Skocz do zawartości

E60 - gdzie jest czujnik temperatury spalin


szkrab2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po ostatniej diagnostyce wyskoczył mi w mojej E60 520d błąd czujnika temperatury spalin Czy wiecie może koledzy gdzie ten czujnik sie znajduje i za co ewentualnie odpowiada? Dodam, że 2 lata temu miałem usuwany DPF a podejrzewam ze ten czujnik jest z nim jakos skorelowany. Dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki bład masz

pierwszy jest w katalizatorze

na rys. ma nr 1 obok sondy lambda cięzki dostęp nalezy zdemontować wydech,

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=18_0782&hg=18&fg=10

drugi czujnik jest przed pierwszym tłumikiem też nr 1 = 15 minut roboty - są to te same czujniki :norty:

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jeżeli jest to czujnik NOX - to koszt tego czujnika w ASO 1500 zł . Wymieniałem to u siebie miesiąc temu :) . Nie ma zamiennika albo ori albo alledrogo ( ale nie masz pewności jak długo pochodzi ). Można bez tego jezdzić auto palić będzie troszke więcej ( chodz nie musi być to regułą ) ,ale wzrasta prawdopodobieństwo uszkodzenia katalizatora ,a to już większy wydatek

BMW czyli Bardzo Miły Własciciel

E60 523i 2007

(oo=[][]=oo)


Ex: BMW E-30 318iS M42 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam moj blad nie doczytalem :) . Ale przynajmniej na przyszlosc ma informacje ile taka przyjemnosc kosztuje w benzynce jakby chcial zmienic :) . Pozdrawiam klekoty

BMW czyli Bardzo Miły Własciciel

E60 523i 2007

(oo=[][]=oo)


Ex: BMW E-30 318iS M42 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Moi drodzy prośba o pomoc w przygotowaniu błędy z Inpy. Dotyczy to Mojej Buni 525D 2006r. 177KM

 

Błąd brzmi "12 DME/SIĘ OKAY 1 Error Store 4020 61" udało mi się rozmkinić, że jest to błąd czujnika temperatury spalin...

 

Tylko który? Bo według poniższego schematu są 2 (-:

 

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NJ71-EUR-01-2005-E61-BMW-530d&diagId=18_0782

 

Na jakimś forum doczytałem, że błąd 61 dotyczy grzałki lambda - bank 2...

 

No i teraz pytanie/prośbę do Was.. jeśli to 2 bank to znaczy który to czujnik? A może jest tylko 1 (-:

 

Jakie są konsekwencje uszkodzonego tego czujnika? Większe spalanie? Większa emisja spalin.. etc

 

Prośba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wejdziesz w silnik to będzie błąd z opisem :wink: błąd dotyczy czujnika temperatury przed dpf, czyli na dole schematu, do którego link podałeś. Przed wymianą wejdź w silnik i wklej tu zrzut błędu z opisem. Konsekwencją może być zatkany dpf, który nie będzie wypalał się do puki nie zniknie ten błąd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Dobrze, że napisałeś, bo większość tematów niestety nie ma zakończenia :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Witam jestem nowy ,ale z dyskusji zobaczyłem że u mnie jest podobny bład którego nie da się skasować ---- 4020

4620 exhaust temperature sensor vor particle filter, signal

P14A4 Abgastemper atur fühler Schaltkreis (Bank 1, vor Dieselpartikelfil ,czy do wymiany mam czujnik? Bardzo bym prosił o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.