Skocz do zawartości

m50b25 vanos wibracje silnika w pewnym zakresie obrotow


de_never

Rekomendowane odpowiedzi

To juz moj ostatni problem z nowym autem, mam wibracje silnika w zakresie od 800 - 1500 obrotow. Zatrzymywalem wisko bo myslalem ze to to ale to nie to. Sonda jak trzymam na tych wibrujacych obrotach to oscyluje wiec mieszanka chyba ok. Powyzej ani na jalowym ( 650) nie wibruje. Tylko lekko dodam gazu i takie wibracje smieszne. I na cieplym i na zimnym i na gazie i na benzynie. Na gazie Ciutke mocniej ale moze mi sie tylko wydawalo. Jak przejdzie 1500 obrotow to przestaje jak puszcze pedal i spada do jalowego to przez ten okres spadania 1500-800 drzy. Ogolnie nieslychac zadnych ominiec zaplonu czy cos. Auto na tych obrotach chodzi ok tylko wibruje. Zupelnie jakby cos bylo niewywazone. Jakies sugestie co sprawdzic? kompa nie jestem w stanie zapiac poki co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam coś takiego, może nie identycznie ale np przy przełączaniu z benzyny na gaz czuję wibracje jak również na wolnych obrotach przy pracy na gazie szczególnie rano jak jest zimno. Wymieniałem już poduszki pod silnikiem bo myślałem że za dużo przenoszą wibracji ale nic to nie dało, dwumas też odpada bo robi to ten sam silnik już w innym samochodzie z innym dwumasem. Co mi aktualnie przychodzi do głowy to przeczyścić wtryski benzynowe (myślę o tym dlatego że duże wibracje są podczas przełączania na gaz i zmieniają się w zależności od tego ile wtrysków działa - przy przełączaniu wtryski po kolei się wyłączają i aktywują się wtryski gazu). Oczywiście po przełączeniu na gaz wibracje praktycznie ustają.

Galeria samochodu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=157&t=246628


Komputery, konsole, gry - sprzedaż, serwis. http://WWW.ZETCOM.ORG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.