Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem tu nowy.Przymierzam sie do kupna e46 w kombi bedzie to moje pierwsze BMW i stad prosba o tresciwa ocene tych 2 ofert

 

1.http://otomoto.pl/bmw-320-e46-stan-bdb-1-9-C22638229.html

2.http://otomoto.pl/bmw-320-bardzo-ladna-klimatronik-C20200158.html

 

od razu pytanie dlaczego silnik z ogloszenia nr 1 przy pojemnosci 1.9 ma 117 KM a 2 przy 2.0 ma 115 wtf?? niewiedza handlarza

 

 

Dzieki za opinie -pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ogłoszenia są pisane albo przez oszustów, albo ludzi którzy nie mają żadnego pojęcia.

 

Pierwsze BMW - to nie jest 320, ale 318i. On ma 118 koni, silnik 1.9. Nie wiem kto i po co zaniżył mu moc o 1 KM.

 

Drugie BMW - to tez nie jest 320i. To moze byc 318i - wtedy ma silnik 2.0, i wtedy ma moc 143 konie. Różnica bierze sie stąd ze we wrzesniu 2001 zastapiono w modelu 318i silnik 118 konny, nowym 143 konnym.

 

Co do drugiego BMW - jest możłiwosc ze ono ma rzeczywiscie 115 koni. Tylko wtedy jest to model 316i i ma silnik 1.8 właśnie o mocy 115 koni.

 

Co do drugiego auta, jesli chcesz dowiedziec sie jaki to model, to wez VIN do rozkodowania, wtedy dowiemy sie co to za model i jaki ma silnik - 115 czy 143 konie.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez podejrzewam 316i, szczególnie w drugim przypadku, ze wzgledu na niską cene, no i moc by pasowała. Zdjecia drugiego auta fatalne. Ale co sie dziwic, skoro gosciu sprzedaje 316i jako 320i.

 

idąc tym tropem to ja swoje 323i moge wystawic jako oryginalne M3 :)

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tropem to ja swoje 323i moge wystawic jako oryginalne M3 :)

 

Jak byś dodał troszkę sztucznej mgły to i od biedy dałoby się pod M5 podciągnąć :mrgreen:

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisach fachowych on wystepuje raz jako 115, raz jako 116 koni. :) Czesciej spotykałem sie z opisem 115.

 

Jako że w aukcji tamten ma napisane 115, to i ja napisalem 115 żeby juz nie komplikowac. Bo sądze że dla świeżaka, to i tak tu jest mocno sprawa skomplikowana z tymi silnikami.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie i wytlumaczenie w kwestii niezgodnosci opisu modelu silnika ze stanem faktycznym.Odpuszczam obie, ale znalazlem cos nowego i prosilbym o opinie a zeby nie zakldac nowego tematu wklejam link tutaj.

 

http://otomoto.pl/bmw-320-100-oryginal-xenon-skora-C22896887.html

 

BYlem ja obejrzec tylko pobieznie i 3 rzeczy nei daja mi spokoju:

 

1.naklejka nad prawym reflektorem - zamaskowanie czegos ??(jakies sugestie)

2.tylny zdezrak jakos wg mnie odstaje zwlaszcza przy prawym blotniku ale nie wiem po wczoraj widzialem kilka trojek i wychdzilo by ze ten typ tak ma tzn szpara miedzy zderzakiem a reszta jest ciut wieksza niz w innych autach,ale moge sie mylic.

3.po otwarciu klapy bagaznika i jej zamknieciu z automatu otwarla sie sama szyba i tak zostala to chyba nie jest fabryczny objaw??

 

 

dzieki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy błotnik był spasowywany i jak się przyjrzysz to kierunkowskaz jest za bardzo w górę z jednej strony.

Do tego nie pasuje mi to wyposażenie. Z jednej strony H&C a z drugiej brak multifunkcji, weź VIN od gościa i sprawdź czy tak kiery ktoś nie wymienił i navi nie ukradł.

Edytowane przez szatynwroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatynwroc dzięki za info - odpusciłem auto, gość po mojej wizycie podbił cene o 2tyś zł co mnie bardzo zdziwiło.

