Skocz do zawartości

530d Niebieski dym po odpaleniu !?


miazgat0r

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego doswiadczenia ten dymek niebieski to jest w zaleznosci od temperatury otoczenia teraz jest zimno w nocy 9C (francja) i przy odpalaniu puszcza chmure . Jak temperatura wzrosnie do 15C w nocy rano ten dym jest malo widoczny

filtry + odma + olej wymienione

wtryski spawdzone OK

plynu chlodzenia i oleju nie ubywa

dpf wywalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 lata później...
Witam koledzy wyciolem dpf (usluga zrobiona przez profesjonaliste auto zostalo przxeprogramowane) i zauwazylem ze kopci mi na niebiesko przy pierwszym odpaleniu na zimnym silniku. Pytanie czy w moim silniku wystepuje ta odma o ktorej piszecie 2008 177km 2.0d ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wita. Mam problem z e60 525d. Mianowicie po wymianie odmy i sterownika świec żarowych po postoju na bieu jałowym np. po upływie 1 min. i ruszeniu puści chmurę na niebiesko, później podczas jazdy nie puści żadnego. z rana ten sam objaw. . Przed wymiana powyższych rzeczy tego nie było. proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam, odkopie trochę temat, objawy takie same jak u paru osób wyżej, jak temp. spada tak poniżej 10 st przy pierwszym odpaleniu puszcza chmurę dymu (niebiesko - biały) i dymi przez chwilę, później jest ok , w sumie walczę z tym odkąd kupiłem auto , wymieniłem świece (chociaż nie miałem błędu) zrobiłem wtryski , teraz wymieniłem odme ( nie wiem po co , bo była ok) a problem dalej występuje, rozumiem ,że auto może puścić trochę dymu przy odpalaniu bo nie ma ekologii, ale czasami ta chmura jest naprawdę mega i to nie jest normalne , jeśli chodzi o zużycie oleju to jest to około 0,5 litra na 10 tys km przy dosyć ciężkiej nodze na autostradach ,więc chyba w normie, w dolocie też nie ma tego oleju jakoś dużo, tyle co być musi przy turbo, egr i kolektor czysty , w kompie tylko jeden błąd podgrzewacza paliwa ,w którą stronę można jeszcze uderzyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Myślałem o uszczelniaczach , ale tego oleju to ubywa stanowczo za mało jak na uszczelniacze no i ten dym śmierdzi bardziej niespalonym paliwem niż olejem , na początku tygodnia pierwszy raz w tym sezonie pokazała się kontrolka od świec i auto odpaliło bez dymu , chociaż przez chwilę były odczuwane drgania , będę obserwował zależność między kontrolką grzania świec a tym dymem i zobaczymy czy za każdym razem będzie tak samo , ale jeśli tak będzie to dlaczego sterownik nie grzeje tych świec za każdym razem ,żeby auto odpalało bez tego dymu ? Czy może być uszkodzony bez błędu i raz grzać a raz nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy udało się komuś ogarnac temat?

Mam takie same objawy przy obecnych temperaturach - dym szaro - niebieski przy porannym odpalaniu.

Mam błąd 2 świec żarowych. Co dziwne świece wymieniałem jakies 1,5 roku temu.

Wydaje mi się że coś często padają.

Dodatkowo gryzący zapach spalin - nie mam DPF i kata, ale przed usunięciem spaliny tez były gryzące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety dalej z tym walczę, założyłem podgrzewacz filtra paliwa, ale to niczego nie zmieniło, zresztą po kilkuset km znowu komp wywalił jego błąd a później po miesiącu błąd zniknął, nie wiem o co kaman, w bimmer toolu chciałem wymusić grzanie świec, ale albo ta funkcja u mnie nie działa, albo coś jest nie tak z tym sterownikiem świec, wyświetliło się tylko "ok" na żółto i nic się nie działo, może ktoś wie na jakiej zasadzie działa ta funkcja i co powinno się pojawić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.