Skocz do zawartości

320CI NIERÓWNA PRACA WYPADANIE ZAPŁONÓW


BUJAKKA85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisałem juz wcześniej ale chyba nikt nie chce pomagac mianowicie problem mam taki ze jak odpale zimne auto tz. BMW E46 2001r 2.0 automat benzyna z gazem gaz nowy BRC pochodzi chwile dobrze i nagle bubi zaplon na cylindrach a nawet zgasnie na rozgrzanym chodzi ale tez gdzies z 20 minut i sporadycznie wyrzuci zapłon na gazie to samo a do tej pory bylo ok błedy jakie ma to sonda 1 i2 przed kat i cylindry wszystkie wymienilem na nówki sondy NGK i swiece równiez nowe NGK przeczyszczona przepustnica krokowiec nie wiem co dalej wciaz te same błedy na kompie moc ma nie pali wiecej ok 11 l wiec norma posprawdzał gazownik szczelnośc niby jest ok wymienił nawet na nowe wszystkie wtryski nie wiem co moze byc przyczyna tych błedów nie kopci na biało sprawdzone cisnienie na cylindrach po 12 wszedzie co dalej moze wtryski regulator cisnienia benzyny nie wiem panowie jakies rady poprosze bo ile kasy na slepo mozna chyba ze czujnik wału ale bledu nie pokazuje Edytowane przez BUJAKKA85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podlacze sie kolego pod Twoj temat gdyz mam podobny problem moze wtedy ktos nam pomoze :) Moje BMW E46 323I w gazie(stag 300 plus) u mnie jest tak ze zatrzymujac sie np. na swiatlach po jezdzie na trasie BMW zaczyna szarpac, falowac i nie ma mocy (nie moze wkrecic sie na obroty) zarowno na benzynie jak i na gazie problem niknie po ponownym uruchomieniu silnika. Autko zostawilem u mechanika ktory po podpieciu pod komputer stwierdzil ze wyskakuje blad sondy lambda i wypadaja zaplony na 4 i 6 cylindrze wymienil cewki na w/w cylindrach jak i sonde co nic nie pomoglo. Rozlozyl rece i stwierdzil ze tu trzeba prawdziwego mechanika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje sprawdzić komputery od gazu

 

przy błedzie kompa od instalacji zawsze sonda pokaże błąd bo nie ma sygnału korygującego z tego komputera

 

ogólnie świeca ta nie działa w ogóle przy gazie, a jej wynik i odczyt generuje własnie komputer od instalacji gazowej

 

sam gazowych instalacji unikam jak ognia ale to z podpowiedzi wspólnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam gazowych instalacji unikam jak ognia ale to z podpowiedzi wspólnika

 

Tzw. pierdolenie o szopenie. A co do waszych problemów z wypadaniem zapłonów macie problem z czujnikiem wału albo wałka rozrządu naprawdę nie pamiętam którego bo zajmowałem sie takim przypadkiem i wyglądało to tak że czujnik nie pokazywał błędu a był uwalony bo po podmianie czujnika z mojej zaczął pracować jak na silnik BMW wypada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby nie wyrzuca czujników wału wałków ale ja moc mam jedzie normalnie tylko jak dłuzej postoje zacznie przebierac i wyrzuci zapłon albo pozniej zgasnie

 

I tym postem dałeś odpowiedz jeśli po dłuższym postoju wypadają zapłony to sprawa leży w "fajkach" cewek zapłonowych prawdopodobnie jak wykręcisz świece na której wypada zapłon to zobaczysz że jest na niej nagar trochę to wiejska robota ale skoro masz nowe świece to weź je oczyść papierem ściernym a następnie przedmuchaj aby nie zostało nic na świecy(pyłku) i wymień fajki cewek czyli te gumowe elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas na jednej świecy gubi ? jeden gar czy róznie z tym bywa?

 

co pokazuje komp z momencie przygasania ? nie widzi nic prócz tego zo pisałeś? moze sam komputer siadł i żle podaje parametry

 

sprawdż też te czujniki od wałka przede wszystkim, choc by pewnie bujało na obrotach jak by był mocno uwalony

 

może na zamiennikach jeżdzisz ? one lipnie działają a błędu nie pokazują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz wszystkie wezyki od podcisnienia lubia parciec i lapac lewe powietrze,przez co wywala bledy na kompie kolega tak mial sparcialy wezyk pod deklem nikt niemogl dojsc o co kaman komputery diagnozy itp ,tysiac mechanikow i tysiac objawow kazdy inny az ktorys madry rozkrecil pokrywe znalazly sie dwa spraciale przewody zostaly wymienione i skonczylo sie urywanie zaplonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozmawiałem ze znajomym gazownikiem o przypadku nierównej pracy 2.8 otóż raz na jakiś czas silnik zaczynał szarpać i nie równo chodzić a po zgaszeniu błąd się kasował i znowu bylo ok, po jeździe z laptopem zauważył ze gdy wypadnie zapłon na jakimś cyl. to komputer wyłącza ten wtrysk historia skonczyła się tak ze właściciel wymienił wszystkie cewki w ciągu pół roku i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.