Skocz do zawartości

ABS/ASC nietypowy problem


Shadow69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

W mojej e39 530dA szwankuje ABS/ASC, ale co ciekawe, tylko w niskich temperaturach (poniżej -5 stopni).

Rano po odpaleniu samochodu kontrolki ładnie gasną, ASC działa przy ruszaniu, pilnuje tyłu autka, chodzi elegancko.

Przy pierwszym hamowaniu nawet na suchej nawierzchni (nie zrywam przyczepności, hamuje delikatnie) czuję że ABS odpuszcza któreś koło, mimo że to nie konieczne.

Po przejechaniu +/- 100 metrów wywala błąd obu układów.

Po przejechaniu powiedzmy 10km i ponownym odpaleniu samochodu ABS chodzi już normalnie, nie wyłącza się.

Codziennie rano mam ten sam problem.

Po odczytaniu błędów z kompa wyszedł jeden dotyczący prawego tylnego czujnika (przy remoncie zawieszenia odpinałem ten czujnik, może to z mojej winy?)

Jakieś sugestie dotyczące usterki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś kolego miał od kogoś podmienić sterownik. A żeby do niego się dostać to musisz schowek wyjąć. Przy najmniej u mnie tak było :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zmieniales czujnik w któryms kole ja mialem tak samo jak zalozylem podróbke i to do takiego stopnia ze przy chamowaniu czulem jak pulsuje abs pomimo teego ze kola nie mialy uslizgu ,no i nawet sam sobie gazu dodawal do 3 tys przy wciskaniu chamulca no i zapalaly sie wtedy kontrolki .po wymianie czujnika na uzywke orginalna problem zniknal

aajeszcze drobna uwaga lozyska masz dobre z tylu ??? bo to wazne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na czujnik a nie sterownik jak odłączyłeś czujnik możne gdzies uszkodziłeś kabel lub juz sa ze starości zaśniedziałe i nie styka tak jak powinien lub czujnik juz kończy żywot . Miałem podobny problem ale z tylnim lewym kołem w chwili obecnej wymieniłem juz 3 czujniki .

I przy pierwszym czujniku pojechałem do zwykłego mechanika to własnie powiedział ze sterownik troche sie przeraziłem 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czujniki mam jeszcze oryginalne, będzie problem je zamienić miejscami, praktycznie nie da się ich wyjąć.

Łożyska mam nowe, z tego co pamiętam to ruville.

Kostki od czujek sprawdzałem, wyglądają na sprawne, nic nie zaśniedziało.

Na widocznym odcinku kabelka nie ma pęknięć, więc też powinien być ok.

Ma ktoś pomysł czemu takie jaja dzieją się tylko na mrozie?

Zastanawiam się, czy sprawdzając opór czujnika przed jazdą (auto nie odpalane, stoi zimne po nocy) wyjedzie co innego niż po jeździe gdy auto jest już rozgrzane.

Może na tej podstawie upewnię się czy to czujka jest winna, bo może faktycznie po rozgrzaniu łożyska i okolic czujnik zaczyna pracować prawidłowo, błąd nie wyskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Łożyska montował najlepszy macher u nas w okolicy, więc mam 100% pewności że zrobił to fachowo.

Płyn hamulcowy tez jest świeży, wymieniany razem z hamulcami.

Dzisiaj było cieplej, to wszystko chodzi normalnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja ostatnio wymieniałem z tyłu czujnik abs i był tak zapieczony ze nie dało sie go wyciągnąć wiec facet musiał go rozwiercać. Troche jestem zdziwiony ze wymieniałeś niedawno łożysko i czujnik juz jest zapieczony w nowym łożysku bo pisałeś ze nie da się go wyciągnąć . Ja stawiam ze facet jak wymieniał łożysko prawdo podobnie uszkodził czujnik . A pisałeś tez ze czujniki masz oryginalne rozumiem od nowości? Jesli tak to na pewno jest to czujnik .

Powiem krótko szkoda naszego pisania kup oryginalny czujnik załóż go i zobaczysz jak dalej będzie świecił sprawdź kable ale nie wizualnie tylko miernikiem jak to nie kable to sterownik .

 

Krótka piłka 3 opcje i radze zacząć od najtańszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie da wyciągnąć? Psiuknij wd40 lub cx boscha (polecam) powinien wyjść tym bardziej, że miałeś wymienione łożysko. Powoli w lewo, w prawo i musi wyjść. Ja wymieniałem ok 2 miechów temu czujnik był oryginalny 97r, powoli, ale wyszedł. Założyłem TRW nie oryginał i działa kozak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.