 

Czy możecie sie wypowiedzieć na temat tej sztuki:

 

http://otomoto.pl/bmw-320-e46-stan-bdb-1-9-C22638229.html

 

czy to możliwe że 320 ma silnik ma 117 PS bo wydaje mi sie acz kolwiek mogę się mylić ale 117 PS ma 316 a 320 ma 150 PS ewentulanie jakby mógł ktoś rozwiać i napisać jakie są benzyny w wersjach poliftowych - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to silnik R4, 1895 cm, czyli e46 318i (bodajże 118 PS). Auto nie jest bezwypadkowe, pierwsze co się rzuca w oczy to przód auta, wymieniony gril. Nie powinno takiego tam go być.

Po rozkodowaniu VIN będziesz wiedział więcej.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to silnik R4, 1895 cm, czyli e46 318i (bodajże 118 PS).

 

100% poparcia, to jest ten silnik. Tylko nie wiemy czy w wersji 118 czy 105 koni. Pewnie raczej 118.

 

 

320i to na 1000% nie jest. 320i do polowy 2000 roku ma 150 koni, a potem 170 koni. To jest silnik R6. Wygląda zupełnie inaczej, niz ten na foto.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatynwroc dzięki za info - odpusciłem auto, gość po mojej wizycie podbił cene o 2tyś zł co mnie bardzo zdziwiło.

 

Czy możecie sie wypowiedzieć na temat tej sztuki:

 

http://otomoto.pl/bmw-320-e46-stan-bdb-1-9-C22638229.html

 

czy to możliwe że 320 ma silnik ma 117 PS bo wydaje mi sie acz kolwiek mogę się mylić ale 117 PS ma 316 a 320 ma 150 PS ewentulanie jakby mógł ktoś rozwiać i napisać jakie są benzyny w wersjach poliftowych - dzięki.

Podbił cenę pewnie dlatego, że byłeś pierwszym i jedynym zainteresowanym :mrgreen: Może myśli, że rozpoczął się ruch w interesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to silnik R4, 1895 cm, czyli e46 318i (bodajże 118 PS).

 

100% poparcia, to jest ten silnik. Tylko nie wiemy czy w wersji 118 czy 105 koni. Pewnie raczej 118.

 

 

Z tego co wiem to w kombi nie montowali 105 konnego silnika. Tylko w sedanie była taka opcja. W touringu najmniej 118 koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapewne tak jest bo tez nie pamietam abym widział przedliftowe 316i kombi. Wiec sprawa jest jasna, silnik ma 118 koni. Na pewno to nie jest 320i :) - jego silnik wygląda zupełnie inaczej.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do maciek323 ale jeśli można wtrącić mowa tu o polifcie,dlatego koledzy wielka prośba jesli ktoś z was bylby tak miły i uszeregował mi modele i oznaczenia silników benzynowych w 3 byłbym wdzieczny.W wyszukiwarce znalazłem taki art ale odnośnie pzred liftów oto link:

viewtopic.php?f=69&t=124214

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść sobie kolego szukania auta po takich komisach, bo potem będziesz bardzo niezadowolony, że kupiłeś bmw. Na prawdę nic ciekawego tam nie znajdziesz, no chyba, że jesteś bardzo mało wymagający w stosunku do auta.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kamelenon3000 w takim razie gdzie szukać pytam kolegi??

Od ponad pół roku śledzę allegro ale 3/4 to te same auta którym kończy sie aukcja i są wystawiane od nowa a jeśli trafi sie już jakaś perła to zejdzie zanim tak naparwdę dobrze sie pojawi.Coraz częsciej wydaje mi sie że kupić w auto w miarę dobrym stanie w PL nei mówię ze w idealnym to prawie jak w totka trafic.

