Skocz do zawartości

chce kupić bmw X5


willson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pierwszy mój wpis więc witam WSZYSTKICH.

Chciałbym kupić bmw X5 i zwracam sie do fachowców- znalazłem takie ogłoszonko:

http://moto.allegro.pl/bmw-x5-i2091024930.html

jestem mocno zainteresowany tym autkiem.

Pytanko dużo usterek i czy ten model ma nimo

 

może nie ten dział więc przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze: popros o VIN i sprawdz w Carfaxie. Na 99% salvage title - jak to z autami USA. Mozesz zreszta zapytac o historie z Carfaxa -jak gosc ma czyste auto to Ci da.

Drugie - usterkowosc w duzej mierze uzalezniona jest od eksploatacji. W przypadku X5 dochodzi mozliwosc nadmiernego zuzycia ze wzgledu na mase, osiagi i inne. Samochody powypadkowe czesto maja problemy nie tylko z trakcja ale takze z elektronika - a tej jest stosunkowo duzo w BMW.

 

Reasumujac - ja nie kupie BMW po wypadku - mialem dwa i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dwóch znajomych którzy kupili E53 z USA... i od tego czasu zaczęły się ich poszukiwania elektryka który zrobi to czy tamto bo się okazywało że wersja USA jest ciut inna

poszukaj na forum a na pewno znajdziesz chociaż pewnie zaraz właściciele aut ze Stanów mnie zlinczują i zaczną się bronić :P

no i zdecydowanie kupuj auto nie bite i nie rzeźbione! ja pół roku szukałem iksa żeby był cały i kupiłem takiego który miał małą usterkę w silniku ale sprawdzony rzetelnie że nie "poskładany z trzech"

usterkę udało się usunąć (odma, sparciałe przewody) a wypadkowej historii nie usuniesz a nie wiesz jak ktoś blachy wcześniej naprawił

www.nemo.dot.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dwóch znajomych którzy kupili E53 z USA... i od tego czasu zaczęły się ich poszukiwania elektryka który zrobi to czy tamto bo się okazywało że wersja USA jest ciut inna

poszukaj na forum a na pewno znajdziesz chociaż pewnie zaraz właściciele aut ze Stanów mnie zlinczują i zaczną się bronić :P

no i zdecydowanie kupuj auto nie bite i nie rzeźbione! ja pół roku szukałem iksa żeby był cały i kupiłem takiego który miał małą usterkę w silniku ale sprawdzony rzetelnie że nie "poskładany z trzech"

usterkę udało się usunąć (odma, sparciałe przewody) a wypadkowej historii nie usuniesz a nie wiesz jak ktoś blachy wcześniej naprawił

 

 

Wszystkie X5 są produkowane w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dwóch znajomych którzy kupili E53 z USA... i od tego czasu zaczęły się ich poszukiwania elektryka który zrobi to czy tamto bo się okazywało że wersja USA jest ciut inna

poszukaj na forum a na pewno znajdziesz chociaż pewnie zaraz właściciele aut ze Stanów mnie zlinczują i zaczną się bronić :P

no i zdecydowanie kupuj auto nie bite i nie rzeźbione! ja pół roku szukałem iksa żeby był cały i kupiłem takiego który miał małą usterkę w silniku ale sprawdzony rzetelnie że nie "poskładany z trzech"

usterkę udało się usunąć (odma, sparciałe przewody) a wypadkowej historii nie usuniesz a nie wiesz jak ktoś blachy wcześniej naprawił

kolego dla Twojej informacji,to wszystkie x są produkowane w Stanach,i nie zależnie czy to wersja amerykańska czy europejska nie ma żadnej różnicy w elektronice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez jaj! a ja myślałem że na Żeraniu... oczywiście że składane są w USA ale mowa o tym na jaki rynek wypuszczano :mad2: czy to takie ciężkie do wydedukowania?

 

i ja nie mówię o sobie bo moje autko pochodzi z naszej kochanej Unii ale skoro nie ma różnic to skąd mieli problemy z elektryką? u jednego pamiętam że chodziło o radio (chyba rozkodowanie)

poszukajcie na forach o autach na rynek USA i na Europę :P

www.nemo.dot.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez jaj! a ja myślałem że na Żeraniu... oczywiście że składane są w USA ale mowa o tym na jaki rynek wypuszczano :mad2: czy to takie ciężkie do wydedukowania?

