Skocz do zawartości

Automat wchodzi w tryb awaryjny. Poradźcie.


andrzej2212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja skrzynia A4S 310R weszła w tryb awaryjny (zapaliła się kontrolka przekładni na desce), ale po powtórnym odpaleniu auta wszystko wróciło do normy (to było w piątek). Pomyślałem, że komputer złapał jakiegoiś zonka, odpiąłem kleme z aku i potrzymałem bez napięcia ze 20 godz. Przez cały weekend śmigałem i nic się nie działo, ale dzisiaj sytuacja się powtórzyła dwa razy:( i za każdym razem po odpaleniu powtórnym wraca do normy.

Olej i filtr był wymieniany w tamtym roku, zrobiłem ok. 15.000 km od tamtego czasu, więc jeszcze nie czas na powtórną wymianę.

Czy ktoś z szanownych kolegów wie, czy np. przy nieskasowanej inspekcji może się coś takiego dziać (choć nie sądzę), bądź ktoś miał podobny problem.

Aha, dodam jeszcze, że jak zapali się kontrolka, to skrzynia faktycznie jest w stanie awaryjnym (auto zmulone, jedzie na 3-biegu), a jak odpale ponownie i zgaśnie, wtedy mknie normalnie.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez andrzej2212

Królowa jest tylko jedna - HAYABUSA!

Było: E-34 520i M50, E-36 318i M40, szukam E-39 3.0D M57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem identycznie. nieraz jak stałem na światłach to łapał takiego zonka , kiedyś odpiołem sterownik i wszystko wróciło do normy. chyba go wyczyściłem z błędów :D

bardzo prosze jak już wrócisz z komputera to napisz co wyszło bo jestem zajebiście bardzo ciekawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak w drugim aucie (opel vectra 2.0) od kilku lat (ze 4 conajmniej). Dziej się tak gdy są mrozy. Wiosną, latem i jesienią jest ok. Pradopodobnie któryś elektrozawór się zawiesza. Po ponownym odpaleniu wszystko jest ok. i skrzynia śmiga w normalnym trybie. Komuter może nic nie wykazać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak w drugim aucie (opel vectra 2.0) od kilku lat (ze 4 conajmniej). Dziej się tak gdy są mrozy. Wiosną, latem i jesienią jest ok. Pradopodobnie któryś elektrozawór się zawiesza. Po ponownym odpaleniu wszystko jest ok. i skrzynia śmiga w normalnym trybie. Komuter może nic nie wykazać.

:D a umnie tylko w lecie jak świeci mocno słońce bo jak jest pochmurno to tego niema. ja sobie nie robje jaj poważnie tak mam. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.