Skocz do zawartości

radio e46 mk2 monochorm zmiana na nieoryginalne


zabek1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam nawigacje mk2 monochorm w mojej e46 lecz od jakiegoś czasu mam problem z tą instalacją. Mianowicie co jakiś czas nie wyświetla mi na ekranie napisów stacji itp.na dodatek przy zakupie auta nie było magazynka do zmieniarki,który kupiłem i po jakimś czasie zmieniarka nie chce wciągać płyt z magazynka i nici z słuchania płyt. Zdecydowałem się zmienić radio na nieoryginalne lecz powstał problem z dokupieniem przejściówki na iso. Większość ma dużą kostkę typu http://allegro.pl/zestaw-ramka-zlacze-do-bmw-3-e-46-f-vat-i2053658171.html lecz ja mam taką małą niebieską jak na foto z aukcji http://allegro.pl/bmw-nawigacja-radio-e46-e-46-i2050830435.html nie wiem skąd wziąć schemat takiej kostki lub taka przejściówke? oraz nie mam kabla antenowego do fm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały moduł radia jest w bagażniku i tam możesz podłączyć tą dużą przejściówkę z ISO. to co masz w z przodu to tylko taki panel kontrolny do radia. Tak więc jeżeli chcesz zmienić na radio nieoryginalne, najlepszym sposobem będzie kupienie tej przejściówki z pierwszego linku. Następnie przerobienie jej tak aby kable sięgały z bagażnika na miejsce radia. No i chyba też trzeba przeciągnąć jakoś nowy kabel do anteny, choć akurat w tym nie bardzo się orientuję. Jeżeli rozbierzesz boczek w bagażniku tam gdzie jest zmieniarka i czytnik navi będziesz wiedział o co chodzi. Tam zobaczysz moduł radia do którego doprowadzone są kable z tą dużą końcówką.

 

http://pabian.cal24.pl/bmw/2.jpg

 

Moduł radia to jest ta blaszana skrzyneczka pod napędem Navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cholera no to gruba robota :) a mam pytanie czy do tej kostki małej przy radiu dołączył kostkę iso a wzorował sie kolorami na tej kostce z bagażnika jest taka możliwość?

 

ma moze ktoś schemat tej kostki abym wiedział gdzie jest + na wzmacniacz anteny itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
3 kable zasilające (+ - oraz impuls do wzmacniacza antenowego) i kabel od anteny FM , plus i minus mam, kabel od anteny puściłem od wzmacniacza z bagażnika przez przejściówkę, tylko o co chodzi z tym impulsem do wzmaczniacza antenowego? to chyba ważne bo nie działa mi dobrze zwykłe radio w sensie antena, ledwo łapie stacje, ktoś pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.