Skocz do zawartości

320d łożyska


melon115

Rekomendowane odpowiedzi

ja montowałem FAG kosztują ok 100zł za sztuke, zaleca sie wymiane z obu stron ale ja wymienielem tylko z jednej i nie ma problemu,

kupilem na: http://www.czescidobmw.pl/ , jak by nie bylo na sklepie to zapytaj sprzedawcy na gg albo tel

Edytowane przez grodt88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego jak byś chciał to mam nowe łożysko tył do E46 oryginalne kupione w BMW M-Cars Kraków, Widzę że jesteś z Wieliczki a ja mieszkam w Kr przy wylocie na wieliczkę tak że jak byś chciał to pisz na PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montowałem FAG kosztują ok 100zł za sztuke

 

Jeszcze jedno pytanko właśnie jak sprawa wygląda po założeniu nowych w tym wypadku polecacie FAG

czy szumy i buczenie kompletnie ustało ? Znam opinie kilku osób które dokonywały takiej naprawy i

poprostu nie wiem czy zamienniki były troszke lipne czy co ale efekt był taki ze wcale nie trzeba było sie

wschłuchiwac a do prędkości ok 40km/h było je słychac.

 

Poprostu nie chce czegos takiego u mnie chce zrobic raz konkretnie ale nie koniecznie pakując

Ori tylko Dobry zamiennik z adekwatną cene...

 

Jest sens sie tym zająć samemu czy dużo z tym roboty i skomplikowana jest ???

 

Dziekuję z Góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze tylko jedno pytanko i zamykamy.

Ile może wołać mechanik za taką wymianę oczywiście za 2 strony ?

 

nie polecam sie zabierac za to samemu bo cala piaste trzeba wykręcic i bez urzadzenia do wybijania łożysk raczej nie dasz rady, nie wiem cóż za mechanik podjął sie wymianay za 100zl ale kolego zaoszczędziłeś dużo, mi Bielsko-Biała za 200zł za strone nikt nie chciał sie podjąć roboty nawet w małych amatorskich warsztacikach, wymiane robiłem w profesjonalnym zakładzie i mam pewność ze mi sie to nie rozsypie przy 200km/h, robocizna za wymiane z jednej strony to 230zl, po wymianie dudnienie słyszalne w całym aucie ustały :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam sie zabierac za to samemu bo cala piaste trzeba wykręcic i bez urzadzenia do wybijania łożysk raczej nie dasz rady

 

Wiec trzeba zdemontować całą piastę ? Czy z tym jest większy problem bo wydaje mi się że powinienem

sobie z tym poradzić a reszta u mechanika który wprasuje mi to na maszynie a koszt 30zł sztuka.

 

Co myślicie koledzy zabierać się do roboty czy faktycznie sobie odpuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z tymi łożyskami to bywa różnie.

Postanowiłem opisać mój przypadek. Jeszcze w październiku poleciała mi tuleja metalowo gumowa na tylnym lewym wzdłużnym wahaczu. Wymienili mi to w warsztacie. Ładnie pięknie nie widziałem tego bo zastawiłem auto. Teraz coś bardzo mi zaczęło klekotać znowu w tylnym lewym kole. Pojechałem na stację diagnostyczną a tu łożysko ma duże luzy i to ono się tłucze. Kupiłem łożysko SKF za 130 zł i wczoraj byłem u mechanika. A tu trzeba było odkręcić cały lewy tylny wzdłużny wahacz z półosią i tak się zapiekła półoś w piaście, że ani drgnie. Postawiliśmy piastą do góry nalaliśmy odrdzewiaczy itp. rzeczy i zostawiliśmy bo poduchy pod silnikiem jeszcze były do wymiany i takie tam.

Potem palnikiem do czerwoności piastę, młot 5-kilowy i dopiero poszło.

Reasumując w tamtym warsztacie rozwalili to łożysko próbując odkręcić wahacz wymieniając tą tuleje. A teraz nie było wyjścia, trzeba było rozprawić się z tą półosią zapieczoną w piaście chcąc wymienić łożysko. Jednakże ja tego tak nie zostawię. Warsztat na tej samej ulicy a jeżdżę 10km dalej teraz do mechanika a nie do wymieniaczy części.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dużo tej lektury jest a ja nie zdecydowany jestem i mam szybkie pytanko na czasie i zamykamy.

Jakiej firmy polecacie łożyska na tył 99r i może gdzie je szukac

w okolicy krk.

Z góry dzieki.

 

ja polecam również ruville, wygląda to tak - łożysko koła, wiem ze inni tez montowali i byli zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Powiem tak :) próbowałem się do tego zabrać ale nastąpił problem ze ściągnięciem

piasty i bez odpowiednich narzędzi nie szło tego zrobić.

Przy okazji miałem tłumik do roboty, poskładałem autko i zawiozłem do znajomego

mechanika, przy okazji robienia tłumika (co opisałem w innym poście) wyciąłem katy

i wstawki z giętych rurek. Dzisiaj bedzie po robocie natomiast rozmawiałem z nim na temat

tych łożysk i gość ku mojemu zdziwieniu powiedział że nie ma sprawy i nawet fajnie

bo robota przy tylnej osi a nie tak jak przy przednim napędzi wszystkiego nawalone

i nie ma jak ręki wsadzić, wracając do tematu wziął tą robotę i z uśmiechem na twarzy

powiedział 30 ZŁ byłem w małym :shock: szoku ale spoko.

Łożyska po 100zł naprawa 60zł wychodzi strona na gotowo z Dobrym materiałem 130zł :cool2:

Łożyska FAG.

Mam pytanie czy jest przy tej robocie coś z czy specjalnie powinien uważać bo cos tanio mi sie

wydaje. Czasami przywoziłem mu wyciągniętą piastę z nowym łożyskiem i 30zł brał za worasowanie...

 

Co o tym koledzy sądzicie ???

 

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem kompleksowo 2 też z tyłu (huczało 1 ale zrobiłem komplet)

myślałem zeby zrobić to sam bo sprawa prosta ale jak się okazała później to dramat

u mnie w mieście ceny od min 100 nawet do 200 za stronę

wybrałem sprawdzony warsztat i ustaliłem 250zł za wymianę 2 łożysk

jak zaczęli po 9 rano skończyli przed 17 wiem bo stałem i patrzyłem na ręce

w ruch poszły 2 różne ściągacze, 1 pękł, mocowanie się, podgrzewanie palnikiem , wybijanie itp itd istny horror

oby Ci to zrobił za 60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
odgrzewam kotleta, wróciłem przed chwila ze stacji kontroli. wczoraj pojawiło się dziwne mocne metaliczne walenie dochodzące z któregoś tylnego koła, jednak tylko na nierównej drodze, z dużą ilością łat, na równym nic. coś jak pęknięta sprężyna, pojechałem teraz na stacje sprawdzić, gość mówi że sprężyny ok, ale tylne lewe koło ma straszny luz na łożysku, czyli u mnie FAG wytrzymał półtora roku. odkąd posiadam auto czyli 3 lata nigdy nie robiłem nic z innymi łożyskami, tylko ten lewy tył teraz drugi raz jest do roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.