Skocz do zawartości

Jaki olej proponujecie e90 320d mam metlik w glowie


Fokus lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem BMW 320D 163km e90 z przebiegiem 200tys km!!!!

Jaki olej proponujecie mam naklejke casrtrol 5w30 ale niewiem czy taki jest.

Mój mechanik proponuje Castrol 5w40 Edge Turbo Diesel

Poczytałem troche postów i mam metlik w glowie bo duzo jest o 0w40

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shell helix ultra extra 5w30

 

Jeżdżę na nim od kilku lat i jak najbardziej polecam (ale z pewnego źródła). Bardzo dobry olej. :cool2:

Niestety tani nie jest - ok 180zł za 4L u dystrybutora shell, w sklepach zdecydowanie ponad 200zł.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kujawski z pierwszego tłoczenia :roll:

 

Najważniejsze to norma: LL04 a co wlejesz czy Mobil, Castrol, Shell nie ma znaczenia. Cena i opakowanie, przywiązanie do marki, itd.. itp.. etc..

 

Zapoznaj się z treścią mojego tematu: viewtopic.php?f=70&t=110947&hilit=olej+exide

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w linku. LL04 spelnia, jest to 100% syntetyk a nie HC. Firma Millers jest bdb firma i najwazniejsze, nikt tego nie podrabia bo nikt prawie nie jezdzi na tym oleju. Poza tym zobacz na parametry tego oleju, dla mnie sie bardzo podobaja :mrgreen:

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na twoim miejscu kupił bym :

5w30

http://img31.imageshack.us/img31/6098/5w301.jpg

numer orginalny 83210398507

 

albo

0w40

http://img198.imageshack.us/img198/322/0w40.jpg

numer orginalny 83210398504

 

Akurat teraz wykupili w hurtowni tam gdzie pracuje wszystkie ale poszukaj na necie na pewno znajdziesz w dobrej cenie.

A co do podrabiania olei, to powiem, że nawet i serwisy ASO kupują oleje ze zwykłych hurtowni i nikt nie wie co tam w środku jest!!! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy wlejesz 0W40 czy 5W30 lub 5W40 wszystkie będa jak najbardziej ok!!!! Wlej Motula 5W30 lub 5W40 i bedzie lux :)

 

Dokładnie, jeden ch*** :) krótko mówić. I nie ma się co łudzić, mocy nie przybędzie.. ;)

 

Pzdr.

 

Nie do końca :) Oleje lekko bieżne np. 0W30, 5W30 mają mniejszą lepkość i silnik przez to ma mniejsze opory co przekłada się na większą moc i mniejsze spalanie + łatwiejszy rozruch w mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 0W40, a teraz 5W40. Oczywiście z LL04. Różnicy absolutnie żadnej nie dostrzegam.

 

Ty różnicy nie dostrzeżesz, ale twój silnik oraz turbina już raczej tak.

Jeśli zdecydowałeś się np na Castrola, to zajrzyj do katalogu online, i sprawdź co mają ze swojego asortymentu do twojego silnika:

http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743

i będzie to:

EDGE SPORT 0W-40

 

Jeśli jakiś inny olej Castrola nadawał by się do twojego silnika, to zostało by to uwzględnione w katalogu Castrola.

 

 

Do mojego silnika 3.0d dobór wygląda tak:

http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743

i jest tam do wyboru:

- Zalecany EDGE SPORT 0W-40

- Dobry EDGE 5W-30

 

Dla niektórych silników są jeszcze trzy możliwości doboru oleju wg katalogu Castrola:

- Zalecany...

- Dobry...

- Dopuszczalny.

 

Natomiast w katalogu Shella jest do 3.0d polecana tylko jedna lepkość 5w30:

Premium Helix Diesel Ultra AB-L 5W-30

Standardowy Helix Ultra Extra 5W-30

 

Jeździłem kiedyś w 2.0d na 5w40, do momentu aż rozleciała mi się turbina. Wiem że wpływ oleju mógł być znikomy na awarię turbiny, ale po zmianie na 5w30 Shell Helix Ultra Extra ja odczuwałem różnicę, szczególnie na zimnym silniku, a przede wszystkim w duże mrozy. Turbina (w 320d) od wymiany i po przejściu na 5w30 dmucha już ponad 4 lata i ponad 100T km przebiegu.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i najwazniejsze zeby byl orginalny!!!!

 

Najlepiej z Niemiec, prosto z rafinerii nie? :lol:

 

Panowie dajcie już spokój :mrgreen:

 

Moja Bunia mówi mi, że olej 0W-30 Castrol SLX Proffesional Powerflow, którym jest zalana smakuje jej i jest OK :lol:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
i najwazniejsze zeby byl orginalny!!!!

 

Najlepiej z Niemiec, prosto z rafinerii nie? :lol:

 

Panowie dajcie już spokój :mrgreen:

 

Moja Bunia mówi mi, że olej 0W-30 Castrol SLX Proffesional Powerflow, którym jest zalana smakuje jej i jest OK :lol:

 

Pzdr.

nie zeby nie byl rozlewany u 'zdziska w stodole' teraz jest bum na motula i castrola nawet skupuja butelki na allegro :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i najwazniejsze zeby byl orginalny!!!!

 

Najlepiej z Niemiec, prosto z rafinerii nie? :lol:

 

Panowie dajcie już spokój :mrgreen:

 

Moja Bunia mówi mi, że olej 0W-30 Castrol SLX Proffesional Powerflow, którym jest zalana smakuje jej i jest OK :lol:

 

Pzdr.

nie zeby nie byl rozlewany u 'zdziska w stodole' teraz jest bum na motula i castrola nawet skupuja butelki na allegro :mad2:

 

Z tymi oryginalnymi produktami też różnie bywa :) ale długo by pisać :) - także kupując produkty w sklepach mamy raczej pewność, że kupimy produkt oryginalny - aczkolwiek różnie z tym może być, w każdym bądź razie jest mniejsze prawdopodobieństwo kupienia bubla. A kupowanie, tzw. okazji może wiązać się z jakąś bubą :) - cena czyni cuda - trzeba uważać co i gdzie się kupuje. Np. oleje w hipermarketach.. cena kusząca ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.