Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowym użytkownikiem forum poszukującym już od pewnego czasu swojego BMW. Z początku miała to być 'siódemka' (728). Pare 7 widziałem, lecz żadna mi nie zapachniała. Natomiast dziś widziałem na giełdzie bardzo piękną, czarną, świeżo sprowadzoną BMW e46 318 CI COUPE. Autko z 2001roku (pierwsza rejestracja), może nie jest jakoś super wyposażone, brak skóry, automatycznej klimatyzacji, automatycznej skrzyni, ale jest bardzo czyste i zadbane w środku, z zewnątrz również wszystko pieknie ładnie, pod drzwiami nic nie kombinowane( tak jak w pewnych siódemkach), wszędzie ten sam lakier. było bardzo dbane. Pan sprzedający mówił że w salonie BMW można sprawdzić po numerze vin wszystko, że nic nie kombinowane, ma książkę serwisową. jest po opłatach. Czy uważacie, że auto może być warte swojej ceny? na co mogę zwrócić uwage oglądając to auto przed ostateczna decyzją. Jaka wada może być typowa w tego typu samochodach, ile może mi spalić? i wszystko co możecie mi doradzić przy kupnie E46. Bardzo bym prosił o szybkie i konkretne odpowiedzi, ponieważ chciałbym sie zdecydować w tym tygodniu. Podaję jeszcze link do aukcji ze zdjęciami: http://otomoto.pl/bmw-318-318-ci-coupe-118km-serwisowany-C22198506.html

Pozdrawiam :D

Edytowane przez mmadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma rację. Auto nie posiada klimy wcale - nawet ręcznej - ani podłokietnika, halogenów i czego tam jeszcze; mówię o absolutnym minimum. Taka golizna to strzał w kolano, e46 bez klimy jest praktycznie niesprzedawalne, wiem, bo sprzedawałem. A sprzedawca kłamca :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po numerze Vin da sie odczytać o wyposażeniu ? mógłby ktoś pomóc i rozkodować?

ta bmka ma to co ta http://allegro.pl/panel-sterowania-bmw-e46-seria-3-z-klimatyzacja-i2036422206.html czyli to nie jest klima manualna?

Edytowane przez mmadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie oba auta mają to samo. Czyli brak klimatyzacji.

Widzę, że nie wierzysz starym wyjadaczom, tak trzymać :8)

 

Na potwierdzenie moich słów poniżej rozkodowany VIN auta, które jest najuboższym e46, jakie widziałem. A widziałem sporo :mrgreen:

 

Dane pojazdu

 

Art. Wartość

Numer podwozia WBABL31030JX33991

Kod typu BL31

Typ 318CI (EUR)

Typoszereg E E46 (2)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji COUPE

Układ kierowniczy LL

Drzwi 2

Silnik M43/TU

Pojemność skokowa 1.90

Moc 87

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor SCHWARZ 2 (668)

Tapicerka STOFF FLOCK RAUTE/ANTHRAZIT (E3AT)

Data prod. 2000-11-22

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S433A INTERIOR TRIM Listwy wewnętrzne

S441A SMOKERS PACKAGE Pakiet dla palących

S660A RADIO BMW REVERSE Radio BMW Reverse (C42)

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

S888A DANISH/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. duński

S896A DAYTIME LIGHTS FUNCTION Sterowanie św. do jazdy w dzień

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S226A SPORTS SUSPENSION SETTINGS Sportowe dostosowanie podwozia

S255A SPORTS LEATHER STEERING WHEEL Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów

S851A LANGUAGE VERSION GERMAN Wersja językowa, niemiecki

 

 

Jeśli poszła do Danii, to powinna być mozliwość sprawdzenia przebiegu. Tylko nie wiem, po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na panelu który pokazujecie jest przycisk fo właczenie klimy ta gwiazdka taka tym sie włacza klime wiec nie wiem o co wam chodzi.chyba ze po winie wyszło ze nie ma.ale na zdjeciu pokazujecie panel który ma przycisk do załączania klimy a tamta bmka ma niby taki sam panel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon, nie pisz bzdur. Oba panele nie mają przycisku do włączania klimatyzacji :nienie: To widać gołym okiem. Dodatkowo rozkodowałem VIN, wszystko czarno na białym. Chyba nikt by nie cisnął głupot, że auto z klimą jej nie posiada.

