Skocz do zawartości

Zmiana kol

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam pytanie odnosnie kol mam RUN FLAT 245/40r18

pytanie brzmi czy moge takie kola zmienic na zwykle 20 calowe kola?? ten system elektroniczny od kol nie bedzie wariowal??

dziekuje i pozdrawiam

Opublikowano
A jak zmieniasz na zimówki to szaleje ? A z drugiej strony nie szkoda ci zawieszki?
Opublikowano
możesz zmienić tylko jak po każdej zmianie będziesz musiał zrobić "test kół" w menu bo będzie wyskakiwał błąd ciśnienia w kołach. Czemu niby szkoda?? Myśle że jak założy zwykłe ogumienie zamist twardych run flatów to dużej różnicy nie poczuje ani zawieszenie ani pasażerowie
Opublikowano
Posiadam aktualnie 20'calowe felgi jeździłem nimi na lato, brak błędów. Aktualnie na sprzedaż mam 20'.
http://images41.fotosik.pl/926/98ae1625f3bfad85med.jpg
Opublikowano
Witam. Tak jak koledzy mówią możesz spokojnie założyć 20" felgi. Tylko komfort jazdy na tym ucierpi i zawieszenie, ale za to jak autko będzie się prezentować z takimi dużymi kołami. :D
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

no wlasnie smiesznie bedzie sie prezentowac, do e60 max 19''

dobrze radze, nie okalecz sobie auta 20'' :duh:

Opublikowano
A jak zmieniasz na zimówki to szaleje ? A z drugiej strony nie szkoda ci zawieszki?

Kolego mozesz mi wytlumaczyc dlaczego na miekszych oponach moze bardziej ucierpiec??Wedlug mnie run flaty sa twardsze wiec na zawieszenie bardziej oddzialuje nawierzchnia a zwykle ogumienie jest mieksze wiec bardziej pochlania nierownosci??

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

a kto powiedzial, ze opona 20'' w rozmiarze pewnie cos kolo 275/35R20 jest miekka :mrgreen:

jazda na takich kolkach po Polsce to jest prawdziwa meczarnia. zawiecha tez leci szybciej niz na 17 czy 18''

Opublikowano
  • Autor

Panowie dzieki za wszystkie opinie,

Ja jednak chyba zmienie na 20" poniewaz nie mieszkam w PL

Opublikowano
To, że nie mieszkasz w PL to zmienia postać rzeczy. Nie trzeba się martwić o zawieszenie i o to, że się pognie felgi. :D
Opublikowano
  • Autor

mam mozliwosc kupic za okolo 1600zl takie kola wraz z oponami tylko musze dopytac o ich dokladny stan

235/35r20 przod

275/30r20 tyl

tylko jak bedzie sie sprawowal 2.5 litrowy silnik z takimi kolami

Prosze o opinie i dodaje fotke z kolami

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d6ca7a3ef42a2b5.html

Opublikowano
Silnik będzie Ci palił na pewno więcej(myślę, że nawet do 1,5l/100km) i oczywiście trochę wolniej przyspieszał.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

to auto wyglada jak na szczudlach, ja dalej twierdze ze 19'' to jest max co do e60 pasuje.

nie sugeruj sie cena, bo moze za niedlugo to ty bedziesz okazyjnie te kola sprzedawal, za 1200zl jesli okaze sie ze sie nie da na tym jezdzic:)

Opublikowano
  • Autor

a niby dlaczego nie daloby sie na nich jezdzic

mam zawieche m pakiet takze dlaczego sugerujesz ze bedzie wygladac jak na szczudlach??

Opublikowano
A jak zmieniasz na zimówki to szaleje ? A z drugiej strony nie szkoda ci zawieszki?

Kolego mozesz mi wytlumaczyc dlaczego na miekszych oponach moze bardziej ucierpiec??Wedlug mnie run flaty sa twardsze wiec na zawieszenie bardziej oddzialuje nawierzchnia a zwykle ogumienie jest mieksze wiec bardziej pochlania nierownosci??

Pozdrawiam

Przeczytaj dobrze pytanie, kolega pytał czy będzie szalała ele. A jak zmieniasz na zimę z letnich to szaleje.

Opublikowano
  • Autor
nie mam doswiadczenia poniewaz kupilem auto miesiac temu dlatego zadaje takie pytanie
Opublikowano
Kolego ja mam obecnie 19" cali spider, naprawdę to wystarczy i tez nie mieszkam w pl. 20" to już trochę za grubo
Opublikowano
Bmw seria 7 o ile się nie mylę
Opublikowano
Jak dla mnie bez rewelki
Opublikowano

Każdy ma swój gust. Opony i felgi każdy może dobrać do swoich potrzeb. mam zdjęcia z poprzedniego lata dystanse założone na tył. Jeszcze nikt nie powiedział mi, że auto wygląda źle. Stać mnie na amortyzator jak i nowe opony. Parę zdjęć:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/715/dscf0808u.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/811/obraz119l.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/19/obraz153zi.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/109/dsc0052kopiowanie.jpg/

 

fakt faktem korci mnie na obniżenie auta delikatnie... :) ale to już nie ten dział

http://images41.fotosik.pl/926/98ae1625f3bfad85med.jpg
Opublikowano
Nie myślałem może żeby dołożyć Mpakiet, może wyglądać grubo. Trochę roboty byś miał ale efekt może być rewelacyjny i wizualnie ja obnizysz. Pozdro
Opublikowano
A jak zmieniasz na zimówki to szaleje ? A z drugiej strony nie szkoda ci zawieszki?

Kolego mozesz mi wytlumaczyc dlaczego na miekszych oponach moze bardziej ucierpiec??Wedlug mnie run flaty sa twardsze wiec na zawieszenie bardziej oddzialuje nawierzchnia a zwykle ogumienie jest mieksze wiec bardziej pochlania nierownosci??

Pozdrawiam

Przeczytaj dobrze pytanie, kolega pytał czy będzie szalała ele. A jak zmieniasz na zimę z letnich to szaleje.

:mad2: CYTUJE:A z drugiej strony nie szkoda ci zawieszki?- I ta czesc tego postu mnie interesowala :nienie: a co do elektroniki to ja nie mam zadnego problemu.

Pozdrawiam

Opublikowano
Napisałem tak ponieważ kolego chce zmienić felgi z 18 calowy h na 20 calowe, według ciebie zawieszenie tego nie odczuje szczególnie ze w bmw nie jest to mocna strona (chodzi mi o tuleje).
Opublikowano
Tak na moim przykładzie : tył felga 19 cali opona zwykła nie RF 275/30/19 po 80 tys rozwalilo amorka pomimo ze nie mieszkam w PL. Ale czego się robi dla wyglądu . Pozdro
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.