Skocz do zawartości

trzęsie silnikiem+awaria alarmu....pomocy !


Kuba320d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Ostatnio przy minusowych temperaturach przy odpalaniu e90 320d 2006 rok trzęsie silnikiem wraz z cała buda auta...silnik odpala cięzko kręci bez problemu ale trzęsie i wydobywa dziwne dzwięki tak jakby coś chrupało czasami. Co to może byc ? Czy mam sie tym martwic ?

Poza tym gdy auto postoi na mrozie z 6-10h alarm nie kwiczy przy otwieraniu dzwi i po przejechaniu 7-8km zaczyna wyc podczas jazdy...trzeba sie zatrzymac, wyłaczyc silnik i alarm-pozniej jest wszystko ok - co z tym robic ???

i ostatnie moje pytanie dotyczy odpalania w minusowych temperaturach....mianowicie czy auto trzeba grzac 5 min przed tym jak sie ruszy czy odpalic poczekac chwile i od razu jechac...co jest zdrowsze dla silnika ?...zazwyczaj pokonuje odcinki 10-20km po Wrocławiu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika mój też przy obecnych temperaturach odpala inaczej (głośniej, bardziej trzęsąco itp) niż gdy jest ciepło, ale to dość typowe zjawisko dla diesla, o ile powyższe mija w miarę rozgrzewania się silnika. Co do alarmu sugerowałbym sprawdzić napięcie akumulatora, mi w poprzednim samochodzie alarm w podobny sposob wariował gdy akumulator był bliski rozładowania; alarm musiał odczytywać wahania napięcia jako próbę ingerencji w elektrykę. Dodatkowym argumentem za akumulatorem jest niska temperatura teraz... Ewentualnie świece żarowe. Miałeś tak wcześniej, jak było cieplej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie było mrozów ale i tak odpalanie mi sie srednio podobało przy temperaturach nawet kolo zera...to trwa jakies moze i 5sek po odpaleniu (silnik bardzo nierówno pracuje dziwnd dzwięki itp.)...ale czasami mi sie wydaje ze i tak nawet jak sie juz nagrzeje to w korku (na jałowym) czuje jakby troche budą ruszało na boki...

gdzie jest zamontowany alarm w aucie...moze sie cos przytarło lub innego po jakims wczesnmiejszym dzwonie i teraz przymarza...dzieje sie to tylko w temp. około minus 10st. i ponizej oczywiscie....auto sie troche nagrzeje i samo z siebie wyje...dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.