Skocz do zawartości

318i lci spalanie oleju


kaer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś orientuje się jaka jest norma spalania oleju dla tego silnika? Auto ma przejechane 11500km, i na jakieś 3000km pali 1l oleju, czy to normalne?

Pozdrawiam

 

Mam taki silnik w jedynce - po 20 tys. km od wymiany dolałem 0,5 l i jest max. Przebieg ok 50 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz auto od nowości? nigdy nie zdarzyło Ci się żeby auto wciągnęło więcej oleju?

 

Kupione z przebiegiem ok. 22 tys. Przy 30 tys wymieniony olej (bez dolewek od kupna) i teraz pierwsza dolewka 0,5 l po 20 tys od wymiany. A zatem można powiedzieć "oleju nie bierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się jaka jest norma spalania oleju dla tego silnika? Auto ma przejechane 11500km, i na jakieś 3000km pali 1l oleju, czy to normalne?

Pozdrawiam

 

na 100% mieści się w normie bo norma to chyba 0,5-0,7l na 1000km. Choć tak na prawdę zuzywanie 300ml oleju to juz wielkość zauwazalna. Widzisz jakieś oznaki palenia oleju, niebieskie spaliny albo coś?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się jaka jest norma spalania oleju dla tego silnika? Auto ma przejechane 11500km, i na jakieś 3000km pali 1l oleju, czy to normalne?

Pozdrawiam

 

na 100% mieści się w normie bo norma to chyba 0,5-0,7l na 1000km. Choć tak na prawdę zuzywanie 300ml oleju to juz wielkość zauwazalna. Widzisz jakieś oznaki palenia oleju, niebieskie spaliny albo coś?

 

No właśnie żadnych oznak nie widzę, auto jest jeszcze na gwarancji ale wiem że jak pojadę na serwis to odeślą mnie tłumacząc że wszystko jest w porządku i każą sobie zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ja mam taki silnik od nowosci. Pierwszy litr dolalem przy stanie 8255km.

Chwile pozniej wymienilem sobie caly olej na Mobil 1 New Life 0W-40.

Przy stanie 26089km znow dolewalem litr Mobil 1.

 

Nie ma co sie bac, ale na Twoim miejscu wymienilbym sobie olej. U mnie we wkladzie filtra oleju bylo kilka niezlych opilkow.

Niby producent nie wymaga tej wymiany, ale kazda taka operacja to dla silnika jak transfuzja swiezej krwi dla Cher. :D :mrgreen:

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ja mam taki silnik od nowosci. Pierwszy litr dolalem przy stanie 8255km.

Chwile pozniej wymienilem sobie caly olej na Mobil 1 New Life 0W-40.

Przy stanie 26089km znow dolewalem litr Mobil 1.

 

Nie ma co sie bac, ale na Twoim miejscu wymienilbym sobie olej. U mnie we wkladzie filtra oleju bylo kilka niezlych opilkow.

Niby producent nie wymaga tej wymiany, ale kazda taka operacja to dla silnika jak transfuzja swiezej krwi dla Cher. :D :mrgreen:

 

Mieszkasz w Szwecji. Pierwszy litr dolałeś po 8255km i chwile później wymieniłeś olej. Jak prywatnie czy w serwisie ? Ja miałem dolewki średnio co 10 tys km ( dolewki za darmo). Mam pakiet serwisowy do 100 tys km. Przy 29 tys km miałem mało oleju , wg mnie zbliżał się przegląd choć komputer wskazywał jeszcze 3 tys km. Byłem w serwisie i kazali mi się trzymać wskazania komputera . Gdy miałem przejechane około 31 tys okazało się , że trzeba dolać 1 litr oleju. I wynikł problem , ponieważ przy takim przebiegu nie można stosować dolewek tylko wymienić olej. Logiczne tylko dlaczego przy 29 tys m tego nie zrobili a w serwisie "inteligent" wymądrzał się że lepiej wymienić olej wcześniej niż później. Tak jak by mi ktoś tłumaczył , że koń ma cztery nogi. Żenada. Olałem pakiet serwisowy ( niby za darmo) bo to ściema ( w innym wątku pisałem że podczas pierwszego przeglądu nie zmieniono filtra powietrza , bo nie ma potrzeby ) i serwisuje auto prywatnie.

Ciekawi mnie jak to wygląda w Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem darmowy serwis w cenie samochodu.

Serwis obejmuje 2 pierwsze lata lub 80tys km.

Przy moich przebiegach oznacza to 1 wymiane oleju i filtrow.

Dolewki nie wchodza w cene tego pakietu.

 

Na dzien dzisiejszy mam na liczniku 30800km, a komputer pokazuje do wymiany jeszcze 2tys km.

Bylem juz jednak w serwisie i pytalem kiedy moge przyjechac. Okazuje sie, ze kluczyk kluczykiem, ale jesli przebieg jest juz ponad 30tys km to mam prawo do wykonania serwisu za darmo.

 

Krotko mowiac centrala w Niemczech odda im kase za wykonana robote. Nie sadze, zeby w Polsce obowiazywaly ich inne zasady.

Trzeba pamietac, ze te "darmowe" uslugi ktos w koncu oplaca.

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem darmowy serwis w cenie samochodu.

 

Ale ja mam to samo plus dolewki za darmo. Limit 100 tys km. Ja pytałem o to jak Ci wymienili olej wcześniej niż 30 tys km.

Twój cytat:

"Pierwszy litr dolalem przy stanie 8255km.

Chwile pozniej wymienilem sobie caly olej na Mobil 1 New Life 0W-40."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :)

Przepraszam że się tak wcinam ale mam pytanie związane z tematem.Posiadam auto od październiak zeszłego roku (rocznik 2007).W październiku też robiłem przegląd w ASO(mam nadzieje że wszystko wymienili jak należy)bo oczywiście nic nie da się podejżeć i wogóle ale... czasami widzę smużkę błękitnego dymu oraz z tego co już się dowiedziałem że kapie mi olej z pod pompy vacum na kolektor bo czasmi śmierdzi przepalonym olejem,szczególnie na postoju.Pytanie czy mam dolewać oleju jeśli BC pokazuje stan OK czy czekać na wskazania kompa lub poczekać do kolejnego przeglądu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.