I na tym można zakończyć dyskusję o klimie w omawianym aucie.

 

Co do samego egzemplarza, to ja odradzam kierowany własnym doświadczeniem. Sam sprzedawałem takie auto i wiem (zresztą nie trzeba być specjalnie filozofem, żeby do tego dojść), że auto tej klasy bez klimatyzacji sprzedać wyjątkowo trudno.

Też mówiłem, że trafił się super stan, że wyposażeniem się nie jeździ. A potem był niestety drugi żal przy sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak jak posiadam taki model tyle ze z 2000r ale maga zadbany i przebieg orginalny nie krceony ani o 1km :) i aktulanie mam 96 tys kupiony był z przbiegiem 76 tys a uto było wgniecone na dzwiach od kierowcy i błotnik i po wsyztkich opłatach wsyzło mnie 28 tyś tutaj widze przebieg juz jak dla takiego slinka jest zbyt duzy to nie 6 cylindrówka ze mozesz miec 300 tys i jezdzic bez zadnego problemu dalej cena niska zsrzeta sie nie dziwie to OTO-Moto tu sam chłam tylko rzucaja na sprzedaz nie kupeisz tutaj porzadnego auta ja miłem z niemeic prosto z garzu od pierwszego włąsciciela przez moaja rodzine co sie zajmuje sprowadzaniem aut i powiem ci ze chdozi mi zajbesoicie zadnych problemów silnik igiełka spalnie na pozimie 8,5 litrów miesice dynamika jak na miasto super dzieki wysokiemu momentowi. Ale jezeli ty szukasz takiego auta do 20 tyś to zycze powodzenia naparwde bedzie ci ciezko cos w dobrym stanie znalesc co pozniej nie bedzie ci sprawiac kłopotu !!! A co do klimy z tego co sie orintuje kazda BMW e46 ma Klime tylko ze zdazraja sie model z manulana na szczecie ja mam climatronic :) A takze popatrz na to w ten sposób czemu takie uata niby zajebiste igły , w super stanie sa na sprzedzaz na allegro bo tak po porstu nie jest bo takie auto predzej bys psrzedał w super stanie znajomemu znajomemu znjaomego któy sam poleci twoje auto a nie bedzie wystawiane za taka cene tutaj nawet bys nie zdazył wystawic na aukcje a juz w twoim srodowsku ktos od ciebie je kupi widamo nie mówie o autach za 50 tys i wiecej gdyz w tej kwoecie nie kazdego stac ale ta cena jest smieszna i gdyby wszytko było super git to auto juz dawno by było sprzedane takie moje zdanie !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jako następna osoba piszesz bzdury. Przecież wyżej wcześniej napisałem, że omawiane auto nie ma klimatyzacji i rozkodowałem VIN. Co więcej, napisałem też, że sam byłem w posiadaniu e46 bez klimatyzacji, a zaręcznam, że nie kupiłem auta z klimą i nie wywaliłem jej po drodze.

Więc nie pisz rzeczy typu:

z tego co sie orintuje kazda BMW e46 ma Klime tylko ze zdazraja sie model z manulana

bo się po prostu źle orientujesz. Albo bawimy się w gdybanie, albo w konkretną wiedzę.

 

Dla wszystkich niedowiarków (widzę, że powyższe dowody wyżej nie wystarczają), zaznaczyłem miejsce, w którym powinien być przycisk klimatyzacji, a którego brak w opisywanym aucie (fotka mojej byłej e46):

 

http://img593.imageshack.us/img593/2686/p1000288v.jpg

 

A jak czegoś brak, to tego nie ma. Amen.

