Skocz do zawartości

328i kilka problemów z elektryką (?) i nie tylko


Junkhead

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpaleniem auta. Zacznę od początku:

1. Auto zawsze odpalało na dotyk nawet w największe mrozy, więc akumulator jest raczej okej.

2. Wczoraj zgasiłem auto z rezerwą w baku, dzisiaj rano wsiadam próbuję odpalić i cisza no to pomyślałem, że to przez brak paliwa (wiem, że nie wolno jeździć na rezerwie, więcej tego nie zrobię, obiecuję).

3. Wlałem paliwko z baniaka, wsiadam, przekręcam, pompa pompuje, wszystkie kontrolki zachowują się normalnie tzn zapalają się i po chwili gasną, zostaje tylko od oleju i aku, przekręcam raz jeszcze żeby odpalić i cisza... rozrusznik ani drgnie, zapalają się wszystkie kontrolki + światła awaryjne... (wtf?)

4. Sprawdzam akumulator, niby wszystko ok, światła świecą mocno, wszystko gra, więc nie wiem...

5. Teraz pytanie do Was moi drodzy niezawodni forumowicze :) Czy to może mieć związek z pustym bakiem?

 

6. Zapomniałbym, przy okazji muszę zapytać o jeszcze jedną rzecz co by nowego tematu nie robić, otóż zostawiłem samochód otwarty na wszelki wypadek gdyby to był akumulator bo jakby siadł to bym drzwi nie otworzył... Bo z kluczyka nie wiem czemu, ale się nie da... Czyżby poprzedni właściciel coś namieszał? Zacząłem się bawić tym pilotem i po kilku otwarciach i zamknięciach padły drzwi kierowcy i bagażnik, nie otwierają się ni z pilota ni z klucza, w drzwiach pasażera nie ma zamka ale pilotem się otwierają. Schowek daje się zamknąć i otworzyć normalnie kluczykiem. Klapka wlewu paliwa wcale się nie zamyka tak jakby nie było tam silniczka, korek też nie jest na kluczyk i to mnie w sumie dziwi, czy to normalne? I co może być nie tak z tym kluczem, że nie mogę otworzyć drzwi i bagażnika?

Tutaj teraz zaczyna się największy problem bo w bagażniku mam akumulator :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze jednak coś nie tak z aku. Może być po prostu rozładowany ma na tyle prądu ze światła zaświeca ale nie na tyle by dać rozruch. Może być tez coś z rozrusznikiem ale zaczął bym od aku.

Co do centralnego to pewnie pozdejmowane są ciągła w drzwiach dla tego nie możesz otworzyć z kluczyka drzwi. Zamek bagażnika był pewnie nie używany bo otwierał się z pilota także zamarzł albo zaśniedział itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest wyładowany.To ,że świecą światła oznacza ,że jeszcze trochę życia w nim zostało.

Rozrusznik potrzebuje ok 400-500A do odpalenia silnika.Jest to pobór krótkotrwały ,więc jeśli akumulator jest

sprawny np w 50% ,to nie odpalisz silnika,a światła będą się świecić.

Pod maską masz zacisk + ,masę do silnika .Podłącz kable rozruchowe i wszystko będzie jasne.

Centralny zamek po kilku otwarciach i zamknięciach przestanie działać (zabezpieczenia).

Wlew żeby działał musi być podłączone ryglowanie w alarmie,duża część e36 ma tak podłączone (wlew się otwiera,a nie zamyka z pilota, z kluczyka tak).

Zamki zamarzły lub były wymienione wkładki,ewentualnie stacyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.