Skocz do zawartości

Buczenie po rozgrzaniu!!!


luk1c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie gdy sie silnik zagrzeje slysze jakies buczenie, dodam ze jest ono w zakresie obrotow od 1200 do 1800, i jest nie zawsze. Jest jak jaby cos obcieralo, drzalo czy cos w tym styly. Na zewnatrz jest nie slyszalne, tylko po sciszeniu radia mozna uslyszec ten dzwiek. Dzieki z gory za pomoc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Mozliwe ze masz plecionke dziurawa lub wieszaki od tlumika sie juz poluzowaly lub po prostu wypala ci sie dpf :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie gdy sie silnik zagrzeje slysze jakies buczenie, dodam ze jest ono w zakresie obrotow od 1200 do 1800, i jest nie zawsze. Jest jak jaby cos obcieralo, drzalo czy cos w tym styly. Na zewnatrz jest nie slyszalne, tylko po sciszeniu radia mozna uslyszec ten dzwiek. Dzieki z gory za pomoc!!!

 

Określ dokładniej, skąd ono dochodzi , komora silnika , spód auta? Może coś podobnego? viewtopic.php?f=70&t=173078#p1246424

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj dostrzeglem ze ten dzwiek jest tylko jak zgasze nagrzane auto i potem pierwsze przygazowanie do 2000obr. Potem ustaje, dochodzi on jakby gdzies od silnika, ale jak otworze szybe to nie slysze. Na biegu jalowym tez nic! Moze tak mialem od poczatku a dobiero teraz to uslyszalem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj dostrzeglem ze ten dzwiek jest tylko jak zgasze nagrzane auto i potem pierwsze przygazowanie do 2000obr. Potem ustaje, dochodzi on jakby gdzies od silnika, ale jak otworze szybe to nie slysze. Na biegu jalowym tez nic! Moze tak mialem od poczatku a dobiero teraz to uslyszalem!

 

Miałem buczenie dokładnie na 1900 obr/min, przeważnie po rozgrzaniu, które pojawiało się i znikało bez żadnej reguły. Teraz od 1000km spokój.

 

Zrobiłem tak:

Zdejmij 'łapacz' powietrza do filtra, potem uderz lekko wewnętrzną powierzchnią dłoni lub pięścią w plastikową obudowę wentylatora lub metalową obudowę silnika wentylatora. Jeśli po sekundzie usłyszysz buczenie to znaczy, że powinieneś zdjąć wentylator, potem odkręcić śrubę mocującą chłodnicę, wyjąć ją z zaczepów, sprawdzić czy nic nie wpadło do przestrzeni między chłodnicę klimatyzacji a chłodnicą silnika, po czym złożyć solidnie w odwrotnej kolejności. Sprawdzić ponownie jak na początku. Możesz też podłożyć jakiś materiał tłumiący drgania między plastikową obudowę wentylatora a chłodnicę/intercooler, bo seryjnie plastik prawie dotyka tych metalowych części.

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sposób jaki opisałem wcześniej nie rozwiązał u mnie problemu.

 

Chcąc obniżyć głośność pracy klekota, okleiłem górna plastikowa osłonę silnika (od spodu) pianka-mata STP (10mm grubości) do wygłuszeń komory. Dałem dwie warstwy, jedną na drugą. Od tego czasu nie usłyszałem buczenia ani raz.

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A silnik zaczął Ci ciszej pracować odczuwalnie w środku i na zewnątrz ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję nad dodatkowymi atrakcjami - szumami gwizdami itp. niestety po 60tyś km jest to przypadłość standardowa i albo się z tym pogódź albo wymieniaj rolki, łańcuszki, poduszki. Tak ma być. Jak słyszałem niedawno 5 wyjeżdżająca z ASO to się zastanawiałem czy maszyna do szycia mojej babci nie chodziła ciszej :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.