 

Zresztą następnym razem radzę wszystkim wydającym się zadać sobie trochę trudu i zajrzeć do instrukcji obsługi auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sprzedawałem takie auto i wiem (zresztą nie trzeba być specjalnie filozofem, żeby do tego dojść), że auto tej klasy bez klimatyzacji sprzedać wyjątkowo trudno.

 

Takze popieram tyc hczasach takie auto bez klimy nawet juz mniejsze autka ciezko przedac a i tak wiekszosc ludzi nie bedzie jej uzywac ale chce miec tym bardziej ze juz na rynku wiekszy wybór aut i wiekszosci z klima wiec po co brac bez :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja to auto widziałem na giełdzie, nawet w nim siedziałem i musze powiedziec, że naprawde jest zadbane, nawet jak na taki przebieg.. Przemyśle to jeszcze dokładnie, bo jakbym ja kupił to zamierzam wsadzić od razu gaz( JAKIE KOSZTA ZAŁOŻENIA INSTALACIJ?) A co do klimy to dowiedziałem się, że dokładają i jeśli bardzo bym potrzebował to za 1000-1500 można założyć. mi nie chodzi że na gwałt szukam bmw e46 coupe do 20 tyś, tylko chce znależć ładne i zadbane bmw w moim województwie Łódzkim, a to naprawde mi się spodobało. Tym bardziej, że trudno o dobre bmw w tym woj;p Potarguję się, jak dostane dobrą cenę to może ją wezmę;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na allegro jeszcze jedna podobnie biedna e46 coupe, tyle że z klimą manualną, tak wygląda panel i brakujący przycisk o którym piszecie:

http://img23.imageshack.us/img23/4476/dsc02276k.jpg

Pomijając już kwestię funkcjonalności, jak dla mnie sam wygląd tych pokręteł w e46 to nieporozumienie :duh:

Co do montażu klimy - o ile są w necie opisy wymiany manuala na na automatyczną, wyglądające wprawdzie dość przerażająco, ale jednak wykonalne własnymi siłami to już montaż kompletnej klimy w przypadku jej całkowitego braku to jak dla mnie masakra. Moim zdaniem taki interes się średnio opłaca - wpakujesz kupę kasy w brakujące graty, kupę roboty przekładając samemu lub znowu kupę kasy płacąc za montaż, dodatkowo narażając się na partactwo i problemy. Potem dochodzi jeszcze problem z odsprzedażą, czy to bez klimy czy to z klimą dokładaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon, nie pisz bzdur. Oba panele nie mają przycisku do włączania klimatyzacji :nienie: To widać gołym okiem. Dodatkowo rozkodowałem VIN, wszystko czarno na białym. Chyba nikt by nie cisnął głupot, że auto z klimą jej nie posiada.

I na tym można zakończyć dyskusję o klimie w omawianym aucie.

 

Co do samego egzemplarza, to ja odradzam kierowany własnym doświadczeniem. Sam sprzedawałem takie auto i wiem (zresztą nie trzeba być specjalnie filozofem, żeby do tego dojść), że auto tej klasy bez klimatyzacji sprzedać wyjątkowo trudno.

Też mówiłem, że trafił się super stan, że wyposażeniem się nie jeździ. A potem był niestety drugi żal przy sprzedaży.

ty nie pisz bzdur pierwszy link pokazuje panel z przyciskiem do właczenia klimy i tak tez jest zatytułowany na allegro ze z klimą. mandarin napisał ze to bmw ma taki sam panel jak ten z aukcji wiec tam jest błąd.slepy nie jestem widze co na obrazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteś ślepy w takim razie, chociaż chwali ci się, że bronisz swego zdania :cool2: Tym razem jest to niestety brnięcie w niewiedzę własną. Na żadnym zdjęciu w tym temacie - oprócz fotki, którą dał scarab - nie ma przycisku do włączania klimy. Więc narażasz się na śmieszność wśród tych, którzy czytają forum, a jest takich paru.

 

Auto z aukcji NIE POSIADA KLIMATYZACJI. Piszę to po raz ostatni, bo i tak nie dociera.

Jak tak dobrze widzisz, to pokaż nam przewody od klimatyzacji, które jak wiesz znajdują się pod maską. Bo zdjęcie komory silnika na aukcji jest, znajdź przewody, a obalisz moją teorię.

