Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

No ale to najlepszy silnik przecie jest i takie sprawy - no popatrz wirusie :twisted:

 

gdyby M47 nie sypały sie o wiele częściej niż N47 to Was by w tym wątku nie było. Nie musielibyscie sobie poprawiać humoru wypisując bzdury o silniku na ktory Was nie stać.

 

Jesteś po prostu żałosny :duh:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
gdyby M47 nie sypały sie o wiele częściej niż N47 to Was by w tym wątku nie było. Nie musielibyscie sobie poprawiać humoru wypisując bzdury o silniku na ktory Was nie stać.

Nieznasz a oceniasz nas :duh: :mad2:Juz ci kiedys pisalem kupilem ten silnik swiadomie,mialem taki sam w e-46 i niedolozylem ani zlotowki.Bylem i jestem zadowolony z M47 oby tak dalej. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam tylko pisze o faktach. Jest to wątek o problemach z łańcuchem N47, a wypowiadają sie głownie Ci którzy o N47 snuli marzenia. Każdy jakoś swoje decyzje racjonalizuje.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wszyscy marzą o takich przypadkach:

viewtopic.php?f=70&t=231027 wydane blisko 13 tys pln na naprawę i dalej nie działa.

Na M47 można polegać. :duh:

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam... Ja dojechalem dzisiaj n47 do polski 900km...nic nie peklo...pozostalo tylko ~20km do mechaniora ktory oceni co w trawie piszczy...doczytalem tutaj wywody na temat wymianie obowiazkowej walu ??za 5 klockow ?? ktos sensownie by mi wytlumaczyl czy to jest obowiazkowe (n47 e90 318d ,08r) tych walkow jest ile ? 2 sztuki bo ktos mi powiedzial ze 2 ....

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazardzista zaden...ale z wielka nadzieja sie jechalo. To wychodzi na to za zakup bmw od 2007 roku nie ma sensu !! Lepiej siedziec przy starszych rocznikowo i modelowo...Czlowiek jak juz po paru latach zdecydowal sie na BMW (rozrzad na lancuchu no i klasa premium) a tu ci psikus...Swiat jakis dziwny sie staje...q....a. Ciekawe jak tam urzytkownicy (forum- jesli takowe istnieja)ferrari, lamborghini, bentleya, rolls royce(a) tez maja takie problemy :D :D :D :D :D :D :D :D :diabel_smiech:

 

Merc nie, Audi nie, Bmw teraz tez nie to co czlowiekowi pozostaje....chyba Rosomak

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu tylko tym którzy nie maja kasy na normalny serwis BMW, ktory nigdy nie był tani, a naprawa na poziomie kilku tysięcy zł to nic niezwykłego.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usmialem sie....masakra....chyba trzeba 2 setki paliwa meskiego strzelic :D ...

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu tylko tym którzy nie maja kasy na normalny serwis BMW, ktory nigdy nie był tani, a naprawa na poziomie kilku tysięcy zł to nic niezwykłego.

amsat dobre hehehehehe umc umc umca musi być w betce by zagłuszyć szorowanie łańcucha :mrgreen:

 

uterus dobrze by było zmienić ten wałek ponieważ on jest zespolony z kołem zębatym, które też dostało sztycha i ma zciachane zęby... co z tego, że wymienisz wszystko na nowe prócz tego wału jak on a raczej zębatka na nim będzie niekorzystnie wpływa na nowy łańcuch...ale najlepiej będzie jak mechanik sam oceni stan tej zębatki na wale

 

Kolego a powiedz mi czy stan lancucha i tego taniutkiego walu idzie ocenic nie wyciagajac silnika ? mozna cos rozebrac zeby zajrzec i ocenic ?

Zadko kto wymienia ten wal jesli chodzi o ludzi ktorzy na forach pisza...jedym lancuchy strzelaja nie daja wogole odglosu katowania...i co taki wal tez do wymiany ?! masakra..czlowiek biedny nawet odrobiny luksusu nie moze doznac :d zart

 

Sadzisz ze taka lekko dojechana zebatka rozpitoli nowy lancuch w pyl ? w bardzo krotkim czasie

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku rowniez nastawialem sie na wymiane walu, ale mechanik stwierdzil, ze nie ma sensu. Najbardziej powycierane w moim przypadku bylo jedno z kol dolnych. To na wale praktycznie jak nowe.

Tak , tak.... BMW zaleca wymiane.... ale ja wiem jak dzialaja takie firmy ( sam pracuje w servisie pewnej niemieckiej firmy :wink: )

A stan kol gornych - tych na walkach raczej nie da sie ocenic bez wyciagania silnika - chyba ,ze przy pomocy jakiegos boroskopu ( dla niewtajemiczonych taka mala kamerka na przewodzie) , tak po prosu nie ma miejsca na glowe.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja bardzo chetnie kupie taka kamerke mechanikowi...to nie sa duze koszta, patrzac na koszta wyciagniecia silnika...bo jak wyciagna mi i wyjdzie ze rozrzad +wal to ja pier....taka zabawe...polac benzynka i podpalic...

A gdzie to kolega pracuje w Szwabolandi ???

Jednak tico/matiS do sprawdzone pewne wyjscie ...nawet termity to omijaja

 

Dzwonie do tych lasek z teledysku ale nikt nie odbiera...wzialbym je jutro do mechanika przy diagnozie by pospiewaly :d

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonie do tych lasek z teledysku ale nikt nie odbiera...wzialbym je jutro do mechanika przy diagnozie by pospiewaly :d

 

:shock: :shock: pil co ? :mrgreen:

 

Kolego zakup boroskopu to nie problem - sa nawet takie za 50€ (pomijajac chinszczyzne za kilkanascie), problemem jest, ktory mechanik na podstawie zdjec podejmie sie oceny stanu ukladu.

W kwesti silnika, o wiele latwiej jest wlasnie ocenic stan mechanizmu gdy silnik jest na zew. ( sam bylem, widzialem, dotykalem :lol: ).

 

Czy naprawde dla sprawnego mechanika problemem jest wyjecie 2l diesla z auta- to naprawde nie jest az tak duzo roboty :mad2: :?:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pil wodeczke polska !!

turbojajko w obi (de) widzialem w ta sobote za 20e, bawilem sie tym i dobrze dawalo rade..wtedy przeszukiwalem pulki o wewnetrznej strony :D

Nie wiem ile czasu i jak to wyglada w e 91, z autopsji wiem jak to wyglada w oplu vectra b/c , wlasno recznie wymianka silnika,pasek plus zawory ssace czasowo okolo 8 godz na jedno auto w 2 osoby.

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiec sprawa z moimi odlgosami spod maski rozwiazany.

Osoby ktore pisaly ze to TURBO,ZAWORY WALACE,ROZRZAD i reszta opini niestety sie pomylily.

Diagnoza postawiona w 30sek, ponosnik zjdecie oslon chwila na wsluchanie sie i ... odkrecila sie jakas blaszka, jedna z elementow od wydechu.

Za pare dni zrobie doglebna diagnoze pod kompem jak tam wtryski, turbo itp sprawy. Tak profilaktycznie.

Wiec tak to wyglada na dzien dzisiejszy......

Pozdrawiam

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.