Skocz do zawartości

FILTR PRZECIWPYŁKOWY


JACA

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM co myślicie nt.wydostania filtra przeciwpyłkowego i jezdzie bez niego do czasu nadejścia ciepła a wraz z nim większego zapylenia.dotychczas wkładałem filtrona i hamana.ich żywotność była zbliżona.u mnie 7.35i 92r.we środkowej tylnej konsoli wieje tylko chłodem .czy tak ma być ,czy mam awarię(auto ma klimę). :?: :?: :?: Edytowane przez JACA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdej E32 z tyłu wieje chłodem ( nawiewy w konsoli z tyłu ) - wyjątkiem są wersje HIGHLINE

 

co do filtra - czemu chcesz go wyjmowac i jezdzic bez niego ??

jak juz zadasz sobie tyle trudu w wyjeciu go to włóż nowy - 60zł za MANN'a albo 90 zł za oryginał to chyba nie majątek ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym iż poprzedni właściciel chyba nie przykładał się do wymian. wstawiłem świerzy filtr.porównując do auta znajomego e32 750iL alpina,to u niego łeb urywa od nawiewu a u mnie "coś tam sobie szumi"

co do jazdy bez filtra to jest taka sprawa że prawdopodobnie bede musiał i tak wyczyścić nagrzewnicę a przez zimę to chyba go bardziej nie zapylę

czy da się to jakoś zrobić bez rozbierania"całego auta" :? czy mogę mieć np sprawną nagrzewnicę a coś innego z usterką :?:

czy w e 32 7.35iA są jeszcze jakieś rzeczy od nawiewów które wymagają czyszczenia :?:

dla podpowiedzi auto ma klimę :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przelutować luty na "mieczu" od sterowania nawiewami mo i tak g bedziesz musiał wyjąć a wcześniej czy później zrobi się zimny lut :D .

Propo nawiewów niesą one za dobre w tym modelu także nie przejmował bym się że nie robią Ci wichury, w Alpinie może coś zmienili a Ty mozesz mieć wszystko wporządku, zobacz najpierw w innym samochodzie- takim samym.

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się raz w roku , początek sezonu klimatycznego , przemyć układ , po wcześniejszym wyjęciu mikro filtra, specjalnym środkiem do układów z klimą. Można to zrobić samemu kupując taki środek w dobrym sklepie z chemią samochodową , ja kupuje od WIRTHA , koszt ok 60zl. albo zlecić to w obojętnie jakim zakładzie zajmującym się klimą samochodową. Środek ten ma za zadanie zlikwidowąć żyjątka na parowniku , które to bardzo lubią ciepłe i wilgotne klimaty a wtym płuca właściciela klimy.O tym że one tam są i mają sie dobrze można się przekonać gdy po włączeniu ciepłego powietrza czuc przez chwilę nieprzyjemny, duszący zapach.

Ja to robie systematycznie co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.