 

Szkoda mojego czasu, kto nie rozumie po wszystkich argumentach, że auto nie ma klimy, to już i tak nie zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszaliście z tymi obrazkami ale czytając od początku niestety wnioskuje że auto ma klime manualna, a przycisk który "ZIELO" tak uparcie zaznaczasz to ogrzewanie tylniej szyby, a nie włacznik manualnej klimy

 

jak wszem i wobec wiadomo klime manualną załącza "śnieżynka" która znajduje sie po lewej stronie tego panelu a nie po prawej

 

co do VIN-u hmmm według niego auto nie ma klimy tyle że klima manualna w Vin-ie nie jest zaznaczana o ile dobrze pamiętam ?

 

link do aukcji: http://allegro.pl/panel-sterowania-bmw-e46-seria-3-z-klimatyzacja-i2036422206.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przejrzałem jeszcze raz fotki mojej byłej bumy. Rzeczywiście źle się wyraziłem z moim wklejonym obrazkiem, ale to już po fakcie było. Niemniej Lion faktycznie miał prawo widzieć w aukcji przycisk po lewej stronie. Ale dalej utrzymuję, że pisze bzdury, bo nie był to przycisk klimatyzacji!!!

BO:

po lewej stronie jest przycisk od ogrzewania tylnej szyby, a nie od klimatyzacji!!!

Jeśli brak klimatyzacji, to po lewej jest właśnie przycisk od grzania szyby, a tam, gdzie powinien być przycisk grzania szyby, jest pusto (ta krateczka).

Na mojej fotce rzeczywiście słabo widać, ale popatrzcie tu:

http://img3.sprzedajemy.pl/540x405_bmw-e-panel-sterowan-960973.jpg

I taki właśnie panel jest w omawianym aucie. Nie ma na nim waszej śnieżynki, nie ma więc klimy. A to, co widział Lion, to przycisk ogrzewania tylnej szyby, który przy braku klimy w tym właśnie miejscu się znajduje. Teraz chyba wszystko jasne.

Jeszcze raz powtarzam, zadajcie sobie trochę trudu i poczytajcie wasze instrukcje do auta, tam jest wszystko przedstawione na obrazkach i nie potrzebna jest cała dyskusja.

Po raz któryś powtarzam, że auto nie ma klimy, ale dalej nie wierzycie.

Koniec i kropka.

 

PS: Co do VIN, wg mnie przy klimie zwykłej powinna być opcja S530A AIR CONDITIONING Klimatyzacja.

Edytowane przez zielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niestety nie masz klimy. Nawet pod maską nie widać przewodów od klimy. Pozatym wg mnie to auto to i tak piękny golas. Ewentualnie jeśli chodzi Ci o to, żeby mieć za wszelką cenę BMW nie ważne z jakim wyposażeniem to ok. Ja na twoim miejscu szukałbym z lepszym wyposażeniem o silniku nie będę wspominał:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sprzedawałem takie auto i wiem (zresztą nie trzeba być specjalnie filozofem, żeby do tego dojść), że auto tej klasy bez klimatyzacji sprzedać wyjątkowo trudno.

 

Takze popieram tyc hczasach takie auto bez klimy nawet juz mniejsze autka ciezko przedac a i tak wiekszosc ludzi nie bedzie jej uzywac ale chce miec tym bardziej ze juz na rynku wiekszy wybór aut i wiekszosci z klima wiec po co brac bez :P

 

Poprzednie auto przed e46 mialem 9 lat bez klimy, jezdziłem , żyje i bylem z tego auta bardzo zadowolony.

 

W e46 mam klime - w 2011 roku włączylem ją może 5 razy.

 

Nie mieszkamy w Grecji czy Hiszpanii gdzie klima to koniecznosc.

 

Np. dla mnie klima nie jest koniecznym dodatkiem.

 

Każdy musi sobie odpowiedziec sam na pytanie co mu z wyposażenia potrzebne, konieczne, a co nie.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.