Skocz do zawartości

Wspamaganie przycina się


Feger1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Wymieniłem płyn wspomagania na ATF DIII (zalecenie jednego z autoryzowanych serwisów). Okazało się, że wspomaganie podczas jazdy (przejazd przez rondo, skrzyżowanie) przycina mi się. Natomiast na postoju wszystko jest ok. Okazało się jednak że trzeba było zalać ATF DII. Po wymianie na DII dalej jest to samo. Wspomaganie chodzi lekko, lecz gdy auto jest ruchu i skręcam na skrzyżowaniu lub rondzie wspomaganie się przycina. Miało ktoś podobny problem, albo zna przyczynę??

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem płyn wspomagania na ATF DIII (zalecenie jednego z autoryzowanych serwisów).

 

aso źle zaleciło

 

W układzie wspomagania powinien być olej Dextron II tutaj dyskusja na ten temat : viewtopic.php?f=73&t=172472&hilit=+dextron - notabene temat założony przez ciebie - po co zakładasz kolejny taki sam :duh:

 

wymień na DII ja polecam Mobile ATF220 i zobaczy czy się poprawi, możliwe też ,że "przypaliłeś" pompę jak chodziła na sucho podczas twojej wymiany i odpowietrzania a wtedy to już tylko wymiana na inną sprawną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo u siebie.Na przekladni przy wezu jest sruba (nie pamietam rozmiaru klucza ale duza 32?) z zaworem zwrotnym.U mnie pomoglo wykrecenie sruby i przedmuchanie sprezonym powietrzem,gdyz najwidoczniej zawor byl przytkany...

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=32_1441&hg=32&fg=20

 

numer 7 na rysunku.

Edytowane przez pieczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ukladzie wspomagania jest zbiorniczek i filtr. Wymień je. Ja miałem wymieniany przewód cisnieniowy wspomagania bo się rozszczelnił. Po wymianie bylo tak że wspomaganie przez chwilę chodziło i po chwili przestawalo. Przed wymianą chodziło wszystko ok. Okazało się że trzeba wymienic ten filtr w uk. wspomagania i ten zbiorniczek. Teraz wspomaganie działa prawidłowo. Sprawdź może pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.