 

i ja nie mówię o sobie bo moje autko pochodzi z naszej kochanej Unii ale skoro nie ma różnic to skąd mieli problemy z elektryką? u jednego pamiętam że chodziło o radio (chyba rozkodowanie)

poszukajcie na forach o autach na rynek USA i na Europę :P

Chodzi kolego o to ze niema zupełnie żadnej różnicy w tych autach a nawet na unie wychodziły różne modele radia.naprawdę nie wypisuj takich bzdur jeżeli nie masz o tym pojęcia [bo gdzieś tam słyszałeś]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez jaj! a ja myślałem że na Żeraniu... oczywiście że składane są w USA ale mowa o tym na jaki rynek wypuszczano :mad2: czy to takie ciężkie do wydedukowania?

 

i ja nie mówię o sobie bo moje autko pochodzi z naszej kochanej Unii ale skoro nie ma różnic to skąd mieli problemy z elektryką? u jednego pamiętam że chodziło o radio (chyba rozkodowanie)

poszukajcie na forach o autach na rynek USA i na Europę :P

Chodzi kolego o to ze niema zupełnie żadnej różnicy w tych autach a nawet na unie wychodziły różne modele radia.naprawdę nie wypisuj takich bzdur jeżeli nie masz o tym pojęcia [bo gdzieś tam słyszałeś]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh

szkoda słów jak się jakiś "znawca" trafi

powodzenia w szukaniu Iksa

dostałem VIN i znalazłem to:

VIN: 5UXFB53505LV14282

Body Style: 4CUV - Sun Roof

Ext Color/Code: STER GRY - 0472

Int Color/Code: GRY - 7

Odometer: 14,739

ECM Mileage:

Seller: BMW CONCORD

Title State: CA

Certified: No

Condition/Grade: 3.0, Average

Sale: 49

Lane: 27

Run: 106

Inspection: BSIPILA 12/01/2005

Drivable: Yes

Factory Category:

Invoice Price: $0.00

InService Date: N/A

 

Overall Picture-FRONT/LFT FRNT Overall Picture-REAR/RGT REAR

Overall Picture - Interior

 

mainImage

 

VEHICLE INFORMATION

MECHANICAL

8 Cylinder Gas

Automatic

Pwr Brakes

AWD

 

 

INTERIOR

Odometer - Digits Analog -Operable

Int Odor: OK

Wood Trim Dash

Leather - 7

Interior Condition - Dirty

 

 

OPTIONS

A/C

California Emissions

Cold Weather Package

DSC-Dynamic Stability Control

Dual Air Bags

HDC - Hill Descent Control

Memory Seat

On-Board Computer

Parking Distance Control

Power Mirrors

Power Windows

Pwr Steering

Rear Wiper

Sport/Premium Package

Tilt Steering

Xenon Headlights

 

ABS Brakes

Cassette Tape

Cruise Control

Directional Stability Control

Fog Lamps

Heated Seats

Navigation System

Owner's Manual

Power Locks

Power Trunk/Liftgate

Pwr Seats - Both

Rear Defrost

Side Air Bags

Telescopic Steering Wheel

XL - Xenon Headlights

 

FLUID LEVELS

Fuel Level: 1/4

 

 

TIRES AND WHEELS

Tire Tread Depth Brand Size

Left Front: 4/32" MICH 255/50R19

Left Rear: 4/32" MICH 285/45R19

Right Front: 4/32" MICH 255/50R19

Right Rear: 4/32" MICH 285/45R19

Spare: N/A MICH 255/50R19

Tire Condition: Average

Wheels: Alloy

 

KEYS

Master Key - 1

 

OTHER

 

ANNOUNCED CONDITION: CW/SPT/PREM PKG;XL;WT, DISCL-VEHICLE HAD INTERMITTANT PROBLEMS WITH TRANSMISSION WARNING LIGHT,CHECK ENGINE LIGHT, AND STALLING. RESECURED AND RECONNECTED PIN ON EGS CONNECTOR. REPLCD L AND R FUEL LEVEL SENSORS. ALL ISSUES COMPLETELY REPAIRED GOODWILL BUYBACK-DISCLOSURE TO SIGN , *DSC;HS;NAV;PDC;HDC DMV $0

INTERNET REMARKS: GOODWILL BUYBACK-DISCL TO SIGN

REMARKS/ADDITIONAL DAMAGE:

DISCLOSURES: DISCL-VEHICLE HAD INTERMITTANT PROBLEMS WITH TRANS, WARNING LIGHT,CHECK ENGINE LIGHT, AND STALLING.

