Skocz do zawartości

Wymiana przedniej szyby


Peszko

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dla wszystkich szyb montowanych w E9x występują zamienniki. Wtedy mimo, że naprawa wykonana w Nord Glass to na oryginalnej szybie ze znaczkiem BMW (ja tak miałem, mam szybę solarną) bez utraty zniżek. Notabene, wolę powierzyć wymianę tego elementu serwisowi który się w tym specjalizuje, niż ASO dla którego jest to tylko jedna z wielu czynności serwisowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem jakie masz warunki ubezpieczenia AC (w niektórych ubezpieczalniach jest tak, że wymiana szyby w warsztacie wskazanym przez ubezpieczyciela nie powoduje zwyżek - można wtedy powiedzieć, że jest to ubezpieczenia autoszyba i chyba w tym przypadku to może być sieć Nordglass)

może masz możliwość wykonania usługi w dowolnym wskazanym warsztacie przez siebie (dajesz im wtedy upoważnienie do rozliczenia szkody a oni wymienią szybę na taką jaką chcesz Pilkington/Sekurit/Nordglas...) tylko w tej opcji musisz dopytać się ubezpieczyciela czy w następnym roku będziesz miał zwyżkę

no i kolejna sprawa sprawdź czy nie masz udziału w szkodzie (ja akurat nie obsługuję benefii więc nie wiem jak jest u nich) bo jak okaże się że masz udział w szkodzie i w przyszłym roku podniosą Ci do tego składkę to może się okazać, że taniej będzie pojechać do jakiegoś warsztatu i wymienić szybę bez zgłaszania do ubezpieczyciela a powiedzmy zgłaszanie szkody pozostawić na jakąś "grubszą" robotę

pozostawiam do przemyślenia i warto czytać warunki ubezpieczenia bo ja już się na tym przejechałem ... (ubezpieczenie tzw. "autoszyba" jest specyficzne dla każdej ubezpieczalni a na stronie Benefi nie znalazłem nic na jego temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem, że jeśli zrobie w warsztacie, który oni mi wskażą (w tym wypadku Nordglass lub Autoglass) nie trace zniżek. Nie mam też udziału własnego w szkodzie.

 

Co do tego co kolega napisał o szybie to moja raczej występuje jako zamiennik, mam tam czujniki deszczu, zmierzchu i auto klime, solarnej raczej nie mam, o ile da sie to odczytać z VIN.

Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A na dole jest jakaś uszczelka?

Po mojemu jest tam listwa metalowa, w którą wpina się plastik podszybia. Listwę tą należy bezwarunkowo wymienić.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to mam jeszcze oryginalna szybę jeszcze bmw i tylko trzy odpryski od kamieni, zgłosiłem dzisiaj szkodę i trochę obawiam się ze może będę żałował bo albo coś źle wkleja albo ta szyba z tej firmy saint gobain sekurit będzie jakaś lipna :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.