Skocz do zawartości

Wzmacniacz problem..


Szymeek

Rekomendowane odpowiedzi

witam, nie wiem co jest nie tak posiadam wzmacniacz sony... i tubę blaupunkta. Na radiu mam skale 40 jak dam na 34 juz wtedy wzmacniacz sie wyłacza tzn jak jest dobrze swieci zielona lampka i jak własnie podgłosze na np 35 juz wtedy zapala sie dodatkowo czerwona lampka i przestaje grac. Musze bezpiecznik we wzmacniaczu wyjac albo radio wyłaczyc i właczyć. Dodam ze dzieje sie tak na samej tubie, jak dołoze jeszcze jedną skrzynie alpharda to wtedy moge dac na full i nic... ale nie ma tej jakosci co na jednej tej tubie. Moze wie coś ktoś na ten temat? masa ok... plus tez dobry, czy moze nie dochodzić tyle prądu?? czy poprostu wzmak słaby? ale jest on dosc duzy... 4 kanałowy wiec napewno daje rade...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączałem w rożny sposób, na każdym kanale tak samo... podłączyłem zwykły głośnik samochodowy i dałem na full, mało sie nie spalił ale nic sie nie wyłączyło.. nie wiem juz ta tuba może za dużo ohm ma? bo pewnie 8ohm ma a wzmak moze 4...... i mogą takie jaja się dziać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozliwe, sprawdzałem dodałem dodatkowy kabel jeszcze grubszy od akumulatora plusa, od masy jest ok , niebieski od radia jest bardzo cienki ale to chyba nie przez niego bo on tylko steruje ze jak gra radio wtedy załacza sie wzmacniacz.. czy to mozliwe ze on? w JBL miałem te kable w poprzednim aucie i było ok...

 

Mi sie jednak wydaje ze głosnik ma za duzo ohm a wzmacniacz za mało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable raczej nie, musiałbyś mieć naprawdę mocny piec.

Możliwe że to głośnik nieodpowiedni, może masz 2cewkowy na 8omów i dopiero jak podłączysz drugi też na 8 to jest OK.

Poszukaj jakiegoś głośnika na 4omy i sprawdź, jak będzie wszystko działało to będziesz wiedział na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.