Skocz do zawartości

klopot z odpalaniem na benie


kalkos3

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem. po wymianie silnik na drugi m40 1.8 i moja bmw nie reaguje na przekrecenie stacyjki. prad jest rozrusznik dziala. raz chwyci i odpali a zaraz juz nie chce. masa jest itp nie wiem co jest ; ./ ? Edytowane przez kalkos3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem taką sytuację ale nie po wymianie silnika, objawy były takie ze kluczyk musiałem bardzo mocno przekręcać żeby załapał a i tak czasami nie było reakcji, po prostu stacyjka się wyrobiła a konkretnie blaszki które się stykają w stacyjce się wyrobiły. Naprawa polegała na rozebraniu stacyjki rozebraniu kostki w którą się wpina przewody i poodginaniu blaszek.Przy rozbieraniu tej kostki trzeba mocno uważać żeby się nie rozsypała bo jest tam dużo małych ruchomych części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem tak. dzis poszlem otworzylem maske i wszystkie masy jakie byly przykrecilem mocniej.. przy rozruszniku tez wszystko jeszcze raz po dokrecalem akumulator odlaczylem przykrecilem jeszcze raz. po kiera zdjelem oslone tam tez cos pogrzebalem przy kablach. i odpalila. raz drugi i trzeci. zobaczymy czy jutro tez bedzie dobrze. ale i tak dziekuje za zainteresowanie sie tematem i za pomoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie chce zakladac nowego tematu dla tego pisze tu. mam znow problemy. ale tym razem z silnikiem a wiec tak. silnik chodzi na wolnych bardzo dobrze zaworow w ogole nie slychac ani na wyzszych obrotach ani na nizszych ale gdy jade np na 3 chce bujnac auto dochodzi do 4 tys. i zaczyna przerywac i wtedy zmieniam bieg na 4 i przerywa az ustatkuje i chodzi znow normalnie. i tak zawsze jest od 4 od 3,5 tys obr. na wolnych tak samo wcisne gaz dojedzie np do 5 tys puszczam i juz znow przerywa jak by na jeden gar nie palil. na benzynie i gazie dzieje sie tak samo. swiece przeczyscilem itp. co tu moze byc ? pewien madry mowil mi ze silnik pewnie dlygo stal i musze nim troche pojezdzic i sie ustatkuje ( wymienialem silnik na 2) a druga sprawa to taka ze wczoraj beta chodzila normalnie itp a dzis chce jechac do sklepu i odpalam na benie i dziwnie chodzi przerywa itp i gasnie pozniej jest tak samo tylko szybciej gasinie. na gazie odpalilem i chodzila i bylo ok. pompe wymienialem na poczatku grudnia.. co tu moze byc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.