Skocz do zawartości

520 24v Brak wzbudzenia alternatora


papdzan

Rekomendowane odpowiedzi

Ostanio wymieniłem regulator w moim altku bosch 140a na nowy i po zamontowaniu i odpaleniu brak ładawania, dopiero po lekkim przegazż owaniu zaczyna ładować (14.4v czyli super).

 

Kontrolka od akumlatora się nie świeci po przekręceniu kluczyka ale ją już wykluczyłem bo podmieniłem na inną i jest to samo. Spiołem też ten cieńszy kabel( niebieski) dochodzący do alternatora z masą aby sprawdzić

czy zapala się kontrolka ale dalej nic.

 

Chciałem zlokalizować gdzie idzie ten przewód ale ciężko coś zobaczyć po kolektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a szczotki dotarłeś na półokrągło do komutatora, jeżeli były proste końcówki. Dopóki tego nie zrobisz lub samo się nie wytrze, zbyt mała powierzchnia szczotek nie da Ci takiego prądu jaki potrzebuje aku. Normalnie dociera się na komutatorze jakimś starym, a potem wkłada do auta. Czasami się tak zdarza w zależności jak brudny jest komutator, czytaj ile auto ma przebiegu. Pojeździj trochę, powinno się dotrzeć. W końcu jak jedziesz auto nie pracuje ciągle na luzie, zatem ładowanie powinno być poza postojami. Jeżeli komutator ma za twarde szczotki to ładowania nie będzie nigdy na wolnych, ale zakładam, że kupiłeś regulator Boscha, a nie jakąś chińszczyznę, w końcu to nie majątek. Ja u siebie zakładałem Boscha o numerze 1 197 311 090 do 140A alternatora to szczotki były dotarte na półokrągło od nowości.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześniej było ok? Jeżeli chodzi tylko o wzbudzenie to trzeba zobaczyć co się stało z kondensatorem. Może ma zimne luty lub się odkręcił. Innej przyczyny nie widzę, rozumiem, że pasek naciągnięty i się nie ślizga, nie pamiętam, czy tam jest wielorowek, czy zwykły.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wymiana było ok tylko miałem spadki napięcia. Pasek nowy wymieniony w tym samym czasie, a gdzie sie znajduje ten kondensator?

 

tak to wygląda:

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD51&mospid=47375&btnr=12_0443&hg=12&fg=22

 

numer 22, jednakże uważam, że ten kondensator jest tylko przeciwzakłuceniowy i alternator powinien chodzić nawet bez niego. Tym bardziej, że przed wymianą regulatora było ok. Rozumiem, że wirnik obracał się lekko i bez zgrzytów, nawet palcami. Wygląda na to, że pasek wielorowkowy, więc napinacz sam załatwia sprawę.

pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny alternator boscha

 

taki....http://www.ebay.co.uk/itm/bmw-e34-e36-140-amp-alternator-bosch-0120465031-bmw-1744563-off-m50-engine-520i-/330679631963?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4cfe0ac05b

 

aby nie zakładac nowego wątku to czy taka praca sondy siemens 5v jest prawidłowa (na rozgrzanym silniku)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podmieniłem regulator na ten stary i to samo brak kontrolki i wzbudzenia po odpaleniu silnika. Raczej wykluczam żeby sie gdzieś ten niebieski kabel przełamał albo przerwał bo on idzie w tej wiazce kabli po kolektorem i jest przypiety do takiej prowadnicy co ida kable i jest z nimi spięty ....a nic tam niedotykałem a przed wymiana kontrolka się zapalała.

 

 

...a jest taka możliwość że mogło się coś rozłączyć w stacyjce bo od tego samego czasu radio włącza mi się w momencie wpięcia panelu przedniego a nie jak było wcześniej po przekręceniu kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem ten sam problem z moim alternatorem i tak jak mówił ttrol jest to wina słabego przejścia między szczotkami a pierścieniami komutatora, tylko u mnie wytarte były pierścienie (mocno wyżłobione), po wymianie jak ręka odjął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...wymieniłem już pierścienie ślizgowe w alternatorze , regulator ...podmieniłem zegary i alternator na inny ale brak wzbudzenia i kontrolki akumulatora.

Wychodzi na to że jest gdzieś przerwa w tym niebieskim przewodzie wzbudzenia i tu mam pytanie bo do licznika wchodzą kable innej średnicy niż ten przy altku więc musi gdzieś być miejsce gdzie jest zamiana?

 

Czy ktos wie jak dokładnie i gdzie biegnie ten niebieski kabel od alternatora...bo nie widzi mi się rozbieranie całej instalacji :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak dokładnie i gdzie biegnie ten niebieski kabel od alternatora...bo nie widzi mi się rozbieranie całej instalacji :cry2:
rozepnij wtyczkę łączącą wiązkę silnika z wiązką karoserii , po stronie wiązki silnikowej znajdż pin 25 i sprawdż omomierzem pomiędzy przewodem przy alternatorze a tym pinem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tez na początku tygodnia zmieniałem cały regulator ze szczotkami i tez z rana po zapalaniu auta świeci ładowanie i ABS. do dodaniu gazu wszystko jest już dobrze. ja stawiam ze tak jest u mnie że szczotką muszą się dopasować ;)
http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zrobiłem juz pomiar na pinie 25 i jest prawidłowy przepływ więc ten odcinek kabla powinien być ok...a teraz jak sprawdzić kolejny odcinek?

Czy teraz ten kabel idzie bezpośrednio do zegarów bo sprawdziłem dzisiaj wtyczki w zegarach i jak sie nie myle to jest tylko jeden kabelek całkowicie niebieski bez żadnego paska w żołtej wtyczce( czy to jest ten którego szukam bo brak oznaczen pinów przy liczniku?)....oraz znalazłem jeden przerwany kabelek (czerwony z żółtym paskiem) w tej samej wtyczce ....po podłączeniu brak zmian :cry:

 

 

...posiada ktoś może rozpiskę pinów w kostkach licznika bo w sieci znalazłem tylko do modeli z check control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.