Skocz do zawartości

E 39 530d Self...Inactive


npptma

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

prośba o pomoc. Od kiedy zaczęły się mrozy moje "nivo" wariuje:

 

1) Po nocce jak zapalę i przejadę kilka km wywala komunikat jak w tytule, nadwozie wypoziomowane. Komunikat znika po restarcie silnika ( stacyjki ).

 

2) Dziś nie chciał podnieść zawieszenia i od razu wywalił komunikat. Po restarcie podniósł zawieszenie ( komunikat nadal wywalał ).

 

Czujnik czy jakieś grubsze koszty mnie czekają? Ktoś wie gdzie ten czujnik zlokalizować?

 

Z góry dz. za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim sdanie jest to kompresor pompujacy co wiaze sie z jakims skraplaniem wody wiec przy takich mrozach ok -20 :mad2: mozliwe ze maz wode gdzies w ukladzie. skoro piszesz ze nie chcial sie podniesc. zastanawiajace jest jednak ze po wyl i wl wszystko wrocilo do normy. a jak z bateria nowa i czy wiekowa juz???

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

prośba o pomoc. Od kiedy zaczęły się mrozy moje "nivo" wariuje:

 

1) Po nocce jak zapalę i przejadę kilka km wywala komunikat jak w tytule, nadwozie wypoziomowane. Komunikat znika po restarcie silnika ( stacyjki ).

 

2) Dziś nie chciał podnieść zawieszenia i od razu wywalił komunikat. Po restarcie podniósł zawieszenie ( komunikat nadal wywalał ).

 

Czujnik czy jakieś grubsze koszty mnie czekają? Ktoś wie gdzie ten czujnik zlokalizować?

 

Z góry dz. za info.

U mnie dokładnie te same jaja się dzieją...i to zawsze przy niskich temperaturach,jak jest tak do -2,-3* to problemu nie ma ale poniżej można powiedzieć za każdym razem :mad2: Po podpięciu inpy wywala czujnik położenia zawieszenia,po skasowaniu na pracującym silniku auto pięknie się podniosło :mrgreen:....ale nic to nie dało, na drugi dzień to samo :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to większość aut z pneumatyką(nie mówię że wszystkie) mają ten problem.Nic nie wymieniaj,ustąpi mróz ustąpi problem.

 

 

to troche nijakie rozwiazanie ale to kwestia podejscia do tematu. musi byc tam jakies uszkodzenie mechaniczne w obrebie czunika poziomowania. patrzyles pod spod jak to tam wyglada???

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pierwsze co zrobiłem to auto na kanał :idea: i nic niepokojącego nie znalazłem,czujniki wyglądają w porządku pod względem mechanicznym :mad2: ....też mi to nie daje spokoju.Problem występuje tylko rano po dłuższym postoju. Później już się nie powtarza w ciągu dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zauwazylem dzisiaj podobny problem,

jak zapalilem auto btlo -14, przejechalem z 10 km spadlo do -17 na temrometrze w samochodzie, nagle pojawila sie kontrolka od nivo i tak jechala ze mna ze 20 km, dojechalem do celu, zgasilem samochod, zapalilem powtornie i kontrolka zgasla.

Samochod mam od 2 tyg. ok, wczesniej sie to nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy sa mrozy a zadna elektronika nie lubi czegos takiego. sprobujecie wstawic benie do garazu na probe na noc. moze wtedy cos zauwazycie.

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pierwsze co zrobiłem to auto na kanał :idea: i nic niepokojącego nie znalazłem,czujniki wyglądają w porządku pod względem mechanicznym :mad2: ....też mi to nie daje spokoju.Problem występuje tylko rano po dłuższym postoju. Później już się nie powtarza w ciągu dnia.

 

Kolego,

 

dokładnie tak samo wygląda to u mnie - tylko po nocnym postoju wywala ten komunikat ( najśmieszniejsze, że u mnie nadwozie jest wypoziomowane, a komunikat nadal wyskakuje ). Problem znika oczywiście po ponownym odpaleniu auta, a w ciągu dnia się już nie powtarza.

 

Wg mnie typowy objaw problemów z elektroniką, której nasze auta mają dużo za dużo :), jak na takie temperatury.

 

Pocieszam się, że przynajmniej po odpaleniu po nocy nie chodzi jak UAZ, w przeciwieństwie do służbowej skody octavii -rano wydaje takie dźwięki, jakby za chwilę miała "wyciągnąć kopyta" :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Z tego co wiem to większość aut z pneumatyką(nie mówię że wszystkie) mają ten problem.Nic nie wymieniaj,ustąpi mróz ustąpi problem.

to trochę nijakie rozwiązanie ale to kwestia podejścia do tematu. musi byc tam jakieś uszkodzenie mechaniczne w obrębie czujnika poziomowania.

To możesz wymieniac wszystko po kolei,jak cię to nie satysfakcjonuje.Jest mróz i wszystko przymarza,w większości aut z tym systemem nie jest to problem z elektroniką tylko z samą pneumatyką.Podczas sprężania powietrza wytwarza się woda(nie unikniemy tego) która przymarza w miechach lub przewodach,a to nie ciężarówka gdzie można było się pozbyć wody,lub są układy samo-osuszające(też czasami są problemy jak osuszacz nie domaga).Kiedy czujniki wychwycą złe wypoziomowanie pojawia się kontrolka uszkodzenia zawieszenia.Problem z nie zawsze poprawnie działającym zawieszeniem Nivo jest jak bumerang i powraca każdej zimy.

Pozostało czekać na cieplejsze dni.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.