Skocz do zawartości

320d Podgrzewacz wody silnika


csmiron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie podgrzewacza wody z E46 64.12-6 904 668 jak widać na zdjęciach posiada 2 grube kable zasilające i jeden wtyk z którego odchodzą 2 cienkie kabelki. Na pierwszy rzut oka podgrzewacz wygląda solidnie i jego cena jest przystępna. Mam pytanie do Was czy to urządzenie zadziała zwierając kable wychodzące z tego wtyku, albo czy ktoś wie jak uruchomić to urządzenie "na stole" tzn bez E46. Dopiero przymierzam się do kupna i nie mam możliwości sprawdzenia, zwracam się do Was bo być może już ktoś miał doczynienia z tym podgrzewaczem. Chce ogrzać swojego diesla, nie jestem posiadaczem bmw ale liczę na Waszą życzliwość i zainteresowanie.

 

http://img10.imageshack.us/img10/8783/1973428863.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/1695/19734288631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W e46 po FL działa on na tej zasadzie:

Ogrzewa wodę jeżeli temp wody (a w sumie bardziej płynu chłodniczego) jest niższa niż 30'C, wtedy również działają świece żarowe z odpowiednią mocą (ale tylko po fl, przed był zwykły przekaźnik od świec, po fl mamy już sterownik). Czy nadaję się to do ogrzewania postojowego? Wątpię, nie wiem ile W jest to urządzenie ale podejrzewam że na wyłączonym silniku szybko akumulator Ci może się rozładować, do ogrzewania postojowego stosuje się webasto które spala paliwo.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

 

Na sam początek chciałem się przywitać jestem nowym forumowiczem ale za to fanem marki od lat.

Jeśli mogę odgrzać kotleta, to z moja 320D jest problem. A mianowicie z podgrzewaczem wody po zdjęciu elementów plastikowych ukazała mi się upalona płytka, zakupiłem cały podgrzewacz oczywiście używany również go rozebrałem. Elektronika z zakupionego podgrzewacza wizualnie jest w stanie idealnym więc ją zamontowałem i jedynym efektem po całej naprawie jest nadal błąd od podgrzewacza który widniał wcześniej (po wykasowaniu wskakuje ponownie) oraz podnoszenie obrotów na jakieś 2 sekundy w odstępach minutowych.

Nie jestem w stanie zmierzyć miernikiem czy grzałki są sprawne. Proszę o pomoc w mojej sprawie bo ostatnie dni postraszyły mrozem a nie chcę jeździć z niedogrzanym silnikiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.