Skocz do zawartości

komputer działa ale radio nie


kimsi_3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przygladam sie temu postowi i chcialbym sie dolaczyc do dyskusji.Otoz Posiadam Bmw X5 E53 2003r 3.0d gdy kupilem auto ponad rok temu radio w tym aucie (Radio Navi z wyswietlaczem na kasety jak wyswietlacz sie podnosi)radio dzialalo czasami lecz gubilo zasieg.Teraz wogole radio nie gra nie lapie fal ale szumi.Dokupilem sobie transmiter fm bo myslalem ze to jakos obejde ale dalej nic tylko szumi jak sie wlacza radio.Dokupilem sobie rowniez do zestawu oryginalna zmieniarke cd na 6 plyt z innej x5 ale nic nie ma glosu a zegar odliczajacy piosenke idzie.Jesli mialby ktos jakies propozycje albo rozwiazania w mojej sprawie bardzo bym prosil o odpowiedz na ten moj post.Z gory wielkie dzieki.Acha sprawdzalem bezpieczniki kolo subwofera z prawej strony w bagazniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przygladam sie temu postowi i chcialbym sie dolaczyc do dyskusji.Otoz Posiadam Bmw X5 E53 2003r 3.0d gdy kupilem auto ponad rok temu radio w tym aucie (Radio Navi z wyswietlaczem na kasety jak wyswietlacz sie podnosi)radio dzialalo czasami lecz gubilo zasieg.Teraz wogole radio nie gra nie lapie fal ale szumi.Dokupilem sobie transmiter fm bo myslalem ze to jakos obejde ale dalej nic tylko szumi jak sie wlacza radio.Dokupilem sobie rowniez do zestawu oryginalna zmieniarke cd na 6 plyt z innej x5 ale nic nie ma glosu a zegar odliczajacy piosenke idzie.Jesli mialby ktos jakies propozycje albo rozwiazania w mojej sprawie bardzo bym prosil o odpowiedz na ten moj post.Z gory wielkie dzieki.Acha sprawdzalem bezpieczniki kolo subwofera z prawej strony w bagazniku

skoro ze zmieniarki tez nic nie leci to według mnie rozwiązanie jedno koncowki w tunerze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wzmacniacz a tuner radiowy , wpisz sobie w google bm54 dla proby odpal cos jeszcze z kasety jesli bedzie dzwiek to masz nie dosc ze cos uwalone z antena od radia to jeszcze wiazke od zmieniarki albo kostke nie podpieta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ni i ta nieszczesna zmieniarka nie dziala nie odtwarza dzwieku lecz piosenka na minutniku pokazuje ze idzie.Nie wiem co jest grane musze pogrzebac na necie i w sobote na spokojnie posiedziec nad tym

Witam !!!

Jeżeli chcesz sprawdzić czy wzmacniacz działa to najprościej musisz dostać się do tunera radiowego BM54 pod kołem zapasowym. Tam podłącz "na styk" jakiś głośnik do jednego z 4-rech wyjść bezpośrednio na głośniki. Jeśli nic nie będzie słychać to znak że uwalony wzmacniacz (sam tak miałem i jak pojechałem do elektryka to widziałem że tak właśnie sprawdzał). Patrząc z góry na gniazdo będą to cztery pary wyprowadzeń z lewej strony wtyczki. Np. niebieski+, brązowy- prawy tył, pod spodem następny kanał itd. Pierwszy rząd to właśnie wyjścia bezpośrednio na głośniki. Jeżeli będzie cisza to tuner do wymiany lub naprawy. Ja kupiłem uniwersalny wzmacniacz na TDA i sam naprawiłem, nic strasznego, chociaż elektryk powiedział że się nie podejmie. Gra lepiej niż oryginał. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.