Skocz do zawartości

Problem z przeglądem - sportowa kierownica


Rado_

Rekomendowane odpowiedzi

Pan z kontroli pojazdów mi nie przybił przeglądu za sportową kierownice , kazał mi pokazać papiery na nią albo wrócić z normalną

 

samochód był sprowadzony z niemiec własnie z taką kierownicą , samochód był dopuszczony do ruchu na Polskich drogach (niestety ten dokument mi zaginął )

był już zarejestrowany 1 raz przez kolege od którego ją odkupiłem niedawno,

teraz mi sie skończył prezegląd i problem ,

doradźcie co zrobić i jakie papiery wyrobić by ten problem mi sie nie pojawiał co rok (i by jakiś też sympatyczny gliniaż sie też nie doczepił do tego bo też słyszałem że sie zdarzają tacy )

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kierownica jest nieoryginalna, a w dodatku za mala w stosunku do polskich norm, to ... zmien kierownice.

Tylko tak bedziesz mial swiety spokoj w razie kontroli policyjnej.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze za pozno, ale kiera powinna miec minimum 52 cm, jesli ma mniej to faktycznie moze nie podbic przegladu, jesli ma chocby 1mm 52cm to ma obowiazek ja dopuscic ! moze sie jeszcze czepic (jak bedzie super gnida) ze nie ma (a moze sa) znaki homologacyjne (e w kolku - np e8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze za pozno, ale kiera powinna miec minimum 52 cm, jesli ma mniej to faktycznie moze nie podbic przegladu, jesli ma chocby 1mm 52cm to ma obowiazek ja dopuscic ! moze sie jeszcze czepic (jak bedzie super gnida) ze nie ma (a moze sa) znaki homologacyjne (e w kolku - np e8

 

No to chyba wiekszość użytkowników E36 ma duży problem ,bo średnica kierownicy ma około 38 cm :lol: :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 cm to ma kierownica w starze :duh:

 

chyba że chodziło ci o obwód a nie średnice ale przeważnie podaje się w danych obwód.

 

dla porównania - oryginalna kiera z e34 - 39cm i jest ogromna!!

30cm sportowa momo i jest jak talerzyk deserowy :lol:

Teraz mam tylko wspomnienia..... http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=19333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.