Skocz do zawartości

Stuki w silniku E30 318i


misiak162

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie... Mam problem z moją bmw... Od pewnego czasu tłuką mi sie samo regulatory lecz to jeszcze nie jest najgorsze... Ostatnim razem przy wyprzedaniu przy około 5tys obrotów zaczeło tak stukac w silniku jakby ktos uderzał w blok młotkiem.... Jak myślicie co to moze być? Na wolnych sie to zdarza bardzo rzadko na wysokich zawsze i obojetne jest to czy jest na benzynie czy na gazie.... Jak myślicie czy to już jej koniec? Dodam ze wczoraj tez zdarzyło sie coś dziwnego... Po wyjsciu z pracy tak jak zawsze odpaliłem sobie ją zeby sie nagrzała... Po kilku minutach załączyłem jej gaz i chodziła bez zarzutu pochodziła na wolnych jeszcze około 5min potem wsiadłem z zamiarem rozpoczecia drogi powrotnej do domu na co bati zgasła.... Franca nie chciala zapalic na benzynie... Dopiero po wielu mordengach okreceniu sie rozrusznikiem zapalała na gazie i gasła. Przytrzymałem ją na obrotach to zaczeła chodzic juz potem równo. Zajechałem do domu zgasilem ją i odpaliła juz normalnie i dzisiaj rano tez normalnie zapaliła. Dodam ze mam olej pól-syntetyczny mobila wymieniałem jakies 2tys km temu wraz z filtrem. Ciscnienie oleju nie swieci a po odpaleniu zaraz gaśnie. Jak myślicie co jej sie dzieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś poziom oleju? Moja Franca potrafi łyknąć małe co nieco, co owocowało właśnie takim stukiem-jak bocian ale ze 3xgłośniej. A najlepiej to jedź do warsztatu i niech Ci to zdiagnozują, bo co innego napisać na forum co słychać, jak to brzmi, a co innego, gdy mechanik posłucha takiego silnika. Od razu rozpozna, czy panewka stuka, czy zawory klepią czy coś jeszcze innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.