Skocz do zawartości

Kontrolki inspekcji


MMac

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio doprowadziłem swoje zegary do względnego porządku, tak że zaczęły mi działać kontrolki od inspekcji. Wygląda to jednak ta, że po przekręceniu zapłonu zapalają się ale gasną natychmiast po uruchomieniu sie silnika. Wydaję mi się, że czytałem iż powinny gasnąć po kilku sekundach. Czy to prawda a jeśli tak to co mółbym z tym zrobić ?

Drugie pytanie to czy gdy auto stoi (silnik pracuje oczywiście) to ekonomizer powiniem wychylać się do pozycji maksymalnej (ja tak mam) czy też pokazywać przyblizone spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tak apropos zegarow to jak wygladaja te akumulatorki co odpowiadajka za stan zegarow ?? Bo u mnie obrotomierz jeszcze spoko ale predkosciomierz to wachadelko niezaleznie od predkosci latajace w skali od 0km/h do 60km/h a ekonomizer jak zwykle byl w polozeniu zerowym gdy jezdzilem na lpg tak teraz lata tak samo jak predkosciomierz czyli od 0L do 30L . Czekam jeszcze tylko kiedy sie spierniczy predkosciomierz . Prosze o jakies info o akumulatorkach i ewenytualnie o demontazu zegarow z deski i licznika by dostac sie do tych akumulatorkow .

 

P.S . Slyszalem ze te akumulatorki mozna podpasowac w kazdym elektronicznym tyle. Prawda czy mit ??

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zdemontować zegary z deski należy odkręcić dwa wkręty mocujące górną krawędź zegarów do deski a potem od góry lekko podważyć zegary, wsuwając między ich krawędźa deskę np. płaski śrubokręt. Od tyłu do zegarów przychodzą trzy wtyczki, które odłaczysz po uprzednim wysunięciu małej blokady/zabezpieczenia znajdującej się na każdej z nich.

Dalej musisz kompletnie rozebrać zegary, tak aby w rękach została ci tylko płytka z elementami elektronicznymi. U mnie w tym celu trzeba wyciągnąć prędkościomierz i obrotomierz; trzymają się tylko na wsuwkach/stykach elektrycznych. Dalej trzeba zdemontować środkowe wskaźniki (paliwo i temperatura) przez odkręcenie nakręteczek z osiek wskaźników, które przechodzą na drugą stronę płytki. Jak to zrobisz możesz wyciągnąć ze styków w płytce wskaźniki środkowe. Pod nimi są dwie małe śrubeczki. Po ich odkręceniu oddzielisz płytke od obudowy. Na niej masz na środku w górnej części wlutowane dwa akumulatorki wyglądające jak baterie "paluszki".

Miałem do czynienia ze starszymi zegarami, które mają troszkę inną konstrukcję ale idea jest taka sama - trzeba rozebrać zegary całkowicie aby zobaczyć i sprawdzić te akumulatorki. Powinny mieć 1,2 V. Pojemność jest chyba bez większego znaczenia bo i tak są ładowane z tablicy. Kupisz je w sklepach z art. fotograficznymi po ok. 12 PLN/szt.

Składając zegary dokładnie oczyść wszystkie styki. Można do tego użyć izopropanolu lub innego środka do czyszczenia elektroniki lub optyki

Powodzenia w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde to jest troszke pracy przy nich :shock: ale to w sumie dobrze bo wymienie wszystkie zarowki wszystkie akumulatorki a dotego przeczyszcze wszystkie styki tak by liczniczek byl jak nowy :)

 

MMac dzieki za profesjonalny opis tej czynnosci

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.