Skocz do zawartości

[ E34 524 TD] Mrugająca kontrolka świec żarowych


Tomkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam mały problem , ostatnio umarł mi przekaźnik który odpowiada za grzanie świec żarowych , Kupiłem używany z allegro , po podłączeniu przekaźnika i przekręceniu kluczyka kontrolka zapala się i po chwili gaśnie , w jej miejsce zapala się zielone kółko .. Auto odpala normalnie , lecz po chwili , kontrolka od świec zaczyna mrugać , i słychać takie jakby pykanie przekaźnika od świec w momencie gdy kontrolka się zapala . Wszystkie świece wymienione , czy przyczyną tego może być ten przekaźnik ? W ostatnim czasie zauważyłem również że podczas tego " pyknięcia " przekaźnika przygasają również światła mijania , oświetlenie deski itp .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...problem leży w dalszym ciągu w przekazniku lub we wtyku , stary przekaznik nie bez powodu się skończył ,być może kabel robi zwarcie lub coś zle masuje ...posprawdzaj dobrze bo może narobić ci tam kaszanki
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc tak , kupiłem w końcu zupełnie nowy przekaźnik .. I tak kontrolka nie mruga , ale jest coś innego ... Mianowice gdy nagrzeje świece zapala się zielone kółko , które po odpaleniu na zimnym silniku gaśnie po chwil ... Jednak gdy zgasimy auto które jest rozgrzana , i ponownie chcemy odpalić , zapala się tylko zielone kółko które po rozruchu silnika nie gaśnie i świeci cały czas podczas jazdy ..

 

I teraz pytanie o co w tym chodzi ? Dlaczego tak się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona kontrolka oznacza gotowosc do rozruchu, czyli to ze sa nagrzane swiece i mozna odpalic auto (w 525TD/TDS tego nie ma, a szkoda). To ze kontrolka na cieplym od razu sie zaświeca to normalne, bo silnik ma odpwiednią temperature, ale kontrolka ta powinna zgasnąć zaraz po odpaleniu auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem doskonale od czego jest ta kontrolka , jak i to że powinna zgasnąć po chwil ... Natomiast nie wiem dlaczego tego nie robi . Wczoraj jeździłem jakieś 15 minut po mieście i owa kontrolka cały czas świeciła ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezaświecająca się kontronlka oznacza, ze jedna ze swiec lub wiecej jest do wymiany. Niegasnaca kontrolka wskazywalaby na to ze swiece grzeja przez caly czas hmm? To tylko przypuszczenie...

Auto pali "od strzała" czy musisz dluzej krecic?

Moze zapytaj na http://bmw-diesel.pl/forum/ - tam ludzie ogarniają diesle, tylko trzeba dluzej czekac na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś test migowy?? Może tam coś wykaże. Też śmigałem takim autem i z zieloną kontrolką raz miałem takie problemy jak ty. Pomogło potraktowanie kontaktem złączy przy przekaźniku od świec żarowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test migowy robiłem ale nic się nie świeciło.. Problemem jest to że ta kontrolka raz gaśnie tak jak powinna po chwili i wtedy słychać jak przekaźnik " pyknie " i jest ok , lecz czasem nie zgaśnie w ogóle ... Dziś wziąłem miernik i mierzyłem napięcie na aku . I tak jeśli auto chodzi i kontrolka nie świeci napięcie jest 13.46 czyli mamy ładowanie i jest ok , Leczy gdy kontrolka świeci podczas pracy auta napięcie wynosi 12.23 więc praktycznie ładowania nie ma .. I to jest właśnie problem .. Czy gdzieś coś w wiązce jest namieszane czy co ?

 

A co do tego kontaktu to mówisz żeby popryskać wtyczki takim preparatem który stosuje się do kabli wysokiego napięcia itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.46V to jest za słabe ładowanie jak na diesla. Powinieneś mieć na biegu jałowym i wyłączonych wszsytkich odbiornikach okolo 14-14.4V. A sprawdź czy jak pali się zielona kontrolka to czy przypadkiem nie ma napięcia non stop na świecach. Bo może tak być. U mnie jak paliła sie zielona kontrolka to świece i tak dostawały napięcie.

To jest tzw dogrzewanie świec. Czyli jak masz tak słabe ładowanie w momencie palenia się zielonej lampki to przypuszczam że wtedy świece dostają ciągle napięcie.

Sprawdź to. Bo jeśli tak jest to i nowy przekaźnik ma jakiś problem.

Jest taki preparat o nazwie "kontakt" do pryskania bezpośrednio w kostki i na połączenia kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.