Skocz do zawartości

Remont głowicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam do was pytanie, mianowicie czy opłaca się remontować głowice w e36 316i? wiem na pewno że któryś zawór nie trzyma bo jak wchodzi na obroty to pomiędzy 1.5 a 2.5 tys obr. silnik się strasznie telepie i aż to telepanie przenosi się na cały samochód, mierzyłem ciśnienie sprężania w silniku i wyszło: 1(10.8) 2(10.2) 3(9.7) 4(10.7) prawdopodobnie przez zawór(zawory) silnik pali też dużą ilość paliwa, oleju nie bierze. Auto jest z 92r. z Holandii i prawdopodobnie od tamtego czasu jeździ na LPG.

Edytowane przez racing199

Opublikowano

popraw tytul to raz

dwa mam na sprzedasz glowice :) lezy po moim pierwszym silniku prosta byla planowana za symboliczne 70 zl ci puszcze;) jak by co priv :cool2:

BMW-Bo Można Wiecej
Opublikowano
Wymień głowicę taniej ci wyjdzie, i na pewno lepiej na tym wyjdziesz.
Opublikowano
no mowie tu koledze wlasnie cala glowice bez walka oczywiscie opchne mu za 70 zl bo lezy i mi zawadza a to chyba niezla cena :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
BMW-Bo Można Wiecej
Opublikowano
bardzo dobra cena, remont głowicy to kilka stówek a tak uszczelka głowica i po kłopocie ja bym wymieniał
Opublikowano
a na tamtej cisnienie mialem gites rowno chodzila nie szarpala swiezo po planowaniu jest zrobilem z 500km maks tylko zas mi panewka poszla :cry2: :cry2: :cry2: i silnik poszedl do rozbiurki na czesci
BMW-Bo Można Wiecej
Opublikowano
Odpuść narazie remontowanie głowicy i poszukaj prawdziwej przyczyny dlaczego silnik źle chodzi.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Aqurie ma rację, głowice bym zostawił. Moje M40 po grubo ponad 300tyś trzyma kompresję równą po 12 na garach, wiec jak tu jest poniżej 11, to może po prostu silnik jest już na wykończeniu. Po za tym warto sprawdzić szczelność dolotu, stan świec i kopułki, regulacja gazu (te objawy wystepują na gazie i benzynie czy tylko na gazie??).

 

PZDR>

Opublikowano
  • Autor
Aqurie ma rację, głowice bym zostawił. Moje M40 po grubo ponad 300tyś trzyma kompresję równą po 12 na garach, wiec jak tu jest poniżej 11, to może po prostu silnik jest już na wykończeniu. Po za tym warto sprawdzić szczelność dolotu, stan świec i kopułki, regulacja gazu (te objawy wystepują na gazie i benzynie czy tylko na gazie??).

 

PZDR>

 

Świece i przewody wymienione, ale jestem prawie pewny że to któryś zawór bo gdy chodzi na wolnych obrotach to co chwile słychac jak zawór prztyka

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

no jak tak mowisz to rub, żebyś tylko nie był ździwiony. To że zawór sobie klepie przy M40 to norma.

 

PZDR>

Opublikowano
no jak tak mowisz to rub, żebyś tylko nie był ździwiony. To że zawór sobie klepie przy M40 to norma.

 

PZDR>

KOLEGA MA RACJE :d ALE JAK CHCESZ ROBIC TOP JUZ MOWILEM GLOWICE MOGE CI OPCHNAC ZA SMIESZNE PIENIADZE :p :cool2:

BMW-Bo Można Wiecej
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.