyba powinno coś świecić. Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich,

 

Może komuś się przyda,mianowicie zamontowałem kompletny Ambient oświetlenie i jeśli ktoś chce zamontować takowe to proszę nie liczyć, że wtyczki lezą w drzwiach ( ktoś wyżej pisał iż powinny być) i czekają na Led! Trzeba wymienić całą instalacje drzwiową w każdych z drzwi lub podłączyć od oświetlenia guzików, ale to już jest lekka druciarnia jak dla mnie.Trzeba kupić kompletne boczki drzwiowe z Ambient w których już są zamontowane moduły Led i światłowody. Wtedy działa jak powinno!

 

Robiłem to samodzielnie,wiec mogę pomóc jak i co odkręcić żeby się nie męczyć.

Ja juz mam to za sobą i dla mnie " Must have " Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam u siebie w F11 LCI oświetlenie ambient, ale ono jest tak ciemne, że ledwo to widać w kompletnej ciemności. Mam w menu ustawianie jasności, ustawiam na max i na serio słabo to wygląda. U brata w 7 jest ze 4 razy jaśniejsze... Czy tak ma być, czy coś jest nie halo?

 

Dodano:

Byłem jeszcze raz to sprawdzić - oprócz ustawienia w menu oświetlenia Ambient, na jasność ma jeszcze wpływ pokrętło jasności zegarów (i całego podświetlenia konsoli). Jak ustawiłem pokrętło na max, to jest troszkę jaśniej, ale dalej b. słabo. Jedynie mocno świeci wtedy dodatek ambient w oświetleniu z tyłu - na fotelach jest mocno pomarańczowo ;-p Niestety listwy w drzwiach świecą nędznie... Jak ustawię kolor na modern (biały), to jest jeszcze ze 2 razy ciemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w F11 LCI oświetlenie ambient, ale ono jest tak ciemne, że ledwo to widać w kompletnej ciemności. Mam w menu ustawianie jasności, ustawiam na max i na serio słabo to wygląda. U brata w 7 jest ze 4 razy jaśniejsze... Czy tak ma być, czy coś jest nie halo?

 

Dodano:

Byłem jeszcze raz to sprawdzić - oprócz ustawienia w menu oświetlenia Ambient, na jasność ma jeszcze wpływ pokrętło jasności zegarów (i całego podświetlenia konsoli). Jak ustawiłem pokrętło na max, to jest troszkę jaśniej, ale dalej b. słabo. Jedynie mocno świeci wtedy dodatek ambient w oświetleniu z tyłu - na fotelach jest mocno pomarańczowo ;-p Niestety listwy w drzwiach świecą nędznie... Jak ustawię kolor na modern (biały), to jest jeszcze ze 2 razy ciemniej.

A czy nie masz czarnej, a brat jasnej tapicerki?

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam brąz i tez wydaje mi się ze swieci zbyt delikatnie. Np w x6 to aż razi. Jeśli istnieje opcja rozjaśnienia komputerem to na pewno skorzystam ale dzwoniłem w kilka miejsc i o niczym takim nie wiedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to mój pierwszy post tutaj więc warto się przywitać :)

 

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że zmiana ustawienia minimalnego na 62% poprzez przekodowanie w jakimś stopniu pomaga? Mam F10 przed liftem z cały czarnym środkiem i ambient ledwo co widać przy maksymalnym podświetleniu deski.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Szok.

A co masz dokładnie na myśli ?

To że ktoś napisał żarcik żeby ściemnic i rozjaśnić żeby docenić że rozjaśnione świeci mocniej niż ściemnione a ludzie piszą że nie przyniosło to efektu.


Ach ten nasz naród.

Dlatego liczniki kręcą. Wiara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubmnie po tej operacji aż sasiedzi sie skarżą z sąsiedniej ulicy - taka poświata idzie.

* ludziska ogarnijcie sie , gdzies widzialem info ze mozna to zmienic , zmieniajac wartosci przez kompa ale chyba nikt tego nie potwierdzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubmnie po tej operacji aż sasiedzi sie skarżą z sąsiedniej ulicy - taka poświata idzie.

* ludziska ogarnijcie sie , gdzies widzialem info ze mozna to zmienic , zmieniajac wartosci przez kompa ale chyba nikt tego nie potwierdzil.

Jest w dziale F30 i robi się to przez E-sys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubmnie po tej operacji aż sasiedzi sie skarżą z sąsiedniej ulicy - taka poświata idzie.

* ludziska ogarnijcie sie , gdzies widzialem info ze mozna to zmienic , zmieniajac wartosci przez kompa ale chyba nikt tego nie potwierdzil.

Jest w dziale F30 i robi się to przez E-sys

 


Link moze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.