Skocz do zawartości

modół PDC


Bagietka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć!

 

Podepnę się pod temat, ale nieco w innej sprawie:

 

W moim BMW odpadły z czujników PDC te czarne okrągłe plastikowe klapki (na skrajnych prawych czujnikach z przodu i z tyłu). Czy te klapki można z powrotem czymś przykleić (czujniki pikają jak trzeba)?

 

Jeśli tak, chętnie kupię od kogoś dwa uszkodzone czujniki PDC (z czarnymi klapkami), żeby dokonać ich transplantacji klapek - trochę nie chce mi się ściągać zderzaków, żeby wymieniać je na nowe, jeśli działają.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie chodzi nie o ring, tylko o czołową powierzchnię czujnika (czarne plastikowe kółko) - to nie występuje jako osobny element, stąd mój pomysł na przyklejenie z uszkodzonego czujnika.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie!

 

Chciałbym odświeżyć temat - od paru dni mam problem z PDC w moim X3. Po aktywowaniu PDC jest ciągły sygnał dźwiękowy z przednich czujników (piszczy non stop tak jak przy maksymalnym zbliżeniu do przeszkody).

 

INPA nie pokazuje żadnych błędów modułu, przy sprawdzaniu statusu i przetaczaniu samochodu w garażu wartości na wszystkich przednich czujnikach się zmieniają (czyli pomiar się odbywa), tył reaguje prawidłowo (czyli zaczyna pikać na zmianę z ciągłym sygnałem z przodu), ale sygnał ciągły z przodu jest non stop. Testowanie INPA też odbywa się prawidłowo (test włącznika, sygnałów dźwiękowych).

 

Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie szukać przyczyny? Da się jakoś zresetować moduł PDC? Wg realoem u mnie jest moduł o numerze 66209129816. Czy mam już szukać drugiego na wymianę? Koszt nowego jest dość znaczny, czy warto szukać używki?

 

Z góry dziękuję za porady i podpowiedzi.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.