 

Ale btw dzięki za opiniotwórcze odpowiedzi - pozdrawiam panowie i szukamy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsensowniej będzie się wybrać do DE. W Polsce niestety szału nie maa nawet jeśli porządne autko przywędruje z DE to i tak musisz doliczyć koszty sprowadzenia i zysk handlarza. Nie ma cudów.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i masz rację. Zdecydowana większość to oferty komisów i handlarzy. Aut w dobrym stanie, od prywatnych właścicieli jest bardzo mało. Te które są nawet jak mają wysoką cenę, szybko sie sprzedają, bo dobre auto zawsze szybko sie sprzeda. Pomijając jakieś nietypowe marki i modele. Niestety zakup bmw w dobrym stanie jest na prawdę ciężko. A co zrobić jak chce się kupić, a tu nie ma auta takiego jakiego chcemy. No wyjścia nie ma. A handlarze z tego korzystają. Chęć posiadania jest większa niż rozsądek. Tylko nie łudź się, że kupisz dobre auto z komisu. Chcieć mieć na prawdę dobre to niestety cena takiego w niemczech jest conajmniej 50% wyższa. I przez to większość takiego w Pl i tak by nie kupiła, bo po co skoro mozna mieć za dużo miej. Ale potem dlatego beemki w Pl są takie jakie są. I nie ma co sensownego kupić. Szczególnie jak ktoś już siedzi w bmw i umie odróżnić dobre bmw od szrota.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do maciek323 ale jeśli można wtrącić mowa tu o polifcie,dlatego koledzy wielka prośba jesli ktoś z was bylby tak miły i uszeregował mi modele i oznaczenia silników benzynowych w 3 byłbym wdzieczny.W wyszukiwarce znalazłem taki art ale odnośnie pzred liftów oto link:

viewtopic.php?f=69&t=124214

 

Dzięki.

 

W poliftowych to przedstawia sie nastepujaco:

 

316i - silnik 1.8 - 115 (116) koni

318i - silnik 2.0 - 143 konie

320i - silnik 2.2 - 170 koni - to jest silnik R6

 

o mocniejszych nie pisze, bo nie bierzesz ich chyba pod uwage

 

W przedliftach była tylko jedna czterocylindrówka - o pojemnosci 1.9:

w modelu 316 - miala 105 koni

w modelu 318i - 118 koni

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n A co zrobić jak chce się kupić, a tu nie ma auta takiego jakiego chcemy. No wyjścia nie ma. A handlarze z tego korzystają. Chęć posiadania jest większa niż rozsądek. Tylko nie łudź się, że kupisz dobre auto z komisu. Chcieć mieć na prawdę dobre to niestety cena takiego w niemczech jest conajmniej 50% wyższa.

 

Ja swojego BMW szukałem ponad 9 miesiecy - allegro , oto moto co dzien, co dwa dni. W co drugi weekend osobiste obejrzenie 2-3 autek. Szukalem 528i, potem poszerzyłem kra zainteresowan o 328i.

 

W końcu kupilem 323i bo sie trafilo w swietnym stanie, a i tak zaplącilem z 20% drozej niz srednia allegrowa. Ale nie załuje ani grosza.

Dobrze wydane pieniadze.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kamelenon3000 w takim razie gdzie szukać pytam kolegi??

Od ponad pół roku śledzę allegro ale 3/4 to te same auta którym kończy sie aukcja i są wystawiane od nowa a jeśli trafi sie już jakaś perła to zejdzie zanim tak naparwdę dobrze sie pojawi.Coraz częsciej wydaje mi sie że kupić w auto w miarę dobrym stanie w PL nei mówię ze w idealnym to prawie jak w totka trafic.

 

Ale btw dzięki za opiniotwórcze odpowiedzi - pozdrawiam panowie i szukamy dalej.

W ciągu ostatnich 5 lat ściągnięto prawie 6mln samochodów, z czego myślę, wartych uwagi może być co najwyżej kilkaset sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ,ciężko kupić w Polsce dobry samochód.Najczęściej są to zajechane,powypadkowe egzemplarze w które nikt nic nie inwestował.Jak ktoś ma zadbaną i doinwestowaną fure to albo ją trzyma bo szkoda mu sprzedawać i szukać miesiącami następnej albo przy ewentualnej sprzedaży jest już kolejka chętnych wśród znajomych,rodziny itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.