Skocz do zawartości

Jak zgasić komunikat sprawdz klocki


robertas72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Może ktoś mi poradzi jak zgasić klocki.Sam je wymieniłem i sądziłem ,ze będzie ok,a tu niespodzianka .Dalej sie palą.Wymieniłem jeden czujnik bo był zjechany,a drugi zostawiłem bo był dobry.Mam nawet interfejs BMW USB,ale jakoś nie moge zainstalować inpa na Viscie,albo coś żle robie,albo już nie wiem .Niby wszystko robie jak w instrukcji,a jednak.Może ktoś ma lepszy programik.Chętnie bym kupil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujniki masz napewno ok, a komunikat dalej sie świeci, to wsiądz do samochodu wciśnij hamulec i trzymając włącz zapłon na kontrolki, nie uruchamiaj silnika. Cały czas bez przerwy trzymaj hamulec około 30s-1 min. Kontrolka powinna zgasnąć, oczywiście jeśli wszystko jest z czujnikami ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie cienko.Posłuchałem waszych rad i nic.Oczywiście jeszcze nie rozłączyłem czujnika i oczywiście nie sprawdziłem styku,ale tak jak pisaliście dużo energicznie hamowałem i po załączeniu kontrolek przytrzymałem dobrą minute noge na hamulcu.Pewnie tylko serwis pozostał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Może ktoś mi poradzi jak zgasić klocki.Sam je wymieniłem i sądziłem ,ze będzie ok,a tu niespodzianka .Dalej sie palą.Wymieniłem jeden czujnik bo był zjechany,a drugi zostawiłem bo był dobry.Mam nawet interfejs BMW USB,ale jakoś nie moge zainstalować inpa na Viscie,albo coś żle robie,albo już nie wiem .Niby wszystko robie jak w instrukcji,a jednak.Może ktoś ma lepszy programik.Chętnie bym kupil.

Jak przyoszczędziłeś 40zl to tak jest. Czemu się dziwisz.

Czujniki wymienia się wraz z klockami.

Tu nie ma czego sprawdzać, tylko trzeba wymienić.

Kontrolka sama znika, a następna wymiana ustawia się na 50tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No owszem wymienia się jak jest potrzeba. Czasami wymieniamy klocki przed czasem, czyli jak nie są zurzyte na tyle by umieszczony w nich czujnik sie przetarł. Jeśli sie nie przetarł to po co go wymieniać?? Czujnik zawsze można sprawdzić naprostrzym miernikiem, a jak ktoś nie ma to poprostu żarówką. Czujnik ten to nic innego jak zworka, która przeciera się gdy ten dotyka do tarczy hamulcowej.

 

Do autora wątku sprawdz raz jeszcze oba czujniki (przód i tył) miernikiem. Będziesz miał pewność. Możliwe jest też, że sam go uszkodziłeś podczas przekładania, lub poprostu nie ma odpowiedniego styku w kostce czujnik-instalacja pojazdu. Tam nie ma nic skomplikowanego, co mogło by powodować świecenie lampki klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No owszem wymienia się jak jest potrzeba. Czasami wymieniamy klocki przed czasem, czyli jak nie są zurzyte na tyle by umieszczony w nich czujnik sie przetarł. Jeśli sie nie przetarł to po co go wymieniać?? Czujnik zawsze można sprawdzić naprostrzym miernikiem, a jak ktoś nie ma to poprostu żarówką. Czujnik ten to nic innego jak zworka, która przeciera się gdy ten dotyka do tarczy hamulcowej.

 

Do autora wątku sprawdz raz jeszcze oba czujniki (przód i tył) miernikiem. Będziesz miał pewność. Możliwe jest też, że sam go uszkodziłeś podczas przekładania, lub poprostu nie ma odpowiedniego styku w kostce czujnik-instalacja pojazdu. Tam nie ma nic skomplikowanego, co mogło by powodować świecenie lampki klocków.

Te czujniki nie sa 0,1 wiec miezreznie omomierzem nic nie da. Wymienia sie za kazdym razem i tyle.

Tyle razy o tym byl temat, ze dziwne ze dlaej wywoluje tyle dyskusji i zawsze sie znajdzie ktos kto da sie nabrac na takie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
po co mierzyć rezystancję czujnika klocków? wystarczy zmierzyć czy ma przejście, czy nie! jak ma to czujnik jest dobry, jak nie ma to przerwany i wymiana. później włączyć zapłon, wcisnąć hamulec i trzymać aż kontrolki zgasną (ok 30 sekund) i po zabiegu. E39 i E46 też tak ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.