Skocz do zawartości

3.od duży problem z automatem


szerszeń1978

Rekomendowane odpowiedzi

mam duży problem otóż samochód bmw x5 e70 2007r 164tyś km skrzynia biegów zmienia co prawda biegi ale dopiero przy 2500obr/min dzieje się tak co jakiś czas podczas jazdy raz zmieni bieg przy około 2000tyś a za kawałek coś go kopnie i dopiero przy 2500 nie ma znaczenia zimny silnik czy rozgrzany moje odczucie jest takie że skrzynia zmienia samoczynnie tryb pracy na sportowy a za kawałek wraca do normalności by za chwile znowu głupieć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie zrób update softu w skrzyni.

No i dobrze by było abyś ten olej wymienił bo przebieg już masz nadający się do wymiany.

Możesz zrobić sam update softu bez wymiany oleju ale lepiej jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo skrzynia ta sama co u kolegi x3 3.0d 2007 rok skrzynia 6hp tyle że ja mam przelot 93 tysie i mam takowe wariacje.raz jest oki a jest i tak jak kolega pisał wrzuca se biegi przy około 2500 obr z delikatnym odczuciem tzw szarpnięciem przy zmianie.

Ja jadę na adaptacje skrzyni i uzupełnienie oliwy o ile trzeba będzie.

 

Kolega już coś działał w temacie??

IMPORT CZĘŚCI DO KIA I HYUNDAI CZĘŚCI NOWE ORYGINALNE ORAZ ZAMIENNIKI


KONTAKT ignacignac@poczta.fm

GG 22098562

kom 502100017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wróciło do normy został wgrany nowy-stary soft i zapiesane zostały nowe wartości adaptacyjne na razie oleju mam nie zmieniać tzn. za około tydzień zostanie zmieniony w tym czasie trzeba zobaczyć czy wszystko będzie oki czy dalej bedzie warjować... miska olejowa wraz z filtrem oleju to koszt~850 zł i koszt samego oleju to ~100zł ma wejść około 6-7l także na dzis narazie oki ale zobaczymy...co będzie dalej... Edytowane przez szerszeń1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wróciło do normy został wgrany nowy soft i zapiesane zostały nowe wartości adaptacyjne na razie oleju mam nie zmieniać tzn. za około tydzień zostanie zmieniony w tym czasie trzeba zobaczyć czy wszystko będzie oki czy dalej bedzie warjować... miska olejowa wraz z filtrem oleju to koszt~850 zł i koszt samego oleju to ~100zł ma wejść około 6-7l także na dzis narazie oki ale zobaczymy...co będzie dalej...

 

O olej i miske spytaj kolegi z forum 7er. Handluje na allegro link http://moto.allegro.pl/olej-ravenol-atf-6hp-fluid-audi-bmw-jaguar-5-l-i2061300331.html

Bedzie taniej. Pamiętaj, że wymienia się też tuleje na kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie poza ASO. Ale nie wiem czy polecam.

Poczytaj tutaj viewtopic.php?f=70&t=174675&p=1259981&hilit=midparts#p1259981

Tu robiłem skrzynie w swoich poprzednich automatach i raczej byłem zadowolony:

http://www.pkt.pl/s/nowa_bukowka/1711167/overdrive_service.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacje i soft robiłem w nieautoryzowanej stacji ale tylko specjalizujacej sie w marce bmw koszt 100zł natomiast olej w skrzyni się powiem szczerze waham się w aso powiedzieli mi za samą wymiane około 600zł szok!!!! natomiast warsztat zrobi to za 150zł warunki sprzyjają bo olej szybko wystygnie kurde ale sam niewiem........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory nie doczytałem faktycznie szok, a do tego jeszcze filtr olej i uszczelki to 2-wa tysiaki mało :(

 

ja kupiłem filtr i uszczelke w w sklepie z auto cześciami olej z allegro sam wymieniłem niema tam wielkiej filozofii koszt 500 pln. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie nie mam dobrych informacji mianowicie problem powrócił w dniu dzisiejszym skrzynia zaczęła robić dokładnie to co przed adaptacją...zamówiłem już zestaw do zmiany oleju a jednocześnie chciałem podziękować koledze "mariusz1954" za polecenie człowieka co handluje potrzebnymi częściami do zmiany oleju...zobaczymy co będzie się działo po zmianie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam takie pytanko?czy oby kolega szerszen nie przesadza?skrzynie tak robia tzn.jesli potrzeba wiekszego przelozenia kreci do 2500 a jesli nie to zmienia nawet przed 2000 rpm.w swojej mam skrzynie zf 6hp26 i zachowuje sie tak samo.wedlug mojej wiedzy jest to normalne i zalezy od obciazenia.wymiana oleju nic nie da, ja zmienialem ale tylko profilaktycznie.zarowno po jak i przed jest tak samo.czasem, szczegolnie pod gorke czesto kreci nawet powyzej 2500 i jest to norma.tak sadze.jesli mialbym doradzac to olej zmienic mozna ale tylko metoda dynamiczna.calosc czyli 9.5 litra.koledzy namiar dobry dali.ja akurat kupowalem z niemiec firmy rowe.aha: drugie autko e46 automat tez tak zmienia biegi czasem.pod obciazeniem, pod gorki przeciaga zmiane...to moja opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przedmówcy to co opisałem to telegraficzny skrót "problemu" być może tak jest jak mówisz ja nie jestem określić czy tak ma być czy tak jest coś źle nie wiem troche to denerwujące raz jest dobrze a raz wariuje.... na tą chwile miałem na furum jak również na priva kilka zapytań-uwag-porad o szczegóły problemu od czego należy zacząć... i po prostu się do tego ustosunkowuje zrobiłem adaptacje i jeszcze raz wgranie tego samego programu...(pomogło ale na "chwile") na jutro jestem umówiony na wymiane oleju i co ciekawe warsztat w którym serwisuje auto wgra nowy program zaktualizowany...czy pomoże czy nie to się okaże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dniu dzisiejszym doszło do planowanej wymiany oleju w skrzyni biegów co się okazało po zdjęciu miski że na dnie były opiłki nie było ich "dużo" śladowe ilości ale były... sam olej natomiast był lekko mętny ale przejrzysty...po zmianie przejechałem około 50km i powiem szczerze praca skrzyni- zmiana biegów przede wszystkim płynnosć zmiany :cool2: rewelacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dobrze zrobiłeś że olej zmieniłeś masz spokój ze skrzynią a i jej życie przedłużyłeś :wink: trzeba wymieniać olej raz na 100tyś i nikt mi nie powie że ma być inaczej pozdrawiam

http://www.prnd.pl/porady-asb/6hp26-skrzynia-automatyczna-zf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany oleju w skrzyni przejechane 2500tyś km(2000km autostradami) i musze stwierdzić jednoznacznie to nie to samo auto napewno zmiana oleju soft i adaptacja pomogła tym niedomaganiom które miały miejsce...jeszcze raz składam podziekowania kolegą za wzkazówki porady i okazaną pomoc w rozwiązaniu mojego problemu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.