REMARKS:

 

 

2005 BMW X5 4.4L - STER GRY

VIN: 5UXFB53505LV14282 Work Order: 415773

Manheim Riverside

DAMAGES

DESCRIPTION CONDITION SEVERITY

Front Bumper Scratched 1" to 2"

Hood Scratched 1" to 2"

LF Fender Prev Repair Acceptable

LF Door Ding PDR/1

LR Door Ding PDR/1

L Qtr Panel Scratched 1" to 2"

Deck Lid Scratched 1" to 2"

Rear Bumper Scratched 2" to 3"

RF Fender Scratched 1" to 2"

RF Door Ding PDR/1

RR Door Ding PDR/1

R Qtr Panel Scratched 1" to 2"

Interior Dirty Acceptable

Frame Prev Repair REAR/LQPINER Acceptable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie warto :cry: ,to jest raport z aukcji

Mial troche problemow w przeszlosci: :idea:

zostal sprzedany na aukcji prawdopodobnie w Californii

mial wyswietlone komunikaty bledu automatu i silnika-prawdopodobnie problemy z zaplonem

wymienione prawy i lewy czujnik poziomu paliwa

wszystkie te rzeczy zostaly naprawione ale prawdopodobnie samochod zostal odkupiony przez dilera jako" akt dobrej woli"

wyglada tez ,ze mial jakas stluczke:male zadrapania na zderzakach,drzwiach,masce ,,uszkodzony blotnik przedni prawy

naprawiana struktura (frame-cokolwiek to znaczy)

brudny w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam auto włoskie i jestem bardzo zadowolony. Wszystko kwestja eksploatacji przez właściciela, a ci są różni nie tylko we włoszech. Znam dużo aut np z niemiec które okazywały się też zmęczonymi wrakami. O francji też nie mówi się chlubnie belgia to samo, a jednak trafiają się i takie, które są zadbane. Trzeba oglądać, szukać i nie patrzeć na to skąd auto pochodzi, tylko jak aktrualnie wygląda i w jakim jest stanie w chwili zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam dylemacik : przymierzam się do X5-tki . Jest autko które obejrzałem na razie w internecie, rozkodowałem nr. VIN . Sprowadzone z Francji , wersja niezbyt bogata np. brak podgrzewania foteli... ale nie to jest najistotniejsze . Gość mówi że auto serwisowane do końca , a w serwisie w Łodzi niespodzianka- nie mają nic na temat tego autka w systemie... powiedziano mi że francuzi nie wprowadzają danych o serwisowaniu aut w system ... co jest grane , może auto było wycofane z ruchu po dzwonie i dlatego nie ma go w systemie ? W ogłoszeniu jest że bezwypadkowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest rozkodowArt. Wartość

Numer podwozia WBAFA51030LM22651

Kod typu FA51

Typ X5 3.0I (EUR)

Typoszereg E E53 ()

Seria X

Rodzaj konstrukcji GEFZG

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M54

Pojemność skokowa 3.00

Moc 170

Napęd ALLR

Skrzynia biegów AUT

Kolor OXFORDGRUEN 2 METALLIC (430)

Tapicerka STANDARDLEDER/HELLBEIGE 2 (ARBEITSN (N6HC)

Data prod. 2000-09-20

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S205A AUTOMATIC TRANSMISSION Automatyczna skrzynia biegów

S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic

S386A ROOF RAIL Reling dachowy

S403A GLAS ROOF, ELECTRIC Dach przesuwno-uchylny, elektryczny

S430A INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

S438A WOOD TRIM Wersja z drewna szlachetnego

S441A SMOKERS PACKAGE Pakiet dla palących

S459A SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna

S540A CRUISE CONTROL Tempomat

S629A CAR TELEPHONE (GSM) W CARD READER FRONT Tel. sam. sieci D z czytn. kart z przod.

S665A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business RDS

S692A CD CHANGER I-BUS PREPARATION Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD I-Bus

S818A MAIN BATTERY SWITCH Główny wyłącznik akumulatora

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S854A LANGUAGE VERSION FRENCH Wersja językowa, francuski

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

S881A FRENCH/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOO Instrukcja obsługi, jęz. francuski

S925A SHIPPING PROTECTION PACKAGE Ochronny pakiet wysyłkowy

S926A SPARE WHEEL pełnowartościowe koło zapasowe

S945A CONSIDERATION OF PRICE DEPENDENCY Dummy-SALAPA

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S413A LUGGAGE COMPARTMENT NET Siatka oddzielająca bagażnika

S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów

That land any VIN :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko kwestja gotówki jaką chcesz przeznaczyć na autko. Jak dl mnie auto bardzo biedne. Jak już kupować to przynajmniej średnio wyposażone. Ten egzemplaż nie ma ani navi, ani ksenonów. Jest krótko mówiąc skromne. Ja bym się zastanowił. Lepiej poszukać czegoś bardziej wyposażonego, bo jak będziesz Ty sprzedawał to ktoś też będzie marudził, że nie ma tego czy tamtego. Dodatkowo 2000 rok to auto z pierwszych wypustów. Zasada jest taka, że pierwsze zawsze ma niedociągnięcia. Poszukaj przynajmniej rocznika 2001-2002. No ale jak już mówiłem wszystko zależy od tego jaką kasę możesz przeznaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.