Skocz do zawartości

730 zalewa nie odpala czujnik położenia wału??


kaskader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

 

Mam problem i szukam Mądrego Człowieka który pomoże mi go rozwiązac.

Tak jak w temacie nie odpala bemka stała jakoś z 4 mies w garażu z wadliwym przepływomierzem wczoraj postanowiłem wymienic go lecz zaczęły się problemy z odpaleniem

Podejrzewam czujnik położenia wału iskra skacze jak chce raz poda a raz nie i do tego zalewa mi świece, nawet nie burknie. Ktoś miał podobny przypadek?? ewentualnie jaka przerwa musi byc między kołem a czujnikiem?

Wcześniej pracowała idealnie równo na wolnych obrotach trzymała jakieś 600 obrotów nie było słychac ani czuc że jest odpalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kopułkę...może być zabrudzona i wilgotna wewnątrz.Ja tak miałem w mojej 730i M30.Po wyczyszczeniu kopułki benzyną ekstrakcyjną paliła zanim dotknąłem kluczyka :mrgreen: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam jestem tu nowy,więc jeszcze nie wiem co i jak.Kupiłem bemke e32 730i m30 1991r i mam problem auto kupiłem z Warszawy do mojego miejsca zamieszkania jest 180km wróciłem nią bez problemu postawiłem pod domem i stała jakieś 2 tygodnie.Autko jest troszke zaniedbane,w tym czasie(2tygodni)wymieniłem rury dolotu bo były popękane,wyczyściłem krokowy.przepływomierz był brudny klapka i ten czujnik, też to delikatnie poczyściłem,po tym czasie Bemki nie idzie odpalić na benzynie zalewa świece paliwem w takim stopniu że po wykręceniu świec aż z nich kapie paliwo.Prosze o jakieś podpowiedzi,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra jest, a czujnik to ten co jest na wlocie przepływomierza w takim plastiku czarnym,a mam takie pytanie po odpięciu przepływki m30 odpali? bo u mnie ani tak ani tak nie pali,normalnie masakra tak świece zalewa ze poziom oleju się zwiększył od benzyny,olej już wymieniony na nowy razem z wkładem filtra,i próbuje zaczerpnąć info bo z tego kręcenia to tylko nowy olej zmieszam z benzyną,moim zdaniem to wtryski otwiera na maxa a czemu to nie mam pojęcia.proszę o pomoc :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lukkaaa jak kupilem bemke to jakiś cudak założył na wlot przepływomierza od strony filtra kawałek szmaty :( ,a poco to tam było?chyba poto zeby klapka się nie wychylała zbyt wiele,stawiasz na przepływomierz?zastanawiam się nad kopułką i palcem może już też umierają i za słaba iskra jest i dlatego takie cuda wychodzą że ją zalewa?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem ci ta w innym temacie o tym '' brak przepływomierza'' sprawdz to co mówie moze akuratnie to albo jak chcesz zaoszczedzic kasy i zbednego czasu jedz ja podepnij pod kompa moze tam cos wykaze ale pojezdzij chwile na samej benzynie moze bedzie lepiej a obroty w jakich granicach masz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już z nią u mechanika ale nie mógł się połączyć z autem,nie wiem dlaczego,obroty trzyma tak około 900.Ja jej wcale nie mogę teraz odpalić na benzynie bo odrazu zalewa świece, autko teraz więcej stoi jak jeździ teraz pozostało tylko odpalanie na lpg :( ,kolega ma e34 z takim silnikiem i na dniach ma podjechać to podmienie przepływke,on ma jakąś termiczna przerobiona.Wtryski były sprawdzane u mechanika podobno są git,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

dołacze sie do tematu:

mam m70B50 problem jest taki :

brak mocy i zaswiecajacy sie EML w roznych sytuacjach,na wolnych obrotach okolo 800 czasami w czasie jazdy ,czasami przed odpaleniem

Po diagnozie wyszlo uszkodzona przeplywka (podmienilem) i nadal to samo

uszkodzona grzalka sondy ?! i co tu myslec ,

czasami w trakcie diagnozy nie wyswietla sie zaden dlad ?? i w tedy :duh: oco chodzi gdzie szukac usterki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.